Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
шоп - майстор
ср юни 06, 2018 12:18 pmmutibg написа:
Бетона ще е B25.

Внимавай с бетона.
От къде мислиш да го взимаш?
mutibg - напреднал
Мисля да е от бетонов възел в Елин Пелин понеже е по-близо.
ArturDent - Почти Безобиден
пон юни 04, 2018 3:30 pmmutibg написа:
Преминах цялата бюрокрация и вече имам Виза за проектиране.
Абе ти хубаво мислиш, голям гараж, къща ххх квадрата, ама я вземи погалени тая виза и виж колко ти е плътността на застрояване.
И имай предвид (видях скицата), че вече имаш постройки на към 285 кв.м.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Не биваше да казваш от къде ще вземаш бетона, защото блокираш евентуални препоръки. Въпреки това, вярвам че момчетата от този бет. възел са мъжки и няма да се засегнат, ако за основите ти препоръчам водоплътен бетон и не забравяй, че на експедиционната бележка пише класа на бетона и час на напускане на бет. възел. От там нататък, крайната якост зависи почти изцяло от теб......... Вътре направи стени сух монтаж и възможно най-малко колони за да си оставиш възможността за по-гъвкаво вътрешно разпределение.
mutibg - напреднал
Здравейте,
плътността на застрояване ми е 60%. На скицата си начертах максимално голямо петно за строеж, което се предполага че е начертано от архитект понеже мотивационното писмо се прави от архитект. Старите постройки ще бъдат заличени. Мислех да строя по основите на старата къща и да го мина като ремонт но реших да си направя всичко на ново и както си трябва.
По принцип мисля бетона да е колкото се може по-малко като толони.
Прилагам с снимка на скицата мисля че добре съм си описал исканията.
П.С. Мисле че с този кинт и к.к. мога и кооперация да вдигна.

Прикачен файл

viza2.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Дай, размерите на парцела и виж, дали няма прав ъгъл между улицата и една от двете странични рег. линни. Ако ъгълът не е прав, дай точните градуси.
шоп - майстор
ср юни 06, 2018 2:51 pmmutibg написа:
Мисля да е от бетонов възел в Елин Пелин понеже е по-близо.
Лично бих го карал от възел на който ако има кажа направете ми 20м3 БЕТОН КЛАС XF3 да не ме гледат учудено :) дали знаят този БДС стандарт, каква е рецептата, сертификат с дата час минута дават ли :? :? :?

Бетон марка Б-15, 20 или 25 е за лаици. :idea: :idea: :idea:
mutibg - напреднал
Здравейте,
мислех да правя маси и пейки от боровете но няма къде да ги складирам да изсъхнат. Не успях да намеря и гатер в околността да ги направя на дъски и
реших да тествам електрическата резачка дали може да гътне двата бора, не само ги събори но ги наряза готови за цепене и горене :)
BLUEPUPIL-2 - Какво е значението дали има прави ъгли? то и да има по документи трудн могат да се хванат. Парцела е 885кв.
шоп - Специално за бетона ще пообиколя и ще разпитам да видя кой какво предлага в околността.

Прикачен файл

20180607_152310.jpg
20180607_152310.jpg (86.69 KиБ) Видяна 1989 пъти
radius - майстор
Благодаря за инатересната задачка, че ми закърня мозъка. Ако координатите са верни, то между точки 1 и 3 разстоянито е 41,58м, между 1 и 9 - 22,57м, между 9 и 3 е 47м. А ъгъла в т.1 е 89,11 градуса.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет юни 07, 2018 2:34 pmшоп написа:
... Лично бих го карал от възел на който ако има кажа направете ми 20м3 БЕТОН КЛАС XF3 да не ме гледат учудено...
Уплаши човека с този бетон. XF3 e много подходящ за външни пътеки, иначе спокойно може да мине с XC2 или ако иска да е по-high-tech може да сложи за основите XC4 или XF1.

Тема "Строеж на Вила в последствие за постоянно живеене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: