Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nautilus33 - майстор
Здравейте,
Става дма за т.нар. весла или перпендикулярни на гредореда греди, които държат гредореда на мястото, при което той не може да стъпи на зид(заради комин) Та, същите са около 10см високи, със стърчаща от тях шпилка. Шпилките мога да резна до малко над гайката, но ме дразни това, че след като направя новия под на подпокривното, който ще стъпва на гредореда, тези греди(весла), ще се виждат, т.е. ще стърчат над пода. Та, има ли начин да се заместят с нещо, т.е. тези две греди, които не стъпват на зида да се хванат по друг начин.

Варианта да правя висоа скара, за да ги скрия под пода също не ме устройва, тъй като ще трябва да подлагам греди с височина 14см, което доста ще утежни гредореда.
ПП комините ги махнах, но евентуална подмяна на въпросните греди с по-дълги ми се вижда доста сложна и скъпа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср ное 14, 2018 7:43 pmnautilus33 написа:
...
ПП комините ги махнах...
Чисто любопитство - какво спечели от това?
fbr - майстор
Разходи от бъдеща подръжка, а ако ги е махнал до мазето, и повече пространство в стаите. Имам усещането, че навремето комините са проектирани на най-неподходящите за целта места.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 15, 2018 10:33 amfbr написа:
Разходи от бъдеща подръжка, а ако ги е махнал до мазето, и повече пространство в стаите. Имам усещането, че навремето комините са проектирани на най-неподходящите за целта места.
Аааа, мойте комини са сди на подходящи места и не отнемат осезателно от пространството...
Руди - майстор
ср ное 14, 2018 7:43 pmnautilus33 написа:
Та, има ли начин да се заместят с нещо, т.е. тези две греди, които не стъпват на зида да се хванат по друг начин.
Обикновено веслата на комините не са извън равнината
на останалите греди или ребра. На всеки покрив ги има.
Ето от една друга тема:


Изображение
nautilus33 - майстор
Не, става въпрос за гредореда, не за покривната конструкция. Забравих да снимам днес, за да видите, но нарисувах нещо, дано е разбираемо.

ПП Комините ги махна точно заради това, което казва колегата по-горе. Поддръжка, а и ми се освободи доста място. Не съм ги свалял надолу, само до гредореда.

Прикачен файл

весла.jpg
весла.jpg (28.57 KиБ) Видяна 1497 пъти
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ами хвани гредите за комина
nautilus33 - майстор
Въпросът е как? Т.е. без да ги заменям с нови, по-дълги.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет ное 15, 2018 1:51 pmnautilus33 написа:
Въпросът е как? Т.е. без да ги заменям с нови, по-дълги.
Наистина ли питаш това??
Можеш да захванеш греда за комина и върху нея да легна късата ти греда. Можеш да удължиш късата греда от двете страни и да я хванеш за комина, а можеш чрез удължаването да я подпреш отгоре на остатъците от комина... в строитеслтвото не се подменят греди, щото били къси...
nautilus33 - майстор
И аз си мислех, да ги удължа с по две парчета отстрани, но с колко дебели шпилки и къде точно да ги захвана, за да не отслабя мястото, на което ще пробия отвори за шпилките. Иначе да, ако сложа по две къде парчета от греда, отстрани на всяка от тези къдети,могат да легнат направо върху комина.

Тема "Премахване на весла при гредоред, около комина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: