• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
съб дек 08, 2018 6:24 pmРуди написа:
Геология май няма да се прави (и тя отдавна можеше да е готова),
значи с основите конструкторът ще се презастрахова поради липса
на информация.
Той във всички случаи ще си върже гащите, защото вероятно е от района и знае, че Кабиле е почти в центъра на Ямболската сеизмична зона напълно способна да произведе магнитуд 6-(1909г.)
VanyaA - специалист
нед дек 09, 2018 12:21 pmBLUEPUPIL-2 написа:
съб дек 08, 2018 6:24 pmРуди написа:
Геология май няма да се прави (и тя отдавна можеше да е готова),
значи с основите конструкторът ще се презастрахова поради липса
на информация.
Той във всички случаи ще си върже гащите, защото вероятно е от района и знае, че Кабиле е почти в центъра на Ямболската сеизмична зона напълно способна да произведе магнитуд 6-(1909г.)
Здравейте, да изтупам малко праха от темичката ми :) Да дам отчет при нас как се развиха нещата със строежа на къщата за една година (кога мина???). Цитирам последното мнение, защото е факт, че наляхме огромно количество бетон и споделям мнението на BLUEPUPIL-2, че конструктора се е презастраховал, но пък да се надяваме, че е за добро :) Та в основни линии: едноетажна къща, РЗП по проект 301 кв.м., в които влизат гараж 60 кв.м., веранда 40 кв.м. и тераса към една от спалните - 8 кв.м. Първа копка – 30.04.2019, завършен груб строеж 06.12.2019. Като цяло мога да кажа, че случихме на строител, не сме брали ядове с него, имахме леко забавяне от 40 дни от договорения срок, но беше с наше съгласие. Единствената промяна от проекта, която направихме по време на строителството е, че подменихме дървените греди на покрива с метални. Строихме с тухли Поротерм 25 см н+ф, нормална, не лайт, керемиди Тондах Континентал плюс, коминна система също на Винербергер. Към днешна дата са завършени ВиК, Ел (1500 метра кабели :) ), пуснати са кабелите за СОТ и камери, навити са тръбите за водното подово (около 1300 метра Rautherm S 17x2 на Rehau, подложка Innostud 30. Навити са 13 кръга, като в голямата стая, която е 60 кв.м., са 4 или 5 кръга, не съм сигурна колко точно бяха, стъпка 10 см, а в спалните са на 15см), монтирана е дограмата на прозорците – Кьомерлинг с най-широкия профил, двоен стъклопакет 4сезона-бяло, измазана е цялата къща вътре, прекарани са и тръбите за газта (взеха, че докараха газ в наше село и сменихме концепцията за източника на топлото – ще бъдем на газов котел, отказахме се от идеята за термопомпа). Сондажа също е готов – 40метра. Водата излезе на 22-рия метър, но решихме да се застраховаме и дупчихме по-дълбоко, тъй като го правихме преди да газифицират селото и се притеснявахме дали ще има достатъчно вода за термопомпата. От началото на тази седмица е надуто водното подово да го наблюдават за евентуални проблеми. Ако всичко е наред, другата седмица, живот и здраве, ще правим подовата замазка (ще я правят машинна, даже довечера имаме среща с фирмата да дойдат да огледат обекта и да се договорим кога ще влизат). В тази връзка да попитам, моя мъж смята замазката да е 6 см над папулките на подложката, как смятате, малко ли е, много ли е :) Отделно, ще се слагат фибри и пластификатори, необходимо ли е и армиравъчна мрежа да се сложи, за да не напука?
Стана дълъг поста, ама като не съм писала цяла година... Имам хиляди снимки от етапите на строежа, ако на някой му е интересно, мога да пускам.
И да благодаря на всички, които споделяте опит и давате безценни съвети, не съм спряла да ви чета през изминалата година и на много въпроси, които са излизали, сме намирали отговори тук.

Бъдете здрави и успехи в начинанията ви!

Ето как изглежда къщата:
Прикачен файл:
20200219_171138.jpg
Прикачен файл:
20200219_171105.jpg
Прикачен файл:
20200219_171010.jpg
radius - майстор
Чета, че се опитвате да строите качествено. Защо, за бога, сложихте само 2 стъкла?!
VanyaA - специалист
пет май 15, 2020 1:31 pmradius написа:
Чета, че се опитвате да строите качествено. Защо, за бога, сложихте само 2 стъкла?!
Не знам :) Тук половинката беше категоричен :) Тъй като профила е доста широк, мисля, че беше 96 мм, без да съм 100% сигурна, разстоянието между стъклата също е по-голямо, та май за това е двоен стъклопакета. Аз например исках двукатна дървена дограма със стъклопакет ( в апартамента сме с такава), ама ставаше въпрос за в пъти оскъпяване, та не ме огря :)
BLUEPUPIL - майстор
пет май 15, 2020 1:28 pmVanyaA написа:
Единствената промяна от проекта, която направихме по време на строителството е, че подменихме дървените греди на покрива с метални.
Когато инвеститорите имат акъл, нещата стават хем модерни, хем дълготрайни и най вече негорими!

Ако може, качете снимки от скелета на покрива или ако Ви притеснява аудиторията ми ги пратете на лични.
naster - майстор
Впечатляващо. Мечтал съм за къща на 1 етаж. Все едно си в някоя аржентинска винарна. Лозя, и само една прашна пътека с кипариси. Ям сочен риб-ай стек и пия хубаво вино. Супер ще стане!
Руди - майстор
Поздравления!
Дотук всичко звучи много добре. И така изглежда.
Пожелавам ви да си я завършите със същия ентусиазъм,
да ви стигнат финансите за да не отстъпвате от качеството.
И със здраве да я ползвате!

Спомням си на този етап (груб строеж) миналата пролет вече
бях набучил няколко рози, асмички и фиданки да не пропускам
годината...
VanyaA - специалист
пет май 15, 2020 3:28 pmnaster написа:
Впечатляващо. Мечтал съм за къща на 1 етаж. Все едно си в някоя аржентинска винарна. Лозя, и само една прашна пътека с кипариси. Ям сочен риб-ай стек и пия хубаво вино. Супер ще стане!
Благодаря, naster!
В интерес на истината, изядохме по един риб-ай стек вече на верандата :) Аз не го опитах де, тъй като съм консерва по отншение на непознати за мен вкусове, но моите мъже много се превъзнасяха. А кипариси със сигурност ще има, надявам се наесен да ги засадим, но много зависи до къде ще сме я докарали с къщата. Моя мъж каза да си избия от главата темата озеленяване, докато не приключим строителството :)
VanyaA - специалист
пет май 15, 2020 3:36 pmРуди написа:
Поздравления!
Дотук всичко звучи много добре. И така изглежда.
Пожелавам ви да си я завършите със същия ентусиазъм,
да ви стигнат финансите за да не отстъпвате от качеството.
И със здраве да я ползвате!

Спомням си на този етап (груб строеж) миналата пролет вече
бях набучил няколко рози, асмички и фиданки да не пропускам
годината...
Благодаря, Руди! И на мен ми се искаше сега да забуча разни дръвчета, но двора е огромен (4 дка), а не съм си изчистила идеята точно къде какво ще има. Както казах и в предния ми пост, забранено ми е да се занимавам с темата озеленяване, докато не приключим строителството :) Да сме живо-здраво, ще се случат нещата.
naster - майстор
Уви, колкото повече напредваш, толкова повече ти се струва, че остава. Аз също напъвам за довършителните - боя, дървени настилки, и т.н., а дворът в момента е кръстоска
от сметище, Джурасик парк и Алепу след бомбардировка.

Дограмата ви е с лепенките още - предполагам не е бяла отдолу. Собственикът на фирмата, която я монтира при нас ме посъветва да не стои повече от 3 месеца с лепенката, особено на по-слънчевите фасади. И ние сложихме кьомерлинг 88, но с 3 стъкла. Истина е, че при 2 стъкла с по-голям дистанционер може да се получава конвекция, но пък щом на вас ви харесва, няма лошо. В моята тема колко ме плюха - пък била непрактично читалище, защо прозорците били с 6мм стъкла, защо била със стиропор, не със златен лист обвита... На Жена Ми щом ѝ харесва, значи всичко е наред, бих казал.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Приключението нова къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: