Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
gnt69 - майстор
съб окт 13, 2018 8:46 ambavareca7778 написа:
Таван няма ли, запъни един метален профил здрав между пода и тавана и окачи вратата на него. :partyman:
naster - майстор
Трябваше в старата тема да го продължиш.
Virtex - майстор
Новата и старата теми са слети, да не се чуди автора къде са.
bavareca7778 - специалист
Да разбрах вече че новата ми тема е тук , и аз си мислих първо за тавана с профил но няма къде да го хвана горе здраво .... кара таван мисля се водеше.Стената последно ще е вдигам до горе ,половината вече е готова но все още умувам как да е подсиля тази страна където свършва стената.
iliya_i - майстор
Запъваш профил напречно на двете стени. Може да го укрепиш и към третата. И от него пускаш надолу към площадката.
bavareca7778 - специалист
пон окт 15, 2018 8:32 amiliya_i написа:
Запъваш профил напречно на двете стени. Може да го укрепиш и към третата. И от него пускаш надолу към площадката.

Не те разбрах нещо.... Принзипно тази свършваща стена ще е свързана към оргиналната стена със щурц над отвора за вратата и от там вече от стена до стена (на къщата) ще се изида до тавана.
nikolov333 - майстор
Според мен е достатъчно да се иззидана до тавана и да се уплътни фугата от горе със пяна. Това ще я замонолити достатъчно..
iliya_i - майстор
пон окт 15, 2018 9:05 ambavareca7778 написа:
Не те разбрах нещо.... Принзипно тази свършваща стена ще е свързана към оргиналната стена със щурц над отвора за вратата и от там вече от стена до стена (на къщата) ще се изида до тавана.
Точно за този щурц говоря. Използвай стоманена греда. Укрепи я здраво с плани и анкери към двете стени. От нея заваряваш профил към пода, който също хващаш с анкери за пода. После зидаш блокчетата по тези греди.

Тема "Нов отвор за врата на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: