• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 06, 2018 3:43 pmnikolov333 написа:
Пиши в google 55000 eur къща Мездра и готово..
Пиша де, ама все варненски къщи ми вади. Щеш ли съм ти доброто дело за деня, а
bmwww - специалист
Досега ме гризеше мисълта "да не изпусна къщата" ама малко ме надъхахте и вече не ми пука . Къщи колкото щеш или парцели . Не е задължително да е точно тая и без това е прекалено скъпа за град с 5000 души застаряващо население без никаква работа или възможност за развитие . Там дето живеех в чужбина наемодателя ми предложи на мен и моята приятелка да му купим къщата която е 2 етажна за 70 000 паунда и е в едно-милионен град с работа на всеки 5 метра и на 10 минути с кола . Та мисълта ми е ,че цената за тая къща е доста висока . Може би ако имах готови пари може би бих я купил ама мисля да почакам засега . Преди 2-3 години пак пусках тема тук ли не помня вече за ново строителство или къща на 2 етажа гредоред . Тогава пак ме отказахте от строенето и не съжалявам . Купихме къщата за брат ми и сега малко по малко си я прави без заеми без нищо .
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 06, 2018 4:14 pmbmwww написа:
...не съжалявам ....
A така! :-)

Разгледах къщата. Силно световъртежна и клаустрофобична :-) Ако я купиш след година-две, мисля, че вътрешните стени могат да бъдат съборени...

А аз в момента, така "не купувам" една машинка....
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб окт 06, 2018 3:47 pmnikolov333 написа:
w.google.bg...dCs8OfheF2GB55oC
Благодаря!
Руди - майстор
Тази пролет бях пред дилемата да купувам къща или парцел. Обикалях доста,
гледах обяви, гледах къщи. Тези, които имаха прилична цена бяха
откровено за ремонт. Ремонт, започващ с укрепване на конструкцията, с всички
довършителни работи, нови дограми, инсталации и покрив... Остойностено, това
ми излизаше към 60% от новия строеж. Само че получавах стария - с неговите
ниски тавани, еднакви помещения, стръмни стълби, пристроена баня... Получавах
чудесно закърпен и изгладен стар балтон. Имаше и по-нови и запазени, с екстри,
но там цените бяха доста над това да си построя нова.
В края на краищата имам празен имот от края на юни, виза от 9 юли, одобрен проект и
строително разрешение, което влиза в сила на 18 октомври. Ще строя къщата, която
на мен ми харесва - едноетажна, монолитна - дневна с веранда, три спални, две бани
и килер. Засега не съжалявам, ще видим...
naster - майстор
На мен къщата от обявата не ми харесва. Или има повече неща, които бих променил, отколкото запазил. Освен парцела, който по снимки изглежда приятен. Според мен сам сте дал отговора - съберете средства и купете къщата в Англия, тя ще Ви храни до старини, дори и да се приберете в България.
Последна промяна от naster на нед окт 07, 2018 8:20 pm, променено общо 1 път.
kabakumcho - специалист
съб окт 06, 2018 4:51 pmn_a написа:
съб окт 06, 2018 4:14 pmbmwww написа:
...не съжалявам ....
A така! :-)

Разгледах къщата. Силно световъртежна и клаустрофобична :-) ...
Ако това е къщата се съгласявам напълно!
Макар че е въпрос на вкус ... аз в таквоз нящо не бих живял.
kabakumcho - специалист
съб окт 06, 2018 5:01 pmРуди написа:
............... Ще строя къщата, която на мен ми харесва - едноетажна, монолитна - дневна с веранда, три спални, две бани и килер. Засега не съжалявам, ще видим...
Доколкото чета тук виждам, че си доста запознат :)
Бих препоръчал само ( не че си ме питал) по-голям килер, даже два ако имаш място.
Колкото повече място имаш за съхранение на каквито и да е вещи, толкова по-добре.
Както казва един съсед: Яд ме е, че нямам място за четири гаража. :-D
naster - майстор
На колегата от обединеното кралство, за 80К евро в София ще си вземеш 80 м2 апартамент по НА, демек с идеалните части, а чиста жилищна площ, я има 60 м2, я не. Не знам как са лихвите на острова, но се строи яко и гладът за жилища е голям - каквото и да правиш, винаги можеш да го дадеш под наем. Ако вноската по ипотеката ти е колкото наема...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 10

Тема "Дилема за закупуване на къща или строеж от голата поляна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: