• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
нед окт 07, 2018 4:34 pmkabakumcho написа:
...
Бих препоръчал само ( не че си ме питал) по-голям килер, даже два ако имаш място...
От сега съм замислил градинска барака за разни мотики, косачки, маркучи и
прочее кални градински неща... Тя ще е извън къщата.
naster - майстор
=D> Гараж, барака, килер, зимник... И аз харесвам в жилищния обем (разбираме - отопляемия) да се ползва за живеене. Не че няма да има дрешник-килер, подпокривно-килер, подстълбищно-килер и кухненски килер.
bmwww - специалист
нед окт 07, 2018 8:30 pmnaster написа:
На колегата от обединеното кралство, за 80К евро в София ще си вземеш 80 м2 апартамент по НА, демек с идеалните части, а чиста жилищна площ, я има 60 м2, я не. Не знам как са лихвите на острова, но се строи яко и гладът за жилища е голям - каквото и да правиш, винаги можеш да го дадеш под наем. Ако вноската по ипотеката ти е колкото наема...
3% за целия период . Изплаща се след 20 години и чак тогава започва да "работи" за теб . Ако го пуснеш под наем пак същата работа . Това е за хора с много пари . Апартаментити са евтини там,но при тях дори и да си собственик плащаш месечен наем за земята върху която е построен апартамента и това доживот .
infomar
Човекът иска след време да се прибере в България, а не да го заровят някъде в Англия.
Така, че е похвално желанието му да се прибира у нас, въпреки трагичното положение в момента. Явно вижда светлина в тунела.
kabakumcho - специалист
нед окт 07, 2018 9:41 pmРуди написа:

От сега съм замислил градинска барака за разни мотики, косачки, маркучи и
прочее кални градински неща... Тя ще е извън къщата.
Имам един вътрешен и два външни килера.
Намислил съм за догодина още един външен, от термопанели 2.50х2.00 м, за да си държа казана и бидоните. Малък е, но толкова ми е мястото. :-D
Учудващо е колко неща събираме с годините, ценни за нас ... а след нас някой ще изхвърли или разпродаде. :?

А за да не е съвсем спам, да кажа нещо и по темата :mrgreen:
Основната компонента в цената на един недвижим имот е местоположението му.
Не може да живееш в дворец в циганската махала, т.е. можеш, но няма да е кеф.
Все едно да пиеш шампанско на кожено кресло в средата на локвата.
По-добре скромна къща, но в баровски квартал отколкото дворец в махалата.
naster - майстор
нед окт 07, 2018 11:32 pmbmwww написа:
3% за целия период . Изплаща се след 20 години и чак тогава започва да "работи" за теб . Ако го пуснеш под наем пак същата работа . Това е за хора с много пари . Апартаментити са евтини там,но при тях дори и да си собственик плащаш месечен наем за земята върху която е построен апартамента и това доживот .
God save the queen. Бях забравил чия е земята там. Да, съвсем различен въпрос е дали купуваш жилище за постоянно живеене, инвестиция, или ваканционно.
film - специалист
На мен пък ми харесва къщата, сигурно щото съм селянин и съм мечтал да живея в прогимназия(цената не е много ок) :-D Е, едната каменна стена вярно е малко прекалена, бих метнал някое тапетче отгоре :lol:
naster - майстор
пон окт 08, 2018 11:31 amkabakumcho написа:
...По-добре скромна къща, но в баровски квартал отколкото дворец в махалата.
Зависи какво означава баровски квартал - с 4-метровите дувари и жива охрана, които не ти позволяват да паркираш на улицата, защото "шефо" ходи на кафе с кортеж от 5 автомобила с еднакви номера. Аз бих заменил "баровски" с "нормален" и си стискаме ръцете :-D
nikolov333 - майстор
Аз реших да се Фърлям в Бяло море.. Ще купувам един парцел 600м2 на гола поляна по 17ЕUR/М2 пък квото сабя покаже.. На 180км.от нас е, но е на 300м.от плажа.. :-D
bmwww - специалист
Не съм много запознат ,но какво е Статут на ПИ Ниско строителство (до 10 м.) . Ок ли е да се купи такъв парцел ?
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 10

Тема "Дилема за закупуване на къща или строеж от голата поляна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: