• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VanyaA - специалист
пет май 15, 2020 4:01 pmnaster написа:
...Дограмата ви е с лепенките още - предполагам не е бяла отдолу. Собственикът на фирмата, която я монтира при нас ме посъветва да не стои повече от 3 месеца с лепенката, особено на по-слънчевите фасади. И ние сложихме кьомерлинг 88, но с 3 стъкла. Истина е, че при 2 стъкла с по-голям дистанционер може да се получава конвекция, но пък щом на вас ви харесва, няма лошо. В моята тема колко ме плюха - пък била непрактично читалище, защо прозорците били с 6мм стъкла, защо била със стиропор, не със златен лист обвита... На Жена Ми щом ѝ харесва, значи всичко е наред, бих казал.
Моя мъж казва: Аз предпочитам да съм щастлив, вместо прав :)
По отношение на дограмата - не харесвам по никакъв начин ПВЦ дограма и това е единствения компромис, който съм направила, но наистина щеше да е безумно скъпо с хубавата дървена дограма. Надявам се, че ще свикна :) А иначе лепенките утре смятам да ги сваля, защото и на мен ми казаха да ги махам преди жегите. Но ме притеснява още колко майстори ще се извървят, дали няма да я надерат или някакви други поразии да нанесат...
naster - майстор
Ще я надерат. Има маркери за корекции. Отвън ПУ пяната за изолацията цапа повече. Мазилка и шпакловка се чистят. И да не режат с флекс с/у стъклата! Отвътре да облепят с бояджийски найлон и оризово тиксо.
nikolov333 - майстор
"Майсторите" лепенките не ги спират.. :-D
BLUEPUPIL - майстор
300м2 на един етаж – чудесно решение, което кара всички противници на едноетажната къща да занемеят!

Стоманобетонна плоча в комбинация със стоманена конструкция на покрива е най-доброто възможно решение под слънцето!

Поздравления, че покрива е от типовете студен и скатен.

И най-хубавато нещо, което може да си пожелае един покрив е да бъде, като вашият- необитаем; с минимален наклон; абе с две думи

изискана работа
!

Само за познавачи, ценители и хора с чувствителни сетива!
Последна промяна от BLUEPUPIL на съб май 16, 2020 11:50 pm, променено общо 1 път.
VanyaA - специалист
съб май 16, 2020 3:03 amBLUEPUPIL написа:
300м2 на един етаж – чудесно решение, което кара всички противници на едноетажната къща да занемеят!

Стоманобетонна плоча в комбинация със стоманена конструкция на покрива е най-доброто възможно решение под слънцето!

Поздравления, че покрива е от типовете студен и скатен.

И най-хубавато нещо, което може да си пожелае един покрие е да бъде, като вашият- необитаем; с минимален наклон; абе с две думи

изискана работа
!

Само за познавачи, ценители и хора с чувствителни сетива!
BLUEPUPIL, идеята за промяна на конструкцията на покрива дойде след като се оказа, че заложените по проект дървени греди са нещо супер хипер специално - и като размер, и като вид - някакви слепени трябваше да бъдат и още други изисквания, които не си спомням. Не че няма кой да ги произведе, но трябваше да са по поръчка и то от другия край на България, та и сериозен транспорт щяхме да платим. Тук из форума бяхме чели доста за металната конструкция, даже бях запазила в един файл извадки от коментари, мисля, че ти беше най-ревностния защитник на тази идея :). Събрахме аркитекта, конструктора, проектанта на покрива, строителя и надзора и не излезнахме от офиса, докато не ни дадоха новия чертеж за метални греди :)
По отношение на необитаемия покрив - архитекта много искаше да усвоим подпокривното пространство, защото покрива с тези големи стрехи, които искахме стана огромен, но ние сме двама, долу има предостатъчно място за нас, за какво ни е и горе да поддържаме :) По същата причина решихме да е едноетажна къщата, а да не говорим колко бързо остаряваме :), няма кой да катери стълби след някоя и друга година. То сега ни болят крака и кръстове, пък по-нататък... Не е без значение и двора - има предостатъчно място да се разположи едноетажна къща. Даже в началото архитекта я беше позиционирал както е по закон - на 4 м. от оградата на комшията, но неговата къща е малка и щяхме да го задушим направо. За това се дръпнахме на 10м.
skostadinov - специалист
Поздравления VanyaA !

Къщата изглежда чудесно. Изчетох цялата тема с интерес. Както вече съм споменавал и в други теми, отново много компетентни мнения и отговори на повечето съфорумци. Доста научих и и продължавам да уча.

Останах изумен колко бързо сте се оправили с процедурата по смяна на статута на земята. Аз също планирах да се спусна в това приключение, но не разполагаме с нужното време и търпение (За имот в Софийска Бистрица говорих с редица експерти и всички ми бяха казали да се подготвя поне за 2 години) та накрая се примирихме на някакъв вариант за Урегулиран парцел за който трябваше само един ПУП (пак около 6 месеца :) ) за смяна на отреждането за застрояване.

Предполагам, че след почти година от последния ви пост най-вероятно вече живеете в новия си дом. Бихте ли споделили информация относно финансовата част? Колкото по-детайлно, толкова по-добре. Смятам, че ще бъде изключително полезно за хора като мен на които им предстои строеж, а и на останалите също.
BLUEPUPIL - майстор
пет май 14, 2021 4:56 pmskostadinov написа:
Аз също планирах да се спусна в това приключение, но не разполагаме с нужното време и търпение (За имот в Софийска Бистрица говорих с редица експерти и всички ми бяха казали да се подготвя поне за 2 години) та накрая се примирихме на някакъв вариант за Урегулиран парцел за който трябваше само един ПУП (пак около 6 месеца :) ) за смяна на отреждането за застрояване.
На Сердика 5 в Софията процедурата по УПИ отне 7 години.
:shock:
skostadinov - специалист
съб май 15, 2021 1:14 pmBLUEPUPIL написа:
пет май 14, 2021 4:56 pmskostadinov написа:
Аз също планирах да се спусна в това приключение, но не разполагаме с нужното време и търпение (За имот в Софийска Бистрица говорих с редица експерти и всички ми бяха казали да се подготвя поне за 2 години) та накрая се примирихме на някакъв вариант за Урегулиран парцел за който трябваше само един ПУП (пак около 6 месеца :) ) за смяна на отреждането за застрояване.
На Сердика 5 в Софията процедурата по УПИ отне 7 години.
:shock:
Да, за жалост съм чувал за подобни ситуации и това беше "deal breaker" -a при нас. Много хора се опитваха да ме намамят, бързо ставало (макс година). Добре, че се отказахме. :)
D103314 - специалист
Много добре изглежда, браво. Доста сили сте хвърлили. Писахте, че е измазана вътре. Един приятел така направи миналата година в село близо до Ст.Загора, и му се напука мазилката зимата на места вътре. Обясниха му, че било, защото няма още външна изолация. При вас има ли някакви проблеми в това отношемие?
шоп - майстор
съб май 15, 2021 10:42 pmD103314 написа:
Един приятел така направи миналата година в село близо до Ст.Загора, и му се напука мазилката зимата на места вътре. Обясниха му, че било, защото няма още външна изолация.

Айде сега. Егати обяснението. То на всички ни се пукаха вътрешните мазилки по Татово време, защото тогава външна изолация нямаше :-D
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Приключението нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: