Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
iliya_i - майстор
А не е ли вариант, сегашната врата да се запази, а след нея да се сложат новите 2 - едната към стълбите, а втората към първия етаж. Така ще ви останат около 2 кв. м. общ вестибюл, пък от там нататък всеки ще си има врата.
Е, малко ще сте като в блок :-D, но няма опасност да съборите къщата.
bavareca7778 - специалист
iliya_i не е вариант понеже зад вратата от вън им е кенефа и искат да си го затворят. То с пенсионери и то заядливи е много трудно да се разбереш и освен този вариант просто не виждам друг как ще стане .....хем да си затворят кенефа че и да излизат на вън от там , хем да си имат отделен ход от нашия.Предложих и да си затворят кенефа който щеше да запуши половината вратаа аз да доразширя дупката за да си сложа моята врата но категорично ми отказа понеже ние сме щяли да имаме повече..... Мисля разбирате за какво говоря.
ni1986 - напреднал
Прикачен файл:
IMG_20181003_160116.jpg
naster - майстор
Да, точно за такъв вариант говорех - къртене само под гредата; сваляне на старата врата и монтиране на 2 единични входни врати, между които да се раздели със зида.
iliya_i - майстор
ср окт 03, 2018 1:56 pmbavareca7778 написа:
iliya_i не е вариант понеже зад вратата от вън им е кенефа и искат да си го затворят. То с пенсионери и то заядливи е много трудно да се разбереш и освен този вариант просто не виждам друг как ще стане .....хем да си затворят кенефа че и да излизат на вън от там , хем да си имат отделен ход от нашия.Предложих и да си затворят кенефа който щеше да запуши половината вратаа аз да доразширя дупката за да си сложа моята врата но категорично ми отказа понеже ние сме щяли да имаме повече..... Мисля разбирате за какво говоря.
Ами да си заключат кенефа. Брава - 5 лева, секретен патрон - 5 лева. Не виждам причина да сабаряте къщата.
Предложи им, те да измислят вариант и да намерят изпълнител, пък ти да платиш половината масраф. Бас, че друга песен ще запеят.
Между другото, как стои въпроса със собствеността и има ли по документи общи части?
bavareca7778 - специалист
Ами да си заключат кенефа. Брава - 5 лева, секретен патрон - 5 лева. Не виждам причина да сабаряте къщата.
Предложи им, те да измислят вариант и да намерят изпълнител, пък ти да платиш половината масраф. Бас, че друга песен ще запеят.
Между другото, как стои въпроса със собствеността и има ли по документи общи части?
[/quote]

То там са общите части и идеята за затварянето е тяхна, аз трябваше само врата да су купя. Аз нямам нищо против даже ще е по добре за мен да сме с отделни входове и те да си затварят кенефа.... сега не знам вече какво да правя , ако не мога да бутна дупка за врата по никакъв начин ще си е караме по старому. Готов съм на всякакви варианти ....дори ако трябва да се подсилва ли тази стена колони молони там. Нищо не разбирам от това и за това ми трябва малко помош дали въобще е възможно да стане .
bavareca7778 - специалист
Ето една схема долу горе какво трябва да се получи ...

Прикачен файл

схема.jpg
схема.jpg (95.88 KиБ) Видяна 1236 пъти
nikolov333 - майстор
ср окт 03, 2018 10:27 pmbavareca7778 написа:
Ето една схема долу горе какво трябва да се получи ...
За да има отделна врата само долния етаж най-добре е да се влиза в кенефа от вътре, а пред стълбището да има фоайе с две врати, за долния етаж и външната старата. Към стълбището може да има врата но ще се блъска с входната и ще пречи. Другия вариант е да се премести кенефа под стълбището или да си остане с вход отвънка..

Прикачен файл

схема.jpg
схема.jpg (43.68 KиБ) Видяна 1228 пъти
bavareca7778 - специалист
Тоест че няма никакъв вариант да бутна стената както искам ?????? :x
bavareca7778 - специалист
А мога ли да доразширя старата врата ??????? тоест да си сложим там две врати и между тях да се изида стена???? сега в този отвор няма да се съберат там .Ако изкъртя още 30 -40 см и съм ок ...... няма да изляза даже от трегера горе или каквото е там бетоненто ?

Тема "Нов отвор за врата на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: