Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Няма да минеш без шпаклова не според мен, освен ако не ти пука за крайния резултат..
Руди - майстор
Ако стане достатъчно гладко, че ти хареса, поне грундирай
преди боядисването. След грунда - поне две ръце.
nautilus33 - майстор
Да, зависи как ще стане, но май ще шпакловам навсякъде. В момента напредваме, и се чудя, докато чакаме материалите за покрива, дали да не сваля тавана(гредоред), като изкъртя мазилката и махна рогозката, така че да останат само гредите, и да почна да слагам вата и да правя таван от гипскартон? Дали е по-добре сега или заедно с покрива?
Руди - майстор
Можеш да разчистиш боклуците до греди, но не бързай с тавана,
има опасност да го повредиш докато ремонтираш покрива, пък
и не е препоръчително да вали дъжд върху вата и картон.
Първо покрива - после тавана.
nautilus33 - майстор
Ясно. Благодаря. Че самото къртене и сваляне на мазилката и рогозката ще отнеме бая време, та докато чакам материала, да мога да оголя всичко до гредите.
nautilus33 - майстор
И така... Успяхме да свалим всички тапети, но тази варова боя ни разказа играта. С могрене и триене с парцал не стана абсолютно нищо. С шпакла и мокрене ме заболя ръката още след 30 мин, а резултата беше остърган един слой от общо два на площ половин квадрат или малко повече. Днес опитахме със шкурки и резултата е най-добър, но освен че е страшен прахоляк, пак трудно падат и двата слоя. Въпросът ми е, щом падат толкова трудно, дали мога да мина със шкурката само колкото да надера основата и да сваля тази част от варовата боя, която не е хванала добре, или си трябва шкурене до мазилка(май стената е шпаклована на места, понеже се вижда бял слой под варовата боя)? Говорих с Боро България и ми казаха, че дори и да плзвам дълбокопроникващ грунд, ако не сваля варта, след време ще се отлепи където основата не е здрава заради варовата боя.
nikolov333 - майстор
Точно така е, трябва да я свалиш до здрава основа или да накъртиш на гъсто с тесла, за да се "хване" шпакловката към мазилката, но и това не е гаранция.. Има и едни приставки за стъргане с ъглошлайф, но те са по-скоро за блажна боя и със сигурност ще наранят много мазилката..
Последна промяна от nikolov333 на ср юли 11, 2018 1:39 pm, променено общо 1 път.
nautilus33 - майстор
Значи със шкурката ще карам. Днес опитах с 80, но ми се струва, че с 60, даже и 40 ще стане оше по-добре, или 40 е много едро? макар че, после ще шпакловам, така че предполагам 40 е най-добре тъй като ще сваля най-много от боята за най-кратко време. Или се бъркам?!
nikolov333 - майстор
Възможно най-едрата..40 става и ако намериш ползвай мрежестата, че по-малко се запълва с прах.. https://www.instru.bg/rezheshti-instrum ... mtx-master
nautilus33 - майстор
Благодаря. надали ще намеря мрежеста, освен ако не поръчам онлайн, но ще проверя все пак.

ПП някой може ли да препоръча някаква хубава интериорна мазилка, че не искам да слагаме тапети. В краен случай ще е латекс, но ми се иска да е някаква мазилка, но нямам опит или преки впечатления от такива.

Тема "Основен ремонт- всички въпроси свързани с него :)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: