Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Здравейте , днес реших да си изпера килимите и тръгнах да мия цимента на навеса за колата с маркуча.Резултата беше две баки , пълни с пясък и камъни и оголени арматури.Струята от чешмата изравя цимента на места и оголва арматурата.Сигурен съм , че има решение на проблема , моля за идеи и напътствия.
Руди - майстор
Бих препоръчал за възстановяване:
MAPEGROUT BM
Може да се добави някакъв дълбоко проникващ грунд
за да се заздрави допълнително.
gnt69 - майстор
Те железата са се показали направо е за настилка от плочки или павенца или гнайс.
ср юли 18, 2018 7:40 pmgnt69 написа:
Те железата са се показали направо е за настилка от плочки или павенца или гнайс.
И аз мисля за тротоарни плочки - това имам.Почиствам и запълвам дупките с цимент и отгоре лепя плочките. С какво е най-добре да залепя плочките ?
VLADO66 - майстор
Плочките ще се разлопат на първото стъпване на колата.Също така ще стане същия цирк-бетона е изронен от солта с която се обработват пътищата
nikolov333 - майстор
Под бетона има ли найлон? Ако няма, е кофти. понеже дърпа влага от земята и зимата при замръзване се разрушава, точно повърхностния му слой, особено ако сте си го бъркали на место и пропорциите или температурата при полагането не са спазени..
чет юли 19, 2018 10:42 amnikolov333 написа:
Под бетона има ли найлон? Ако няма, е кофти. понеже дърпа влага от земята и зимата при замръзване се разрушава, точно повърхностния му слой, особено ако сте си го бъркали на место и пропорциите или температурата при полагането не са спазени..
няма найлон , дайте идеи
nikolov333 - майстор
Зависи, колко е здрав бетона, в смисъл от бетонов възел ли е или е бъркан на место..Колко му е дебелината и каква армировка има? Подложихте ли пясък..?
чет юли 19, 2018 3:06 pmnikolov333 написа:
Зависи, колко е здрав бетона, в смисъл от бетонов възел ли е или е бъркан на место..Колко му е дебелината и каква армировка има? Подложихте ли пясък..?
бетона е бъркан на място , около 15 сантиметра е дебелината , армировката е арматура 8 милиметра
Руди - майстор
Разтворът, който препоръчах по-горе е добър, ако става въпрос за
обрушване до 3-4 сантиметра. Ако от 15 сантиметра плоча са
изронени 5 или повече сантиметри - бетон контакт, нова армировка
и нов бетон върху стария, този път - по-висок клас (поне В30) за да
има смисъл. Всичко останало ще е по-скъпо.

Тема "изронен бетон под навеса на колата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: