Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
savagebs - специалист
Здравейте, в момента ми изготвят проект за къща и ми трябва мнение за покрива който аз бях помолил леко да променят и да се направи повдигане на едната част.Покрива ще е дърво и керемиди но повдигнатата част идва с по малък наклон и трябва да се покрие с метални керемиди или нещо друго което да не пропуска вода при наклон от 13.5 градуса, другото което ме притеснява е че този леко наклонен скат на покрива ще се свързва с билото с капаци и с другия скат който ще е с номален наклон мисля 30 градуса.Нямам възможност за по голяма височина на билото а от там оправяне наклона на малкото покривче.Надзида е 120см заедно с бетонният пояс.
Моят основен въпрос е дали ще може да се направи надежна и безпроблема връзка между малкия скат с малък наклон и задния скат с керамичните керемиди .
Поставям и снимки на покрива.Фасадата е на юг.
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
2.jpg (53.36 KиБ) Видяна 4364 пъти
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (99.13 KиБ) Видяна 4364 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (52.62 KиБ) Видяна 4364 пъти
Прикачен файл:
5.jpg
5.jpg (102.13 KиБ) Видяна 4364 пъти
preslav - майстор
А защо не направиш целия покрив с метални керемиди? Аз бих се притеснявал не толкова за връзката между двата ската, а за визията на едно такова и едно онакова. Имам покрив с метални керемиди от 2 години, след още 13 ще мога да кажа дали си е изкарал гаранцията на цвета.
savagebs - специалист
Истината е че хич не харесвам метални керемиди, даже си мислех идея върху дървената обшивка на повдигната част да се сложи виалит и върху него летви и керамични керемиди та и да тече ще е върху воалита и оттам в олука.При металните не ми харесва че винтовете с които се прикрепят са открити и мисля че е въпрос на време покрай тези винтове да започне да тече и да създава проблеми. Оплътнителни шайби на винтовете им стареят.Другото е че сякаш при дърд дрънка.Мислил съм и за сандвич панели .Има даже някакви с вата.
Чираче - майстор
А защо не повдигнеш двете странични стени примерно на 2,70м? Къща се строи веднъж. :? Запазваш височината на билото, и правиш двускатен покрив с термопанели. И ще имаш цял ОБИТАЕМ етаж. Не ти трябват нито метални керемиди, нито керамични. И няма да имаш проблеми с покрива не само докато си жив, но и децата на децата ти няма да имат проблеми. Знам, че веднага ще ме нападнат привържениците на традиционните технологии. Въобще не ми пука, защото покрива има едно единствено предназначение - да не пропуска вода и други атмосферни агресори. Визията също е на добро ниво, ако се направи добре.
preslav - майстор
вт окт 23, 2018 7:31 pmsavagebs написа:
Истината е че хич не харесвам метални керемиди, даже си мислех идея върху дървената обшивка на повдигната част да се сложи виалит и върху него летви и керамични керемиди та и да тече ще е върху воалита и оттам в олука.При металните не ми харесва че винтовете с които се прикрепят са открити и мисля че е въпрос на време покрай тези винтове да започне да тече и да създава проблеми. Оплътнителни шайби на винтовете им стареят.Другото е че сякаш при дърд дрънка.Мислил съм и за сандвич панели .Има даже някакви с вата.
Мисля, не твърдя, че представите ти за металните керемиди са погрешни. УУУУплътнителните шайби може и да стареят, но двойната летвена скара и пародифузионното фолио си знаят работата. За "дрънченето" въпросът е дискутиран многократно. Сандвич-панелите със сигурност дрънкат - изпитвал съм го на собствен гръб (мисля, че знам защо дрънчат). Като ще е воалит, слагай пародифузионно фолио и двойна летвена скара - воалитът също тежи и в крайна сметка ще си качиш един тир на покрива - аз свалих 5 ТОНА от покрива и качих обратно 600 кг. метални керемиди. Единственото ми притеснение са силните ветрове, но за сега нямам проблеми, а и ако вятърът е толкова силен, че да ти откачи листовете ламарина, ще разпилее и керамичните керемиди - листовете ще събереш и качиш обратно, но керемидите надали. не искам да дърпам дявола за опашката, ама при една градушка... не ми се мисли.
Не те навивам - давам ти повод за размисъл, а ти сам ще вземеш решението си.
preslav - майстор
вт окт 23, 2018 7:45 pmЧираче написа:
А защо не повдигнеш двете странични стени примерно на 2,70м? Къща се строи веднъж. :? Запазваш височината на билото, и правиш двускатен покрив с термопанели. И ще имаш цял ОБИТАЕМ етаж. Не ти трябват нито метални керемиди, нито керамични. И няма да имаш проблеми с покрива не само докато си жив, но и децата на децата ти няма да имат проблеми. Знам, че веднага ще ме нападнат привържениците на традиционните технологии. Въобще не ми пука, защото покрива има едно единствено предназначение - да не пропуска вода и други атмосферни агресори. Визията също е на добро ниво, ако се направи добре.
Следя от доста време изказванията ти за термо-панелите, ако бях попаднал на тях преди да се насоча към металните керемиди, вероятно щях да ти повярвам и да съжалявам. Не лъжи човека, първо визията е ужасна, не е покрив на къща, а покрив на склад за строителни материали, второ панелите ужасно дрънчат, дори и при лек дъжд. До нас има китайски ресторант, често се паркираме там за кеф, обикновено сме в лятната градина, която е покрита с термо панели за през зимата - веднъж ни заваля дъжд, лек дъжд, колкото да се каже, че вали - звукът е ужасен, не можеш да си чуеш мисълта. Ще ти кажа моето обяснение на нещата - сандвич-панела са две плоски ламарини, а между тях е полиуретанова пяна, каквото "чукне" по горната ламарина се предава през полиуретана (не е чак толкова еластичен) на долната - получава се ефекта на опънатата кожа на барабана, думка, че се къса. Не така стоят нещата с "неплоските" метални керемиди, звукът се разсейва в безброй посоки, освен това между тях и дъсчената ламперия има въздушно пространство от минимум 60мм. което също поглъща звука по-добре от твърдия полиуретан. Самата дъсчена ламперия също поглъща и разсейва звука на падащите капки - останалото е същото.
По отношение на дълговечността също вкарваш човека в заблуда - термо-панела го режат с ъглошлайф, а металните керемиди с ножица за ламарина. Там където е минал флекса не остава ни боя, ни цинково покритие, именно от там тръгват и ръждите, а "жена и ръжда...".
Бъди обективен, радвай се на постигнатото със собствен труд, стреми се към по-добро, но не дърпай в казана онези, които са тръгнали да изплават. Един ден, някой ден, може би, ама надали, ще си сложа термо-панели, ама ще са под металните ми керемиди, по-скоро ще извикам фирма да ми положи безшевна изолация под покрива, ама и това не е задължително.
Последна промяна от preslav на вт окт 23, 2018 9:00 pm, променено общо 1 път.
radius - майстор
Поне са красиви :lol: .
preslav - майстор
Жените или ръждата?
Чираче - майстор
preslav-е
Прав си, че при дъжд се чува всяка капка. Но, тия термопанели са положени върху някаква конструкция. При мен е метална. Под термопанелите поставих 100 мм вата, и дървена ламперия. Просто се скри цялата носеща конструкция. НИКАКЪВ шум от дъжд. Ако има възможност, още по-добре е да се сложи общо 150 мм вата. Постига се двоен ефект - обезщумяване и много добра/перфектна/ топлоизолация. Но няма как да се убедят предубедени хора в нещо, с което не са запознати и нямат опит. Бъди жив и здрав!
savagebs - специалист
Определено нямам много как да вдигам още надзида, няма да ми го признаят за необитаем таван, все пак това е таван над 2 щилищни етажа, три плочи над тях с класически дървен покрив, като визията ми е последното нещо за което мисля, не съм художник . Като натоварване от тежест на покрива не ме притеснява, мисля че основите и конструкцията са като за 5 етажна сграда.При нужда пак ще може да се ползва тавана то това ми бе и идеята за повдигнатата част, другият вариант да се върна към изчистеният вариант на покрива без това повдигане.Термопанела мисля че трябва да се реже със зеге с съответният нож.
Последна промяна от savagebs на вт окт 23, 2018 9:31 pm, променено общо 1 път.

Тема "Въпрос за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: