• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Чираче - майстор
вт ное 13, 2018 9:56 amРуди написа:
За мен най-голямата грешка е да налагам вкуса си на собственика.
Много правилно. Но до тук не разбрах какво иска собственика? За това всеки предлага някакъв вариант, а той да си избира кое му харесва най-много и удовлетворява неговите потребности.
Руди - майстор
вт ное 13, 2018 11:10 amЧираче написа:
Но до тук не разбрах какво иска собственика? За това всеки предлага
някакъв вариант, а той да си избира кое му харесва най-много и
удовлетворява неговите потребности.
По-нагоре и аз това казах. Бизнес планът и бюджетът се
променят заедно със спецификациите за изискванията
към продукта "къща" няколко пъти от автора на темата.
Затова тя се изпъстри с интересни и не толкова полезни
коментари, картинки и линкове.

Иначе евала, че можеш да събереш една дървена къща
за 20 дни! Само не и прави покрива двускатен! :wink:
Чираче - майстор
вт ное 13, 2018 11:42 amРуди написа:
Иначе евала, че можеш да събереш една дървена къща
за 20 дни! Само не и прави покрива двускатен! :wink:
Грешно си разбрал - аз говоря за метална конструкция, а не дървена къща. Разликата по направата между тях не е голяма. С тая разлика, че аз харесвам повече метала като здравина. Харесвам и двускатните покриви. Харесвам и големи прозорци, а не изглеждащи като амбразури. :lol:
VanyaA - специалист
пон ное 12, 2018 4:22 pmsarnela написа:
... Бюджетът може да варира между 30 и 50 000 лева, зависи на какво се спрем.
sarnela, а мислили ли сте за вариант къща на колела? При нас в къмпинга съседите си поръчаха такава, доста прилично изглежда и никак не е малка. Не съм влизала вътре, както и не знам каква е ситуацията по отношение на топлоизолация, все пак е за през лятото, но ако искате, прегледайте за колелиба. Имайки предвид, че е на колела, отговаря на изискването преместваема къща и в този случай едва ли ще са необходими кой знае какви документи, за да я поставите в двора :) (все пак това е едно ремарке, нищо, че е с формата на къща). Дето се вика - днес е тук, утре я закачате на теглича на колата и я местите другаде :)
nikolov333 - майстор
Възможността за къща на колела не си заслужава, освен ако не се ползва по предназначение в бъдеще или евентуално да се продава след време..задължително на загуба. Имам такава дилема на един земеделски терен в Гърция, понеже там разрешават само каравани.. иначе в Англия и Холандия има големи къщи с колела по 33-35м2 без пари по 750-1000 паунда , но транспорта им до тук е над 6000 Евра понеже не могат да се дърпат като каравана и са извънгабаритен товар..
шоп - майстор
вт ное 13, 2018 11:10 amЧираче написа:
Но до тук не разбрах какво иска собственика?
Абе то май, никой не разбра :? Може би топик стартера на темата трябва да си изясни желанието...ако може.
Ако не може темата си е за заключване :?
Или темата трябва да се премести в говорилнята или пък...в бг мама. :-D
Чираче - майстор
вт ное 13, 2018 3:59 pmnikolov333 написа:
Възможността за къща на колела не си заслужава, освен ако не се .......
Освен, ако не се измисли вариант за ползване. Достатъчно е да има налична стандартна ходова част, може да се изработят три каравани с вътрешни размери 5х3 м. Подредени по подходящ начин, може да се направи обитаемо жилище от 60 кв.м. Ще има хол с размери 5х3 м, спалня с размери 5х3 м, баня и тоалетна с размери 2х3 м, кухня 3х3 м, и входно антре. Покрива може да се изработи сгъваем, и при установяване и стабилизиране върху терена да се разгъва.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт ное 13, 2018 9:56 amРуди написа:
За мен най-голямата грешка е да налагам вкуса си на собственика. И ако той иска дърво за да му мирише на дърво, няма да му предлагам метал.
Вкарвате четящите в полето на недоизказаното. Като иска да му мирише, прави подове, тавани и стени от дърво и само колоните и главните греди са от стомана. Досега не е дадено категоричното изискване носещата конструкция да е от дърво.
вт ное 13, 2018 9:56 amРуди написа:
И не на всички им е мечта периодично да си разместват стените...
Тя мечтата може да се появи по-късно, хем броиш многото пари, хем не можеш да разместваш или да премахваш стени.
radius - майстор
Още на трета стр. усетих накъде духа вятъра и предложих палатка. Дотук голямо чесане и мерене, а не се знае каква е крайната цел... Но пък нали е форум, всеки да си изкаже вижданията и да му олекне :-D
kr1100 - майстор
авторката да прочете няколко пъти внимателно ЗУТ и съответните наредби за преместваеми обекти.
За да и се изяснят нещата. Колегата по-горе е дал най-правилното решение .
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: