• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nas123 - напреднал
чет сеп 20, 2018 1:20 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Не му казваш недостатъка на това въже- издържа много на опън, ама на натиск хич. И вятъра, като започне да повдига козирката и да я спуска, ти да видиш динамика в действие.
Сигурно се анкерират в земята пред навеса още няколко въжета, които опъват в обратната посока.

Бърз ъпдайт - фундаментите са изкопани, арматурата е сметната и се навръзва. Ще бъдат изляти до края на седмицата. Така че работата върви, парите се леят :)
BLUEPUPIL-2 - специалист
:arrow: nas123, чакаме снимките! :sad: :cry:
nas123 - напреднал
съб окт 06, 2018 11:49 amBLUEPUPIL-2 написа:
:arrow: nas123, чакаме снимките! :sad: :cry:
Точно вчера отляхме първата колона. Следващата седмица ще бъде втората. После идва лесното и бързото :)

Аз мислех като е готово да снимам, но ето една бърза снимка:
Изображение
шоп - майстор
съб окт 06, 2018 2:30 pmnas123 написа:


Точно вчера отляхме първата колона. Следващата седмица ще бъде втората. После идва лесното и бързото :)
Аз мислех като е готово да снимам

100% съгласен. Колоните се изливат за една седмица или за един ден. После е лесно и бързо. Сигурно отдавна сте завършили. Мина доста време.
Може да сте забравили да снимате :?
Предполагам и на други съфорумци ще е интересен крайния резултат.
nas123 - напреднал
Неее, не съм забравил. Но навесът не е единственото нещо, с което се занимавам, и не отива цялото ми време за него, затова не е готов още. Ходя на работа, гледам бебе, намирам време и за личния си живот... :)

Оптимистичния резултат за завършване на самият навес е тази седмица, вероятният следващата. Крайният зависи и от майстор по фасадата, но се надявам да приключа този месец.

Само още малко търпение - няма да забравя за снимките.

Поздрави,
BLUEPUPIL-2 - специалист
нед ное 04, 2018 7:08 pmnas123 написа:
...Ходя на работа, гледам бебе, намирам време и за личния си живот... :)
Ако се поспреш за миг и се позамишлиш ще установиш, че до голяма степен си щастлив човек.
nas123 - напреднал
Щастлив, indeed :)

Иначе, с няколко дни забавяне - ето снимка:
Изображение

Остава ми да направя сачак отдолу - той ще бъде хоризонтален (не както обикновено над ребрата). Само не съм решил да бъде ли под HEA профила или над него. Над него е готино, защото ще се вдигне на 2.7м (по-високо = по-добре), но не знам как да завърша след него - там където е стрехата... Мисля го още :)

И парапетът не е измазан, както се вижда, но ако позволи времето, ще довърша и него (не аз де - някой) :)

Тук е реда да благодаря на всички за огромната помощ - най-вече на Brick, BLUEPUPIL-2 и Руди.
Руди - майстор
нед ное 18, 2018 10:29 pmnas123 написа:
Щастлив, indeed :)

Иначе, с няколко дни забавяне - ето снимка:
Изображение

Остава ми да направя сачак отдолу - той ще бъде хоризонтален (не както обикновено над ребрата). Само не съм решил да бъде ли под HEA профила или над него. Над него е готино, защото ще се вдигне на 2.7м (по-високо = по-добре), но не знам как да завърша след него - там където е стрехата... Мисля го още :)
И парапетът не е измазан, както се вижда, но ако позволи времето, ще довърша и него (не аз де - някой) :)
Тук е реда да благодаря на всички за огромната помощ - най-вече на Brick, BLUEPUPIL-2 и Руди.
На мен ми изглежда супер! Сачака може да е над HEA профила,
а самият профил да облицоваш с дъски - да изглежда като голяма дървена греда.
И най-важното е бебето! И да сте щастливи.
nas123 - напреднал
Имам още една снимка преди монтажът на керемидите:
Изображение

Сачакът ако е над НЕА ще бъде най-добре, обаче не знам как да го завърша след нея. Там гредите слизат под горната точка на НЕА и ако сачакът минава над нея, след нея няма как да се получи. Затова си мисля да е под нея (все пак 2.5м не е малка височина), за да стигне челната дъска.

Иначе не искам да я крия, защото не изглежда зле, но не се сещам за други варианти...
BLUEPUPIL-2 - специалист
Колоните със скосени ъгли са чудесни. Визията е изчистена. Няма дървени колони през два метра. Няма, диагонали или паянти. Пространството е отворено, а не както често се случва, да е претрупано от традиционните дървени конструктивни елементи. Хоризонталните сили са поети по изключително ненатрапващ се и превъзходен начин. С думи прости, комбинацията бетон, стомана и дърво е изключително удачна, защото всеки материал изпълнява функции, за които е най-добре квалифициран. Бетона, защото работи добре на натиск в колонота. И тъй като, тази колона може да поеме още доста вертикален товар, а той в конкретния случай липсва, за да се оползотвори по-пълно сечението на колоната и се възлагат задачите по поемането на земетръса, силния вятър и изобщо всички сили дето се опитват да катурнат градежа. Стоманата работи чудесно на огъване. А НЕА гредата за разлика от кухите профили, при характерните темпове на корозия за подобни условия, най-вероятно ще ни надживее дори и без допълнително антикорозионно покритие. Дървото- то пък е незаменимо, когато стане дума за второстепенни греди, ребра, обшивки, скари и пр, заради това че лесно се реже и монтира. Боядисването на НЕА в черен цвят с капчица зелено в него и придават неповторимо въздействие. Могат да се приложат и ленти или ст. шини с декоративни болтове и нитове. За капризните и изнежени възприятия и вкусове се продава селектиран и екзотичен дървен материал, с който да сковат кожухче на бет. колони, което най-вероятно ще изглежда по-добре от понацепената чамова дървена колона.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: