• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Най-правилно решение им е под наем.. докато всичко се направи както си го изискват законовите разпоредби.. И без това бюджета винаги не стига.. така че да се инвестира в преместваеми обекти, в случая според мен няма смисъл.. Ако имаше някоя стопанска постройка си струва да я постегнат за да я пригодят за временно пребиваване, понеже ще им е полезна и в бъдеще..
BLUEPUPIL-2 - специалист
Язък, тъкмо BLUЕ проектира иновативно съединение за кухи профили с блестящи характеристики. Ама ще му отложим премиерата за по-подходяща атмосфера.
Димитър Димов - специалист
ср ное 14, 2018 1:29 pmpost_id=946412 написа:
Най-правилно решение им е под наем.. докато всичко се направи както си го изискват законовите разпоредби.. И без това бюджета винаги не стига.. така че да се инвестира в преместваеми обекти, в случая според мен няма смисъл.. Ако имаше някоя стопанска постройка си струва да я постегнат за да я пригодят за временно пребиваване, понеже ще им е полезна и в бъдеще..
nikolov333,един от първите постове в темата бе мой.Имах желание да помогна докато не прочетох че девойката не я интересува дали е законно това което иска,важно е да е дървено,сглобяемо и до 15000 лв.От този момент нататък само се ''радвам'' на проектите които ѝ се предлагат и как с дни растат финансовите възможности на ''заказчика''.Извинете ме за руската дума.
nikolov333 - майстор
:-D ... ПРАВ СИ.. и така вече 14-се страници.. :lol: :lol: :partyman:
Здравейте,

Ето ви една нова идея,която не е спомената досега в тази тема.

Става въпрос за къща от бали слама.
Такъв тип къща можете да си построите сами,при това сравнително бързо и доста евтино.
Принципно се използва слама от ръж,за да си гарантирате че няма да имате проблем с вредители.
Енергийната ефективност на подобен тип къщи е повече от добра.

Можете и да я изградите на основи от пилоти,пилони в превод,тоест тръби забити в земята.
Така ще си спестите доста време и пари от отливане на бетонна плоча,освен това е оптимално решение и при денивелация на терена.
Освен това пилотите имат функция да затихват резонанса на сградата създаден при земетръс,предавайки го в земята.

Информация относно този тип сгради и строежа им има предостатъчно в интернет.

Поздрави и успех!

Видеа:
https://www.youtube.com/results?search_ ... 0%B5%D0%B9

Снимка показно,пилоти и панели от слама:
Изображение
Димитър Димов - специалист
След като се приемат вече и такива идеи,ето една и от мен:от бутилки
Прикачен файл:
nigeria-plastic-bottle-house1.jpg.492x0_q85_crop-smart.jpg
.Точно бригадата от снимката не познавам ,но познавам много мургави строители на които с кеф да им счупиш тиквите след това.А сега сериозно:още ли си мислите че темата бе пусната от човек който имаше нужда от съвет,а не от мечтател за в необозримото бъдеще?
gnt69 - майстор
чет ное 15, 2018 11:39 amДимитър Димов написа:
След като се приемат вече и такива идеи,ето една и от мен:от бутилкиnigeria-plastic-bottle-house1.jpg.492x0_q85_crop-smart.jpg.Точно бригадата от снимката не познавам ,но познавам много мургави строители на които с кеф да им счупиш тиквите след това.А сега сериозно:още ли си мислите че темата бе пусната от човек който имаше нужда от съвет,а не от мечтател за в необозримото бъдеще?
Бре с какво са пълни тия бутилки, прилича ми на боза. Да не бомбират.
Grezinski - специалист
Здравейте!
Не съм чел цялата тема, и нямам идея до къде сте стигнали, но имам съобщение, че някой ме споменава.
Сега правим една къща, 75 кв.м.

Беше това:
Изображение

Вчера бяхме до тук:

Изображение

Изображение

минахме през тук:

Изображение


Ако имате някакви въпроси, пишете.
Чираче - майстор
От снимките виждам, че има неоправдано и силно завишено количество метал. Според мен. Вероятно такъв е проекта, но това оскъпява строежа излишно. Виждам повече от необходимото покривни ферми, повече столици и повече вертикални колони. С какво ще бъдат изпълнени покрива и стените външно? Ако е с термопанели, или каквото и друго да е, ще има още метални елементи, върху които да се закрепи облицовката. Освен това при К връзките трябва да има хоризонтална връзка.
Освен това не виждам как ще изглежда стрехата, когато е завършена. Можеш ли да дадеш някоя снимка или чертеж?

Лично аз не бих я изпълнил с толкова много метал. Може да се направи със същата здравина и доста по-малко количество метал.
Grezinski - специалист
От поста ти виждам, че нищо не ти е ясно а даваш много крайни заключения.
Трябваше да почнеш с въпросите а после да си правиш изводите.
И как пък реши, че ако ще се монтират термопанели, ти трябват още профили, къде би ги сложил!? Точно обратното е.

Разстоянието между профилите зависи от облицовката, която в случая е гипсофазер отвън и два слоя картон отвътре. И двете покрития изискват да бъдат подпряни през 60 см.
Питай, помисли и тогава коментирай. Дори не знаеш какво е сечението и дебелината на отделните елементи а даваш акъл.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16

Тема "Преместваема къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: