• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VanyaA - специалист
пет май 15, 2020 4:01 pmnaster написа:
...Дограмата ви е с лепенките още - предполагам не е бяла отдолу. Собственикът на фирмата, която я монтира при нас ме посъветва да не стои повече от 3 месеца с лепенката, особено на по-слънчевите фасади. И ние сложихме кьомерлинг 88, но с 3 стъкла. Истина е, че при 2 стъкла с по-голям дистанционер може да се получава конвекция, но пък щом на вас ви харесва, няма лошо. В моята тема колко ме плюха - пък била непрактично читалище, защо прозорците били с 6мм стъкла, защо била със стиропор, не със златен лист обвита... На Жена Ми щом ѝ харесва, значи всичко е наред, бих казал.
Моя мъж казва: Аз предпочитам да съм щастлив, вместо прав :)
По отношение на дограмата - не харесвам по никакъв начин ПВЦ дограма и това е единствения компромис, който съм направила, но наистина щеше да е безумно скъпо с хубавата дървена дограма. Надявам се, че ще свикна :) А иначе лепенките утре смятам да ги сваля, защото и на мен ми казаха да ги махам преди жегите. Но ме притеснява още колко майстори ще се извървят, дали няма да я надерат или някакви други поразии да нанесат...
naster - специалист
Ще я надерат. Има маркери за корекции. Отвън ПУ пяната за изолацията цапа повече. Мазилка и шпакловка се чистят. И да не режат с флекс с/у стъклата! Отвътре да облепят с бояджийски найлон и оризово тиксо.
nikolov333 - майстор
"Майсторите" лепенките не ги спират.. :-D
BLUEPUPIL - специалист
300м2 на един етаж – чудесно решение, което кара всички противници на едноетажната къща да занемеят!

Стоманобетонна плоча в комбинация със стоманена конструкция на покрива е най-доброто възможно решение под слънцето!

Поздравления, че покрива е от типовете студен и скатен.

И най-хубавато нещо, което може да си пожелае един покрив е да бъде, като вашият- необитаем; с минимален наклон; абе с две думи

изискана работа
!

Само за познавачи, ценители и хора с чувствителни сетива!
Последна промяна от BLUEPUPIL на съб май 16, 2020 11:50 pm, променено общо 1 път.
VanyaA - специалист
съб май 16, 2020 3:03 amBLUEPUPIL написа:
300м2 на един етаж – чудесно решение, което кара всички противници на едноетажната къща да занемеят!

Стоманобетонна плоча в комбинация със стоманена конструкция на покрива е най-доброто възможно решение под слънцето!

Поздравления, че покрива е от типовете студен и скатен.

И най-хубавато нещо, което може да си пожелае един покрие е да бъде, като вашият- необитаем; с минимален наклон; абе с две думи

изискана работа
!

Само за познавачи, ценители и хора с чувствителни сетива!
BLUEPUPIL, идеята за промяна на конструкцията на покрива дойде след като се оказа, че заложените по проект дървени греди са нещо супер хипер специално - и като размер, и като вид - някакви слепени трябваше да бъдат и още други изисквания, които не си спомням. Не че няма кой да ги произведе, но трябваше да са по поръчка и то от другия край на България, та и сериозен транспорт щяхме да платим. Тук из форума бяхме чели доста за металната конструкция, даже бях запазила в един файл извадки от коментари, мисля, че ти беше най-ревностния защитник на тази идея :). Събрахме аркитекта, конструктора, проектанта на покрива, строителя и надзора и не излезнахме от офиса, докато не ни дадоха новия чертеж за метални греди :)
По отношение на необитаемия покрив - архитекта много искаше да усвоим подпокривното пространство, защото покрива с тези големи стрехи, които искахме стана огромен, но ние сме двама, долу има предостатъчно място за нас, за какво ни е и горе да поддържаме :) По същата причина решихме да е едноетажна къщата, а да не говорим колко бързо остаряваме :), няма кой да катери стълби след някоя и друга година. То сега ни болят крака и кръстове, пък по-нататък... Не е без значение и двора - има предостатъчно място да се разположи едноетажна къща. Даже в началото архитекта я беше позиционирал както е по закон - на 4 м. от оградата на комшията, но неговата къща е малка и щяхме да го задушим направо. За това се дръпнахме на 10м.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14

Тема "Приключението нова къща" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: