• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Тук, пък имаме системата "удряне на глави"!
Прикачен файл:
100.jpg
100.jpg (86.48 KиБ) Видяна 2188 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Най-икономичен вариант на конзола е този:
Прикачен файл:
1000.jpg
шоп - майстор
Аз имах впредвид триъгълна ферма конзолно захваната за стената, като конзолата отдолу е равна и хоризонтална. Без никакви подпори
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср сеп 19, 2018 12:51 pmшоп написа:
Аз имах предвид триъгълна ферма конзолно захваната за стената, като конзолата отдолу е равна и хоризонтална. Без никакви подпори
1..Сградата има ли нужната височина, защото конзолната ферма в единия си край, този към къщата, (при положение, че отдолу е хоризонтална) при козирка от 2.5м може да достигне 1м? 2..Налични ли са стабилни конструктивни елементи, към които да се хване, защото опъна може да се окаже достатъчен, за да "извади" тухлите?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1A.gif
1A.gif (13.78 KиБ) Видяна 2162 пъти
Прикачен файл:
1B.jpg
шоп - майстор
ср сеп 19, 2018 1:17 pmBLUEPUPIL-2 написа:

Сградата има ли нужната височина, защото конзолната ферма в единия си край, този към къщата, (при положение, че отдолу е хоризонтална) при козирка от 2.5м може да достигне 1м? 2..Налични ли са стабилни конструктивни елементи, към които да се хване, защото опъна може да се окаже достатъчен, за да "извади" тухлите?
Това може да каже само автора на темата...след като сме скъпи на снимки само можем да гадаем. Пък и автора вече копае фусове, плаща пари и налива стоманобетон:-)

Неръждаемо стоманено въже ф12-14мм може да носи тонове и не е задължително да се анкерира в тухла или в ст.бетонен пояс. Може да се анкерира и в земята :idea: Конкретика, но така работят всички висящи (вантови) мостове.
Ъгъла между обтяжката и конзолата обикновенно е между 30 и 45 градуса.

П.П. горната снимка на къщето с червения навес щеше да е уникална ако ги нямаше тези три червени подпирачки отдолу с височина 1,5, в които да се удряш, а 3 метални или въжени обтяжки отгоре,
EDI - майстор
Работата май на Айфелова кула отива от към конструкция и количества материали. :partyman:
nas123 - напреднал
ср сеп 19, 2018 1:31 pmBLUEPUPIL-2 написа:
1A.gif1B.jpg
Не, стабилна конструкция, която да издържи тези конзоли, няма.

Шопе, не разбрах само защо съм ти трън в очите... 1-2-3 намека, за глупавата ми, скъпа идея и бавното ѝ изпълнение са достатъчни. Не всички сме доволни на навеси, които са направени за 2 дни и без пари. Знам, че може и така.

А снимки ще кача, като се излеят колоните - обещал съм. Ако снимам сега, щe видите 2 стени с площадка между тях.
BLUEPUPIL-2 - специалист
ср сеп 19, 2018 1:34 pmшоп написа:
Неръждаемо стоманено въже ф12-14мм може да носи тонове ===
Не му казваш недостатъка на това въже- издържа много на опън, ама на натиск хич. И вятъра, като започне да повдига козирката и да я спуска, ти да видиш динамика в действие.
ср сеп 19, 2018 1:34 pmшоп написа:
=== не е задължително да се анкерира в тухла или в ст.бетонен пояс. Може да се анкерира и в земята ===
Може, ама пак не казваш най-главното, че ще ти трябват два скъпи пилона и чак тогава въжето отива в земята.
ср сеп 19, 2018 1:34 pmшоп написа:
=== Конкретика, но така работят всички висящи (вантови) мостове.
Когато си прав си прав, казаното е абсолютно вярно, що се отнася за висящите въжени мостове (Typical Suspension Bridge), ама вантовите (Cable Stayed Bridge) са друга манджа, там въжето не свършва в земята, а на колоната.
Последна промяна от BLUEPUPIL-2 на чет сеп 20, 2018 7:11 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (107.86 KиБ) Видяна 2113 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Едноскатен навес" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: