• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
01.jpg
Прикачен файл:
01A.jpg
01A.jpg (49.59 KиБ) Видяна 2091 пъти
Прикачен файл:
01D.jpg
01D.jpg (9.76 KиБ) Видяна 2091 пъти
Прикачен файл:
01F.jpg
01F.jpg (9.13 KиБ) Видяна 2091 пъти
Прикачен файл:
01S.jpg
01S.jpg (54.78 KиБ) Видяна 2091 пъти
nas123 - напреднал
Без вашата помощ нямаше да се получи така изчистено - идеята ти идеално си пасна с изискванията ми :)

Колоните мисля да ги облека с хубави фасадни тухли, както и стените на гаража. Парапетът ще бъде в мазилка като къщата.

Една хубава хоризонтална ламперия отдолу с вградено осветление и е готов. Ааа, и плочки на плочата отдолу.

Някои неща ще останат за напролет, но човек не трябва да си причинява излишен стрес в живота, така че кротко... :)
pah - помощник
Здравейте! Строя навес с едноскатен покрив и тухлени стени, като размерите са 14м. на 6,4м.,а височината в най ниската част е 2,2м.Ще бъде покрит с гофрирана ламарина LT 50 -14 листа с общо тегло 756 кг.Конструкцията на покрива ще е метална,но не искам да има вертикални подпори.Мога сам да си изработя фермите от профилна тръба,но ще ви помоля за съвет за размерите на фермите,размерите на профилната тръба и броя на фермите.Благодаря предварително!
plamen6703 - майстор
Ако правилно те разбирам искаш да спестиш пари за проект от конструктор и да се довериш на съветите на хора, които нито си виждал, нито познаваш, нито знаеш каква е тяхната професионална подготовка по въпроса :wink:
Заслужава ли си за едните нищо и никакви "пет" лева за проект, да си създадеш ненужни затруднения!
Желая ти успех! :partyman:
fbr - майстор
Абе то не е казано, че от нещо, с гръмкото наименование "проект" няма да произлезе някаква глупост. Тъй де, кат се знам какъв съм инженер, ме е страх да отида на лекар.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Няма нужда от ферми за 6.4м. Ако гредите ще стъпват върху колоните, намали ширината на 6м, за да не влизаш в излишни разходи и направи гредите пълностенни по 6м. Кеф ти ГВ, кеф ти ст. формовани. Ако гредата влиза между колоните, няма нужда от намаляване, ще стане и при 6.4м. Щом ще зидаш не е лошо да направиш колоните ст. бет.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
100.jpeg
100.jpeg (9.4 KиБ) Видяна 1850 пъти
Прикачен файл:
200.jpeg
200.jpeg (9.99 KиБ) Видяна 1850 пъти
Прикачен файл:
300.jpeg
300.jpeg (11.84 KиБ) Видяна 1850 пъти
pah - помощник
пет мар 01, 2019 11:17 pmplamen6703 написа:
Ако правилно те разбирам искаш да спестиш пари за проект от конструктор и да се довериш на съветите на хора, които нито си виждал, нито познаваш, нито знаеш каква е тяхната професионална подготовка по въпроса :wink:
Заслужава ли си за едните нищо и никакви "пет" лева за проект, да си създадеш ненужни затруднения!
Желая ти успех! :partyman:
Напълно съм съгласен с теб,че е редно да има проект,но това със сигурност ще отнеме време и средства,а само за покривната ламарина спестявах около 6 месеца.Поради ограничените финанси се принудих да науча да правя куп неща,като много от тях съм научил от подобни форуми.Благодарен съм на хората,които намират време да седнат зад компютъра и да дадат съвет на напълно непознати хора! =D>
pah - помощник
съб мар 02, 2019 11:16 amBLUEPUPIL-2 написа:
Няма нужда от ферми за 6.4м. Ако гредите ще стъпват върху колоните, намали ширината на 6м, за да не влизаш в излишни разходи и направи гредите пълностенни по 6м. Кеф ти ГВ, кеф ти ст. формовани. Ако гредата влиза между колоните, няма нужда от намаляване, ще стане и при 6.4м. Щом ще зидаш не е лошо да направиш колоните ст. бет.
Поясите са отляти и стените са иззидани на височина 1,30 от кота 0.Така,че няма възможност да намаля широчината на 6м.Вътрешният размер на навеса е 5,9м.Нали няма да има проблем да удължа профилите със заварка?Какъв размер на профилите да избера,така,че да издържат собственото си тегло,теглото на покривната ламарина и снега през зимата?Не искам да се презастраховам излишно,а да съм в някакви норми.Забравих да поясня,че върху стените ще има ст.бет.пояси и гредите ще стъпват на пояса.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Надявам се, че поясите ще стъпят върху колони. Над двете къси страни, дето са по 6.4м, ако има пояси, то тогава ще ти трябват 4бр. ст. греди по около 6м, ако няма гредите ще са 6бр. Което значи, че тези 14м се разделят на пет, което прави 2.8м. Идеално разстояние за столици, на които да стъпи LT ламарината.
съб мар 02, 2019 7:45 pmpah написа:
Какъв размер на профилите да избера, така, че да издържат собственото си тегло, теглото на покривната ламарина и снега през зимата?
Трябва да кажеш населеното място, за да видим снега и дали предложеното разстояние между гредите от 2.8м те удовлетворява. Доколкото се подразбира, наклона на едноскатният навес ще е към една от страните дето е 14м. Колко точно ще бъде наклона. Не бързай да изливаш поясите преди да се реши каква ще е връзката пояс-ст. греда. Вариантиите са два 1.Да се вбетонират планки; 2.Самите ст. греди да се вбетонират.
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на нед мар 03, 2019 10:33 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: