• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
reingar-x - специалист
Забравих да спомена,че покрива е с един скат,но за съжаление е продължение на сградата на комшията.Той ми определя наклона,колкото и да е ми е гадно така са се разбирали на времето.Хубавото е,че поне не споделяме една стена,всеки си е с отделна основа и зидове.Лошото е,че поемам и неговата вода!
шоп - майстор
чет окт 11, 2018 12:34 amreingar-x написа:
.Тези греди мисля да са с дебелина 45-50см и широки 30см,като за арматура мисля да използвам 16мм желязо

Аз съм изумен!
Да не строим МОЛ :idea:

Говорим за помещение 6.5х4.5м на един етаж без колони с незнайни основи и стени от разпадащи се с годините градени със соц. тухли четворки.


За какви ст. бетонни греди със сечение 50х30 говорим изобщо? Върху какви основи, зидария и колони ще стъпят?
reingar-x - специалист
Гредите ще стъпят на отделни колони,които ще се правят специално за тях,иначе основите са бетонни и стените не са мръднали въпреки,че се мокрят.Просто тухлите за изпечени и не са развалени и очукани от времето,и да 50 см греда може да се коригира на 40см.Но няма да се спести кой знае какво,примерно 4 колички бетон.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
RANGER-X PROJECT.jpg
Обърках ти ника!
reingar-x - специалист
Така е направено,доста по-добре от моя чертеж.Сега остава въпроса,от какъв материал да са дървените греди и колко да са дебели?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Покрива с керемиди ли ще е? Къде е местоположението, за да видим натоварването от сняг? Горе-долу колко е наклона?
reingar-x - специалист
Здравейте отново,покрива се намира в Долни Дъбник което е на 17км от гр.Плевен.Наклона на покрива е около 17-18 градуса,от там идва и колебанието с какво да го покрия.Вече съм твърдо решен,да мушна моя покрив под този на комшията и да му сложа един улук с който да му вкарам водата у тях.Да не е както до сега,моя да е вързан за неговия.Днес се обаждах до една дъскорезница,и от там ми предложиха да ми избичат биндерите от салкъм.Предполагам,че той няма да се огъне?
BLUEPUPIL-2 - специалист
Натоварване: 1.Сняг за района на Плевен 152кг/м2; 2.Дървена скара + керемиди 50кг/м2; 3.Тегло на дървената констр. 550кг/м3; 4.Всеки един от двата попа натоварва гредата (долната столица) с по 550кг; Избрана е дървена греда със сечение 14х18см, при която провисването е 1.03см, което е по-малко от макс. допустимото (по-рестриктивното) L/300; 330/300=1.1см. Теглото на гредата (суха) е 3.5х0.14х0.18х550=49кг. Компромисен вариант е ако се приеме по-голямото допустимо провисване L/200; 330/200=1.65см, то греда 14х16см с провисване от 1.46см, ще свърши работа. Ако се предпочете по-лека греда от стомана, то тя трябва да е с мин. Wx=32см3; Работа ще свърши кух тънкостенен правоъгълник HRS 120х80х3 с Wx=38.37см3, тегло 3.5х9=32кг и цена под 50лв.
reingar-x - специалист
Аз се бях подготвил,даже за греди от салкъм 20х20см.А керемидите какви трябва да са,най -добре за моя наклон,колебая се между Тондах или битумни?В сайта на тондах пише,че издържат на 15 градуса наклон.Най-много ми харесва модела Туист,но той е и най- скъп.От битумните чух хвалебствия за ИКО,но не знам колко пари ще ми излезе ,комбинацията керемиди и мембрана?В сайта на представителя не пише цени,ще трябва да се
  • 1
  • 2

Тема "Избор на носещи греди за покрив?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: