Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sarfios - помощник
Здравейте,

Преди около седмица с една бригада решихме да направим замазка на един стар гредоред 60-70г, гредите бяха здрави. Бяха планирани 10см, но накрая стигна 15, под налятия бетон се сложи фибран, найлон и арматура. Сега обаче има в центъра едно петно, което ми се струва неизсъхнало. (За което не съм сигурен, защото се ползваше и бетон сух от плик, защото не стигна за малко.)

Питането ми е, колко време трябва да изчакам преди да сложа самоневелираща се замазка? Знам, че трябва да се грундира добре, но това означава, че влагата ще се запечата между бетона и найлона?


А и въпросното петно седи така вече 4-5 дни, докато всичко останало придоби цвета си още на 2-рия ден.

Прикачен файл

IMG_20180818_142250.jpg
IMG_20180818_142250.jpg (73.14 KиБ) Видяна 3101 пъти
chapara - майстор
Вероятно е била най ниската точка и влагата по найлона се е концентрирала там, течение и проветряване
sarfios - помощник
съб авг 18, 2018 3:44 pmchapara написа:
Вероятно е била най ниската точка и влагата по найлона се е концентрирала там, течение и проветряване
И аз предположих същото, обаче окей ли е за гредите? Притеснява ме, че могат да изгният и да компромизират конструкцията.
шоп - майстор
Нали си сложил найлон?
Ако е положен качествено нищо няма да изгние:-)
Стените гледам са на зидария, защо не почнеш от там и накрая пода....за къде бързаш?
sian - специалист
Този гредоред на пода на първия етаж ли е, или на тавана.
sarfios - помощник
нед авг 19, 2018 12:56 pmsian написа:
Този гредоред на пода на първия етаж ли е, или на тавана.
На тавана, но както ме посъветваха вече, ще го изчакам и ще довърша всичко останало.
sian - специалист
Това си е жива плоча... имам усещането че тежестта на плочата се носи само от гредореда който отдолу няма подпори и има провисване в средата. Тежестта на плочата как е пренесена към основите има ли колони или се разчита само на гредореда.

Тема "Плоча върху гредоред - съхнене" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: