Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
KingLin - майстор
За сега при мен най-много време отне съгласуването на скицата - около година и половина заради някакви грешки при изготвянето на РУП-а и последвала бавна и мъчителна коренспонденция между голяма община и кадастър. Те реално са изготвяли изцяло нов план при който отнемат квадрати от парцелите на хората за да разширяват пътища и тротоари. Хубавото е че е нямало възражения иначе щеше да се проточи още повече. Обаче пък по закон до 25% от парцела можели да ти отчуждят без обезщетение... :( На мен ми заминаха 64 квадрата от имота.
Договорите с дружествата си ги бях подготвил преди да отида при архитекта и сега реално само него чакам за да подам за разрешителното. Утре стават точно 2 години от придобиването на парцела. А ако наистина след 2 седмици имам готов проект и после дай боже бързо разрешително хич няма да се чудя и мая ами директно почвам изкопните работи и основите. Прогнозите са пак да имаме мека зима като предната и мисля да се възползвам ама планове не искам да правя че оня горе ще ми се смее :-D когато стане тогава.
naster - майстор
Всеки тегли различна къса клечка. Един виза, друг скица. На мен ми отне три години преди да копна. По ред причини, а изготвянето на проекта беше едно от най-бавните, защото работихме с познати, за да спестим някоя хилядарка
Руди - майстор
пет авг 31, 2018 10:49 pmKingLin написа:
Те реално са изготвяли изцяло нов план при който отнемат квадрати от
парцелите на хората за да разширяват пътища и тротоари. Обаче пък
по закон до 25% от парцела можели да ти отчуждят без обезщетение...

Договорите с дружествата си ги бях подготвил преди да отида при
архитекта и сега реално само него чакам за да подам за разрешителното.
Очевидно сте имали неурегулирани имоти. При първоначалното им въвеждане
в регулация (ЗУТ - чл.16) позволява отнемане до 25% за инфраструктура.
По-добре така! Имам познат, който стига до крайградския си имот си по път, широк
4 метра. Ако се направят оградите и от двете страни, нито две коли
могат да се разминат, нито някой по-голям автомобил да влезе или излезе
без маневра. Сега собствениците доброволно се споразумяват да направят
оградите 2 м навътре, тия дето тепърва ги правят - добре, ами готовите?...

Предварителните договори имат срок на действие. Ако се проточи проектът,
ще се наложи да ги подновявате - пак такси, пак чакане. Ако договорите са
окончателни - няма проблем.
KingLin - майстор
Да точно по член 16 беше. Няма лошо, така е. Пътя в момента е изграден с бордюри и прочие и две коли се разминават и реално аз пак ще си паркирам колите в мястото което ми отчуждиха. В общината като си говорихме с директора той подхвърли че може и децата ми да не доживеят да видят нова инфраструктура по новоизготвения план :)
Сега си проверих предварителните договори. Само с ЕРП-то имам срок от 1 година, който изтича януари месец. с ВиК няма упоменат срок. Дано не се бавят нещата :|
naster - майстор
Срокът с ВиК (Веолиа се казва в София) може да се поднови. Изходните данни и/или предварителният договор имаха давност, която изтече, но се подновяват след това. При мен също е отнета някаква площ (под 10%) за улична регулация. Имам скица за 720 м2, а собственост в/у 690м2 реално.
Руди - майстор
И така, обобщавам от опит:
Закупуване на имот - 28 юни, скица и виза от 9 юли.
Изготвяне на проект, включително съгласуване с ВиК,
предварителен договор с енерго - до 3 септември.
Проектът е в община, минал на оценка - без забележки.
Тече едномесечен срок за издаване на разрешение за строеж.
naster - майстор
Аз нещо не помня, но за нотариалния акт чаках, после чаках за актуализиране на скицата в кадастър за променена собственост, а визата се издаваше в някакъв срок от примерно 14-15 дни. Сроковете варират според общините де...

И как вървят нещата оттук нататък?
Руди - майстор
И така - срок за изготвяне на цялостен проект:
Виза от 9 юли - строително разрешение, влязло в сила на 15 октомври.
Този срок може да се смята за минимален, при спазване на всички
законни процедури, без забавяне от неочаквани пречки и спънки и без
връзки, задни вратички и рушвети.
Следва одобряване на План за безопасност и здраве, очаквам го
за 3-4 дни и откривам официално строежа. Бригадата вече разчиства...
Бог да ми е на помощ и знаещите във форума!

ПП Следваща тема: Срок за построяване на едноетажна монолитна къща.
KingLin - майстор
А дано всичко ти върви по вода. Аз имам малко проблеми с ВиК-то че ми говорят за някакви 5 цифрени суми... [-( Днес втори опит за сондаж правя че първия беше неуспешен... Нещо само назад ми е тръгнало. Между другото още не ми е готов проекта. Ма айде стига съм ревал :) Да се надяваме че следващия път ще мога вече с нещо позитивно да се обадя.
naster - майстор
съб окт 20, 2018 3:00 pmРуди написа:
...Бригадата вече разчиства...
Бог да ми е на помощ и знаещите във форума!

ПП Следваща тема: Срок за построяване на едноетажна монолитна къща.
Желая успех и сериозно отношение от страна на изпълнителите. Ние строихме (всъщност все още строим) с фирма, и въпреки всичко съм по час-два всеки ден на обекта (както и проектанта, баща ми). Ако не сте на терен, много неща убягват. Винаги има какво да се доуточнява, заредете се с положителна енергия и мисли. Всичко ще е наред и все нещо няма да се случи според плана!

Тема "Срок за изготвяне на цялостен проект за строеж на къща." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: