Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
mutibg - напреднал
Може да се каже че е прав ъгъла :)
Мерено е с мобилма GPS/GLONASS - RTK GNSS незнам с каква платка е нещото ама и аз неразбирам от геодезия. Тествах и с часовник и тои хваща по 5 спътника от американската или руската мрежа, принципно и 3 стигат за координати.
Тези дни ще доразчистя мястото и ще пооправя оградите че къде са се наклонили, къде са правени с камани а те с времето са поддали.
Мисле да изместя и водомера до оградата понеже ми се пада в центъра на парцела. Ще видя дали ще мога да стигна до централния водопровод и ако успея ще сменя тръбата до там. Според дълбочината и ще направя и шахтата, колко трябва да е минималната дълбочина за водомерна шахта?
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет юни 07, 2018 7:05 pmmutibg написа:
колко трябва да е минималната дълбочина за водомерна шахта?
Толкова, че под входно-изходните тръби да остане място да се въртят инструменти. За предпазване от замръзване- изолация.
Hursa - майстор
Мисля, че трябва да бъде поне 1,20 м дълбочината. Приблизително от тази дълбочина и надолу температурата на почвата е винаги положителна. И тогава вече има смисъл от добра изолация на капака (и не само). Минималната може би е наполовина - средната дълбочина на замръзване в почвата е 50-60 см.
mutibg - напреднал
Малко снимки след премахване на дребната растителност да се види какво има за багера.

Прикачен файл

20170615_134207-1.jpg

Прикачен файл

20170615_134122-1.jpg

Прикачен файл

20170615_134034-1.jpg

Прикачен файл

20170615_134029-1.jpg
mutibg - напреднал
Дърветата са нарязани а камъните ще се постарая да ги запазя за да ги използвам по-натам.

Прикачен файл

20170926_092832-1.jpg

Тема "Строеж на Вила в последствие за постоянно живеене." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: