• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
infomar
Има ли някой скрити препънки при купуване на "зелено" апартамент в момента?

Позната на съпругата ми и предлага апартамент в София от фирма (Томас Лафчис строител) преди Акт 16 - очаква се да се издаде тази година, но аз и съпругата сме боси в подобен род покупки. Трябва ли да си наемем някакъв адвокат или знам ли какво... за сделката.
Чувам, че се плаща ДДС 20%... Местен данък, Такса вписване,Нотариална такса.....
Строителя предоставя ли "Удостоверение за тежести"?


Може ли фирмата да направи номер?
шоп - майстор
От зелено да не излезеш на червено?

Ако по една или друга причина инвеститора не докара до акт 16 какво правим?
plamen6703 - майстор
Първо се подсигурете, че съществува такава фирма "Томас Лафчис строител" вижте какво е актуалното състояние на фирмата, и има ли вписани запори срещу фирмата, ако изобщо съществува фирма с такова име!
Купуване на имот без Акт 16, ако не се стигне до Акт 16 закупилият имота може само да го гледа отстрани и да си отрови живота, а набуталият го да си гледа живота и да се радва, че се е отървал! :partyman:
шоп - майстор
Два пъти съм купувал на зелено.... 2005-2007 и повече на това хоро не се ловя :-D

Много нерви....
Единия апартамент бе само на плочи и колони, а другия на изкоп.

Слава богу фирмата завърши комплекса (700 апартамента) и тогава фалира

не можа само плочките на вътрешните дворове да монтира и ни докара два тира плочки

събирахме по 30 лв на имот за да търсим фирма за полагане на плочки и озеленяване :shock:

а много хора изгоряха и още плащат ипотеки без да имат имот.
infomar
Препоръчвате да се откажа.... :? Много подводни камъни :x
Andri01 - майстор
"Котка в чувал не се купува"-поговорка. А в случая част от котката определено липсва :)
preslav - майстор
ср юни 20, 2018 7:21 pminfomar написа:
Препоръчвате да се откажа.... :? Много подводни камъни :x
Особено ако цената е много примамлива, а тя със сигурност е такава иначе ще отидеш и ще си вземеш нещо готово.
EDI - майстор
Изчакай те да получат НА , и тогава го купи.
  • 1
  • 2

Тема "Купуване апартамент на зелено от фирма." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: