Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
20лв/курса става дума за камаз, който извозва в рамките на 7 часа 48курса на разстояние между 50 и 100м.

та тези 960 лв ми се струват много.

Става дума за Благоевград.

Какво мислите?
plamen6703 - майстор
Мисля, че никой не ти е опрял пистолет до челото да ги даваш, товарача колко пари иска или офертата е с товарене :wink:
Не вярвам и човека с "Камаз"-а да е дошъл у вас да те търси за работа, ти го търсиш, той ти дава оферта, ако не ти изнася търсиш друг :-D ! :partyman:
Димитър Димов - специалист
чет сеп 13, 2018 8:37 pmGYanakieva написа:
20лв/курса става дума за камаз, който извозва в рамките на 7 часа 48курса на разстояние между 50 и 100м.

та тези 960 лв ми се струват много.

Става дума за Благоевград.

Какво мислите?
Сметката показва това: обем на легена 6.5 куб.м. х 48 курса = 312 кубика пръст за 960 лв. или по 3 лв. на кубик.А сега попитай някой от тъмните джигити по колко ще иска на кубик?
radius - майстор
Когато се пазарите за целодневно наемане се говори за машиносмяна, а не за цена на курс. Тия пари са доста за багер и камаз за 1 ден. Пламен не го слушай, той по форумно е много ларж, ама като опре да си плаща, със сигурност добре си прави сметката.
И за тия 50м за какво е камаза, за колорит ли?
чет сеп 13, 2018 9:31 pmradius написа:
Когато се пазарите за целодневно наемане се говори за машиносмяна, а не за цена на курс. Тия пари са доста за багер и камаз за 1 ден. Пламен не го слушай, той по форумно е много ларж, ама като опре да си плаща, със сигурност добре си прави сметката.
И за тия 50м за какво е камаза, за колорит ли?
Багера е отделно 80лв на час демек 7х80=560лв , но аз оспорвам най-вече адекватността на другата сума.
тоестъ
общо 1520лв за багер, който изкопава около 300м3 всяка лопата товари в камиона. Като се напълни камиона отива на 50 до 100 м изсипва и се връща.

Парите са дадени вече. Пазарене не е имало. Аз искам да знам колко сме вътре. За следващия път :D:D:D По-скоро да потвърдя или отхвърля силното усещане, че за тези 7 часа при тези условия тези пари са много.
plamen6703 - майстор
Минали са се тия с багера и камиона :-D
Сега ги яде отвътре, щом не сте се пазарили, дали не е могло да ви вземат повече пари :lol: ! :partyman:
Virtex - майстор
чет сеп 13, 2018 8:43 pmplamen6703 написа:
Мисля, че никой не ти е опрял пистолет до челото да ги даваш, товарача колко пари иска или офертата е с товарене :wink:
Не вярвам и човека с "Камаз"-а да е дошъл у вас да те търси за работа, ти го търсиш, той ти дава оферта, ако не ти изнася търсиш друг :-D ! :partyman:
Явно имаш голямо желание да хабиш клавиатурата. Въпроса е ясно, че е зададен за цената. Ако няма какво да кажеш може да спестиш спама - без отговор на поставеният въпрос поста ти е точно спам и няма нужда от него.

По темата : говори за машиносмяна - плаща се на час, просто гледаш да не стоят. В друг район искат 270лв за камион да пренася материали, ако трябваха 2 курса сигурно на курс щеше да е по-добре. В твоят случай изглежда на машиносмяна ще е по-добре.
Димитър Димов - специалист
чет сеп 13, 2018 10:57 pmGYanakieva написа:
чет сеп 13, 2018 9:31 pmradius написа:
Когато се пазарите за целодневно наемане се говори за машиносмяна, а не за цена на курс. Тия пари са доста за багер и камаз за 1 ден. Пламен не го слушай, той по форумно е много ларж, ама като опре да си плаща, със сигурност добре си прави сметката.
И за тия 50м за какво е камаза, за колорит ли?
Багера е отделно 80лв на час демек 7х80=560лв , но аз оспорвам най-вече адекватността на другата сума.
тоестъ
общо 1520лв за багер, който изкопава около 300м3 всяка лопата товари в камиона. Като се напълни камиона отива на 50 до 100 м изсипва и се връща.

Парите са дадени вече. Пазарене не е имало. Аз искам да знам колко сме вътре. За следващия път :D:D:D По-скоро да потвърдя или отхвърля силното усещане, че за тези 7 часа при тези условия тези пари са много.
Може да имаш база за сравнение ,ако обиколиш другите фирми в града и разпиташ за оферти,а така всеки си говори как са нещата в неговият край.А за следващият път купувай багер и камаз и почвай да копаеш,а след това завъртай бизнеса с изкопни дейности. :yawinkle:
plamen6703 - майстор
пет сеп 14, 2018 8:06 amVirtex написа:
чет сеп 13, 2018 8:43 pmplamen6703 написа:
Мисля, че никой не ти е опрял пистолет до челото да ги даваш, товарача колко пари иска или офертата е с товарене :wink:
Не вярвам и човека с "Камаз"-а да е дошъл у вас да те търси за работа, ти го търсиш, той ти дава оферта, ако не ти изнася търсиш друг :-D ! :partyman:
Явно имаш голямо желание да хабиш клавиатурата. Въпроса е ясно, че е зададен за цената. Ако няма какво да кажеш може да спестиш спама - без отговор на поставеният въпрос поста ти е точно спам и няма нужда от него.

По темата : говори за машиносмяна -плаща се на час, просто гледаш да не стоят. В друг район искат 270лв за камион да пренася материали, ако трябваха 2 курса сигурно на курс щеше да е по-добре. В твоят случай изглежда на машиносмяна ще е по-добре.
По темата, нито говори за машиносмяна, нито говори да плаща на час за камион "Камаз"
20лв/курса става дума за камаз.
Обявена е цена курс на камион "Камаз" по 20 лв. за разстояние между 50 и 100м, което е нещо различно!
За мен е несериозно това
Парите са дадени вече. Пазарене не е имало
да се пита след като парите вече са платени /след дъжд качулка/ и пазарене не е имало, за теб не знам :)
Ако аз наемам някой за тази работа, нито ще ме интересува машиносмяна, нито плащане на час. Директно ще му покажа обекта, ще му кажа какво искам и ще го питам колко ще ми струва да се свърши работата и за колко време.
Ако ме устройва цената ще го наема и ще му платя, ако не ме устройва цената ще търся друг за тази работа и изобщо няма да питам дали съм се минал или не съм. :partyman:

Тема "цена за извозване до 100м на земна маса от изкоп" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: