• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Руди - майстор
Аз следя темата.
Успех и чакам снимки!
шоп - майстор
И аз чакам снимки.
Опасявам се, че с калпави майстори резултата ще е плачевен, нервите скъсани и резултата в края на краищата може да е загубено време и повече дадени пари спрямо готова къщичка, която ако бе поръчана в деня на отваряне на темата можеше тия дни можеше да се монтира.

Разбира се при късмет и точните майстори къщето ще е в пъти по-качествено от готовите модули.
Поздрави!
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет ное 09, 2018 1:21 pmsarnela написа:
Всъщност в рамките на старата паянтова двуетажна къща правим паянтова с дори по-малка квадратура, и то едноетажна.
Ако може да извоювате да ви разрешат бетонни основи, и под паянтова разбирате стомана и дърво, нещата ще се получат. Едноетажната къща е супер хит, така че в това отношение сте във вихъра на модата. Имате доста възможности, но аз бих препоръчал стоманен скелет от горещо валцовани профили с болтови съединения. С (Руди) или без(BLUEPUPIL) допълнително заварени плочи. Може и със студено огънати профили, но тук почти задължително се работи със заварки и укрепващи съединенията шини. Макар, че напоследък започнаха и тук да се прилагат болтовите връзки. Нататък дървени второстепенни греди, дървени плоскости, накъдрени LT ламарини, изолация, дограми и довършителните работи. Ако формата на начинанието позволява, бих заменил ст. колони със ст. бетонни, за да махна пречещите хиксове и диагонали, като ст. главни греди си остават и свещената връзка ст. греда-ст. бет. колона, придаде неповторимото уютно-мистично излъчване на сградата, породено от непрестанната радиация на могъща положителна енергия, излъчвана от тези два основополагащи материала, принудени от човешката воля да изпитат примирение в условията на осезаемото усещане за перманентно бушуващите сили и страсти във възела колона-греда.
шоп - майстор
пет ное 09, 2018 4:19 pmBLUEPUPIL-2 написа:
Ако формата на начинанието позволява, бих заменил ст. колони със ст. бетонни, за да махна пречещите хиксове и диагонали, като ст. главни греди си остават и свещената връзка ст. греда-ст. бет. колона, придаде неповторимото уютно-мистично излъчване на сградата, породено от непрестанната радиация на могъща положителна енергия, излъчвана от тези два основополагащи материала, принудени от човешката воля да изпитат примирение в условията на осезаемото усещане за перманентно бушуващите сили и страсти във възела колона-греда.
:shock: :shock: :shock:
каква радиация, мистика, енергия, воля, усещане, сили, страсти ...

:rolleyes:
Чираче - майстор
BLUEPUPIL-2 ,
Следя темата. Но защо вкарваш момичето във филми с тия тежки метални конструкции? Има по-разумни решения.
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет ное 09, 2018 7:48 pmЧираче написа:
BLUEPUPIL-2 ,
Следя темата. Но защо вкарваш момичето във филми с тия тежки метални конструкции? Има по-разумни решения.
Дай да ги видим! Ще имат ли възможност за болтови съединения и ще излязат ли по-евтино?
sarnela - специалист
Ние лично вече не търсим разглобямо решение.
Имаме всички условия за паянтова неразглобяема къщичка. Не знаех, че са модерни, просто пейзажът не предполага високи постройки, а и мислим за старините, когато няма да ни се катерят стълби. Знам, че излиза по-скъпо на кв.м. едноетажното малко.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Като сложите площа за удобно стълбище и разходите за скеле, [вместо две магерата и талпи] се съмнявам, че ще е по-евтино.
Чираче - майстор
съб ное 10, 2018 10:16 amBLUEPUPIL-2 написа:
пет ное 09, 2018 7:48 pmЧираче написа:
BLUEPUPIL-2 ,
Следя темата. Но защо вкарваш момичето във филми с тия тежки метални конструкции? Има по-разумни решения.
Дай да ги видим! Ще имат ли възможност за болтови съединения и ще излязат ли по-евтино?
Мисълта ми беше друга. До момента всичко, което показваш със снимки като метални конструкции е с прекалено /и неоправдано според мен/ презапасяване. Единствено мога да приема, и то с условност, профилите за под. За да няма вибрации при ходене. В моята къща с метална носеща конструкция разчитам на ферми за якостно обезпечаване с многократно по-леки профили. И много Х връзки. Нямам нито една връзка с болтове. Всичко е на заварка с подходящ катет. При връзките с болтове не се осигурява стабилно закрепване, освен, ако няма пас-болтове.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: