Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Ето бетонен под :!: :rolleyes: :shock: , имитиращ дърво и плочи, тип рустик.

Прикачен файл

50.jpg
50.jpg (53.7 KиБ) Видяна 1860 пъти

Прикачен файл

40.png

Прикачен файл

30.jpg
30.jpg (115.01 KиБ) Видяна 1860 пъти

Прикачен файл

20.jpg

Прикачен файл

10.jpg
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на ср авг 08, 2018 2:51 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Още!

Прикачен файл

100.jpg

Прикачен файл

90.jpg

Прикачен файл

80.jpg
80.jpg (86.56 KиБ) Видяна 1859 пъти

Прикачен файл

70.jpg
70.jpg (79.86 KиБ) Видяна 1859 пъти

Прикачен файл

60.jpg
60.jpg (108.47 KиБ) Видяна 1859 пъти
naster - майстор
ср авг 08, 2018 1:56 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Няма да стане върху изолация! Неминуемо ще се появят пукнатини. Щом не искаш плочи, плочки, теракота и пр. при които пукнатините се толерират, сложи изолацията върху чакъла и отгоре излей плоча.
пон авг 06, 2018 11:49 amnaster написа:
Накратко, отляхме стъпките под колоните, започнахме с обратния насип и предстои кофриране на рандбалки, полагане на бетонова настилка и т.н.
Ако разбирам правилно, става въпрос за единични фундаменти. Интересно, защо не са предпочетени ивичните ф. Може би става въпрос за едноетажна сграда без горна плоча. Ако, качиш снимки на основите ще бъде повече от чудесно.
https://drive.google.com/open?id=1vi68_ ... S8LHNCfrhy
Сградата е двуетажна без плоча под покрива. Иначе мен леки пукнатини като от снимката не ме притесняват - напротив, ако са чисто от естетическо естество, дори бих казал добавят характер :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
Снимката е много ценна, за всички които питат за най-евтиния вариант за фундиране на къща! И понеже каза, че приемаш съвети- Могилата от пръст за обратна засипка я махни и използвай вместо нея подходящ чакъл, дребна скална маса и др. такива, които възпрепятстват капилярното покачване.
naster - майстор
ср авг 08, 2018 4:58 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Снимката е много ценна, за всички които питат за най-евтиния вариант за фундиране на къща! И понеже каза, че приемаш съвети- Могилата от пръст за обратна засипка я махни и използвай вместо нея подходящ чакъл, дребна скална маса и др. такива, които възпрепятстват капилярното покачване.
Ха-ха. Ще видим колко евтино ще излезе, но наистина изглежда доста диетично, сравнено с фундаменти-катакомби на къщи на приятели (тук не отчитаме геология/топография на терена). Както обясни инж. Баща Ми (той е авторът на фундамента), рандбалките имат наистина повечко желязо, но по-малко бетон. Трябва да се отчете, че и теренът е доста равен, а пясъчният слой под хумуса излезе на 30-40 см.

Относно могилата, днес бобкатчето си я насипа, за да се качи и влезе в контура на сградата. Свърши ми обедната почивка и трябваше да се връщам на работа, когато пристигна първия камион с чакълеца (всъщност дори не разбрах какво ще сипват, шофьорът каза, че кара "фракция"), та след работа ще видя как са се справили с насипването.

Може би трябва да отворя нова тема за фундамент. Имам снимков материал и малко чертежи :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср авг 08, 2018 5:31 pmnaster написа:
Може би трябва да отворя нова тема за фундамент. Имам снимков материал и малко чертежи :)
=D> :supz: :prayer:
crez - майстор
Ето това е машината за шлайфан бетон. Казва се" моторна пердашка за шлайфан бетон" Мажеш и да си я купиш,ако не я вземеш под наем http://proftools.net/product/1827/dvoyn ... -73-p.html
Прикачен файл:
product_4660.jpg
product_4660.jpg (47.88 KиБ) Видяна 1783 пъти
naster - майстор
чет авг 09, 2018 3:45 pmcrez написа:
Ето това е машината за шлайфан бетон. Казва се" моторна пердашка за шлайфан бетон" Мажеш и да си я купиш,ако не я вземеш под наем http://proftools.net/product/1827/dvoyn ... -73-p.html
product_4660.jpg
Благодаря! Явно самият термин пердашене ми е убягвал...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон авг 20, 2018 5:42 pmnaster написа:
Благодаря! Явно самият термин пердашене ми е убягвал...
Що бе, що ти убегА? Аз коги ти го писАХ? М?
МачЕта...
Чираче - майстор
пон авг 20, 2018 7:35 pmn_a написа:
пон авг 20, 2018 5:42 pmnaster написа:
Благодаря! Явно самият термин пердашене ми е убягвал...
Що бе, що ти убегА? Аз коги ти го писАХ? М?
МачЕта...
Що бе, ти и от това ли разбираш? Бравос!!!

Тема "Шлайфана замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: