• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
sarnela - специалист
чет ное 15, 2018 11:39 amДимитър Димов написа:
След като се приемат вече и такива идеи,ето една и от мен:от бутилкиnigeria-plastic-bottle-house1.jpg.492x0_q85_crop-smart.jpg.Точно бригадата от снимката не познавам ,но познавам много мургави строители на които с кеф да им счупиш тиквите след това.А сега сериозно:още ли си мислите че темата бе пусната от човек който имаше нужда от съвет,а не от мечтател за в необозримото бъдеще?
Няма особено значение от кого е пусната темата и дали той си е променил вижданията за това как ще си построи къщата.
Важното е, че темата я има и може да е полезна някому. Затова са форумите поначало. ;)

П.П. А ние възложихме проекта на архитект и концепцията ни за това какво, кога и как ще направим продължава да търпи изменения.
Решихме на етапи да строим. Без да правим компромиси. Включително законовата част (няма да бъде сглобяема нито разглобаема къщата).
Засега се спряхме на дървена носеща конструкция и каменна зидария, която да не е носеща (ще видим дали има нужда от изолация). Появява се въпросът за добър зидар околовръст (Мелнишко, Петричко, Сандански) с объл камък, защото в района е такъв камъкът.
Преставам да пиша тук. Ще видя дали има тема за зидария с объл камък и ако няма, ще пусна нова. Моля, не ме бийте, че търся! :D Тази тема много ми помогна, за да променя посоката на мислене. Данке зер на сериозно и полезно включилите се.
П.П.1. И да - парите ги има, не е необозримо бъдещето, чакаме кадастъра и после УПИ. През това време ще мъдрим и измъдрим, надявам се, най-доброто решение за нас. :)
sarnela - специалист
вт ное 13, 2018 9:56 amРуди написа:
За мен най-голямата грешка е да налагам вкуса си на собственика.
И ако той иска дърво за да му мирише на дърво, няма да му предлагам
метал. Ако иска разчупена къща и впечатляващ покрив, няма да го
карам да прави хале с двускатен покрив от термопанели.
Хората си плащат, за да си доставят удоволствието да видят реализация
на своето виждане за място за живеене. И не на всички им е мечта
периодично да си разместват стените...
П.П.2. Благодаря за проектчето. :)
sarnela - специалист
вт ное 13, 2018 1:13 pmVanyaA написа:
пон ное 12, 2018 4:22 pmsarnela написа:
... Бюджетът може да варира между 30 и 50 000 лева, зависи на какво се спрем.
sarnela, а мислили ли сте за вариант къща на колела? При нас в къмпинга съседите си поръчаха такава, доста прилично изглежда и никак не е малка. Не съм влизала вътре, както и не знам каква е ситуацията по отношение на топлоизолация, все пак е за през лятото, но ако искате, прегледайте за колелиба. Имайки предвид, че е на колела, отговаря на изискването преместваема къща и в този случай едва ли ще са необходими кой знае какви документи, за да я поставите в двора :) (все пак това е едно ремарке, нищо, че е с формата на къща). Дето се вика - днес е тук, утре я закачате на теглича на колата и я местите другаде :)
П.П.3. И за такава мислихме, но имаме доста деца и няма да има достатъчно място при поносима цена. Решихме, че ще вложим спестяванията си към момента в начален етап на къща от камък и дърво, каквато винаги сме искали. По-нататък - окончателното завършване, което ще глътне повече пари. Живи и здрави - да можем да спестяваме. :)
Димитър Димов - специалист
Зидарията с камък е скъпо удоволствие,така че само със спестявания едва ли ще се справите.
Твой пост от началото на темата ''Блгодаря Ви. Интересно е, но не се вписва във възможностите ни по 2 причини:
1. В момента това е строителен полигон и тепърва ще го заснемаме и вкарваме в процедура за УПИ. Така че истинско строителство в момента и да искаме, не можем да направим.
2. Докато строим (което ще отнеме години, понеже кредити не теглим, а каквото успеем да спестим, него ще влагаме) трябва да имаме къде да живеем, като това жилище ще остане в парцела, ще му предвидим място, тъй като нужда от такова ще има и занапред, а ако се окаже, че няма, можем да го продадем.
Така че на този етап търсим преносима къща с добро разпределение и цена и по възможност - с по-естествени материали. материали.''
Добре че се вслуша в съветите дадени в началото на темата за узаконяване и поетапен строеж.Последните ми постове може да ти изглеждат като заяждане,но ти желая успех в начинанието и ''да ви е як гърба'' за да се справите финансово.
Последна промяна от Димитър Димов на вт ное 27, 2018 10:36 am, променено общо 1 път.
Димитър Димов - специалист
пон ное 26, 2018 6:35 pmsarnela написа:
чет ное 15, 2018 11:39 amДимитър Димов написа:
След като се приемат вече и такива идеи,ето една и от мен:от бутилкиnigeria-plastic-bottle-house1.jpg.492x0_q85_crop-smart.jpg.Точно бригадата от снимката не познавам ,но познавам много мургави строители на които с кеф да им счупиш тиквите след това.А сега сериозно:още ли си мислите че темата бе пусната от човек който имаше нужда от съвет,а не от мечтател за в необозримото бъдеще?

П.П.1. И да - парите ги има, не е необозримо бъдещето, чакаме кадастъра и после УПИ. През това време ще мъдрим и измъдрим, надявам се, най-доброто решение за нас. :)
Зидарията с камък е скъпо удоволствие,така че само със спестявания едва ли ще се справите.
Твой пост от началото на темата ''Блгодаря Ви. Интересно е, но не се вписва във възможностите ни по 2 причини:
1. В момента това е строителен полигон и тепърва ще го заснемаме и вкарваме в процедура за УПИ. Така че истинско строителство в момента и да искаме, не можем да направим.
2. Докато строим (което ще отнеме години, понеже кредити не теглим, а каквото успеем да спестим, него ще влагаме) трябва да имаме къде да живеем, като това жилище ще остане в парцела, ще му предвидим място, тъй като нужда от такова ще има и занапред, а ако се окаже, че няма, можем да го продадем.
Така че на този етап търсим преносима къща с добро разпределение и цена и по възможност - с по-естествени материали.''
Добре че се вслуша в съветите дадени в началото на темата за узаконяване и поетапен строеж.Последните ми постове може да ти изглеждат като заяждане,но ти желая успех в начинанието и ''да ви е як гърба'' за да се справите финансово.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: