Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikibol - специалист
Здравейте. В стаите кота 0 имаше дюшеме но поизгни. Премахнах го и отдолу си остана на пръст. Поизравних малко, сложих найлон и тук се появиха въпросите: Замазка или наложен бетон? Арматурна мрежа с каква дебелина и какъв квадрат? Нивелацията на замаската ми е ясна, но как да направя нивелацията на бетона?
Благодаря на отговорилите.
lov - майстор
Като на замазката. Правиш си майки и караш по тях. За по лесно профилни тръби. Теглиш с мастара по тях и после ги махаш. Като стегне да можеш да ходиш по него запълваш леглата дето са били с цимент и пясък и чакаш да изсъхне на пълно.
nikibol - специалист
съб юли 07, 2018 5:49 pmlov написа:
Като на замазката. Правиш си майки и караш по тях. За по лесно профилни тръби. Теглиш с мастара по тях и после ги махаш. Като стегне да можеш да ходиш по него запълваш леглата дето са били с цимент и пясък и чакаш да изсъхне на пълно.
Профилна тръба, искаш да кажеш кутия?
А замазка или бетон?
nikibol - специалист
А и до ссега не съм видял някой да използва тръби при наливането на плоча.
шоп - майстор
съб юли 07, 2018 6:27 pmnikibol написа:
А и до ссега не съм видял някой да използва тръби при наливането на плоча.
Четете внимателно! Колегата @lov е написал всичко:-)

Това, че Вие под тръба разбирате само Ф нищо не означава. Профилна тръба да кажем 20х40х1.5 също е тръба но не Ф и е друго :idea:
Успехи!
lov - майстор
съб юли 07, 2018 6:27 pmnikibol написа:
А и до ссега не съм видял някой да използва тръби при наливането на плоча.



Ами като не си виждал време е да видиш. :lol:
Щото болшинството от нашите тъпи майстори освен да загладят с лопатите друго не знаят. И после рев че им е крива плочата и трябва да правят дебели замазки да спасяват положението. Ти питаше за замазка а не за носеща плоча. Но и за нея има чалъм. Правят се едни магаренца от арматура. Нивелират се и се приковават към долния кофраж да не бягат. Като се налее малко тръбите се изтеглят и където са били се добавя малко материал да запълва. Така малко по малко се кара за да може да се запълва и подравнява.
При правилно изпълнение спокойно можеш да редиш ламинат от горе. А някои вообще не махат тръбата ако има друго покритие от горе. Пък ако има и вибромастар става още по добре.
Последна промяна от lov на съб юли 07, 2018 9:04 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
5.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (69.92 KиБ) Видяна 5837 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (109.73 KиБ) Видяна 5832 пъти
Прикачен файл:
4.jpeg
4.jpeg (14.41 KиБ) Видяна 5832 пъти
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (96.37 KиБ) Видяна 5832 пъти
Прикачен файл:
30.jpg
30.jpg (85.04 KиБ) Видяна 5832 пъти
nikibol - специалист
Добре казано и добре показано. Благодаря.

Тема "Как да нивелирам наложения бетон?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: