• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
muhala - майстор
По-добре да купиш от сигурен строител като Артекс и Контракт Сити, всичко останало е Мики Маус
zz_stefanov - майстор
Голяма част от пазара е на зелено, а колко хора изгоряха.
Трябва да си в час със състоянието на фирмата.
Имах двама колеги на които срещу обезщетение им строеше един и същи строител. При първия всичко мина гладко, при втория фирмата фалира и престана да им плаща и наема. Блока стоя десетина години на фаза груб строеж, след това бързо други го достроиха, при какви финансови условия вече не знам.
zz_stefanov - майстор
ср юни 20, 2018 8:18 pmshotik написа:
От 5-6 години е така ,ако не и повече

https://www.google.com/maps/@42.7106699 ... 312!8i6656
Това на същия строител ли е?
шоп - майстор
Риска от купуване на зелено без акт 16 го има без значение финансовото състояние на инвеститора (строителя)

ЕООД се прави с капитал 2 лева :-D

Обикновенно терена е ипотекиран от инвеститора, които при договор за продажба на имот се задължава, че ще заличи ипотеката и ще предаде имота без тежести.

Това обаче е в сферата на пожеланието. Нищо не пречи инвеститора да обяви фалит и да замине по топлите острови. Банката се явява кредитор и е първа във веригата, която е обезпечена с терен.

"Новодомците" са на червено и нямат нищо. Даже обикновенно имат ипотека :x

Разбира се има и късметилии, които си получават имот с акт 16, но всеки си решева сам за себе си. Парите са лични, и във всяка инвестиция има страх и риск. :idea:
Аз приключих със зеленото. Не инвестирам в имот без акт 16.
Andri01 - майстор
За съжаление има и имоти с Акт 16,които не са на ред. Имам един комшия,продава си вилата. Но: изгребната му яма е без отдушник,ел. инсталацията-3 проводна ,без заземление и ДТЗ,проекта на първия етаж-не спазен! И ред други дреболии ! Да не говорим за квадратурата на мястото ! Ако някой го купи-направо "гори"! При една евентуална проверка от кметството собственика си отговаря за всичките батаци! Т.Е. и при Акт 16 трябва стриктна проверка на всичко.
shotik - майстор
чет юни 21, 2018 11:19 amzz_stefanov написа:
ср юни 20, 2018 8:18 pmshotik написа:
От 5-6 години е така ,ако не и повече

https://www.google.com/maps/@42.7106699 ... 312!8i6656
Това на същия строител ли е?
Не знам на кой строител е, но като съм в София и мина оттам , може и да снимам табела с информация . Намира се на кръстовище на ул Резбарска и Първа Българска армия, до OMV, на светофара.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Искайте гаранции за бетона и армировката. Иначе продавате, ако има на кого!
muhala - майстор
чет юни 21, 2018 12:40 pmAndri01 написа:
За съжаление има и имоти с Акт 16,които не са на ред. Имам един комшия,продава си вилата. Но: изгребната му яма е без отдушник,ел. инсталацията-3 проводна ,без заземление и ДТЗ,проекта на първия етаж-не спазен! И ред други дреболии ! Да не говорим за квадратурата на мястото ! Ако някой го купи-направо "гори"! При една евентуална проверка от кметството собственика си отговаря за всичките батаци! Т.Е. и при Акт 16 трябва стриктна проверка на всичко.
Не разбирам какво може да стане ? Значи дадено е разрешение за ползване, при което са "обобрени" ямата и инсталацията, а после казваш, че ще дойде някой на проверка ?!?
Andri01 - майстор
Ямата е без отдушник,зарита с около2м. пръст. не знам как ще я изпразва този"умник" - бивш сандък от ВМФ. но лично мене това не ме касае. Просто го дадох като пример за направени глупости,скрити от бъдещия купувач :)
kozl - майстор
Що значи апартамент на зелено :?
По принцип се купува недвижим имот жилище с право на строеж. Земя може и да има, но не е задължително.
Пъроначално имот няма. А какво има? Проект, Разрешение за строеж и т.н. Документи и може би извършени СМР. След като има разрешение за строеж, това вече е строеж. Продава се по договор, на зелено - що? Това е договор за задължения и на практика, купувача няма нищо. При готова конструкция, външни стени и покрив, от общината се издава документ - Удостоверение за завършен "груб строеж". След този документ може да бъдат издадени данъчни оценки на имотите (апартаментите). Тогава Строителя може да продава "право на строеж" и при фалит на строителя собственика е собственик, а не кредитор.
Обаче, аз лично не познавам строителна фирма, която би прехвърлила право на строеж, без сигурни гаранции. Или трябва да се плати цялата сума на завършения имот или трябва с други условия гаранция.
Ние вече имаме имот купен на зелено и в момента се строи втори, за който сме изплатили 3 вноски. Риск има. Който не рискува купува готово. Цените на готовото са по-високи :wink: Обаче преди няколко месеца като търсих апартамент и установих, че продажбите на зелено са изпреварили предлагането на готови апартаменти по избор. Не че няма готови за предлагане, но не ми харесаха. Та за това "на зелено".
А за кусурите - кусури ке има. Аз като строителен участник, съм предавал жилища на клиенти. Е имаше и доволни от качеството :shock: имаше и недоволни, а жилищата са с еднакво качество. Така че въпрос на гледна точка, за едни ще има мноо кусури, при същите обстоятелства, други няма да ги приемат за такива.
  • 1
  • 2

Тема "Купуване апартамент на зелено от фирма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: