• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
djendov - специалист
Пак имам нужда от малко помощ.
На покривната тераса имам положена ТПО мембрана, после фибран и сега се чудя за финиш.
Смятах да е двоен под, но се отказах. Сега се чудя дали да е замазка с наклони и после обмазна хидроизолация с гранитогрес, или щампован бетон.
Доста изчетох за лаковете, химикалите и импрегнирането, на практика би трябвало да си е като хидроизолация, защото бетона е наситен с лак и не попива вода. Ама при почти еднаква цена, кое от двете би се оказало по-дълготрайно?
В крайна сметка дори и да проникне вода през някоя пукнатина, тя ще се отведе към барбакана от ТПО мембраната. Целта ми е щампования бетон, или гранитогреса да отведат голямото количество вода и да елиминирам минуса на обърнатия покрив - охлаждането на конструкцията от дъждовете.
Моля за мнение, кое ще оцелее повече, защото на външен вид са еднакви...
kozl - майстор
Аз бих заложил на гранитогреса.
Но доста места се нагледах на разпаднал се бетон ида се чудиш как бетон изливан преди 50 г е още здрав, а десетгодишния станал на прах, пясък и камъни :?
djendov - специалист
Май точно това е идеята, че с химикалите които се добавят, няма да го има това лющене. Ама чакам да се изкажат компетентните, че то цвета еднакъв, шарката еднаква, цената еднаква, та..поне да избера по-дълготрайното.
chapara - майстор
Мразоустойчивия порцелан :wink:
radius - майстор
И R9, че и R11, ако се ползва и зимата ( за какво ли) .
EDI - майстор
Грес естествено, заеби тия оцветени бетони.
шоп - майстор
ср юни 13, 2018 1:30 pmEDI написа:
Грес естествено, заеби тия оцветени бетони.
+ 1

То дори не са оцветени в дълбочина, а само повръхностно. Няма такава жалка гледка на щампован бетон с цена 65 лв/м2 и станал на юфка
radius - майстор
Що бе има - бетон от 80лв, станал на юфка :lol: :lol: :lol:
шоп - майстор
ср юни 13, 2018 3:59 pmradius написа:
Що бе има - бетон от 80лв, станал на юфка :lol: :lol: :lol:
На печелившите-честито!

На мен ми предстои заливане на 100м2 алея за автомобили.
Имам оферта за 15м3 бетон клас XF4 с придружен сертификат :idea:

Офертата е от бетонов възел лидер в Бг. Запознатите знаят какво е бетон клас XF4
За другите: XF4 е бетон за външно използване от висок клас със силно водонасищане и размразяване или действие на морска вода.

Пример: ( копирам го) :Настилки на пътища и мостове, подложени на действието на размразяващи вещества. Бетонни повърхности, подложени директно на аерозоли, съдържащи размразяващи вещества, и замръзване. Зона на плискане на морска вода в морски конструкции, подложени на замръзване.
Последна промяна от шоп на ср юни 13, 2018 7:01 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2

Тема "Щампован бетон или замазка с гранитогрес на тераса?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: