• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
пон ное 19, 2018 7:06 pmsisito94 написа:
Благодаря на всички които се отзоваха толкова бързо. Сега отново говорих със собствениците, за да могат малко повече да обеснят, точно над тази стая която искам да вдигнем малко тавана, казаха че плочата е правена доста отдавна и сигурно не е дебела повече от 10см. което според мен няма да е проблем да се гътне и вече да се направи нова, но и аз не разбирам много , надявам се да е така и да не струва много пари разбира се.
Ако гътнете плочата и вдигнете новата нагоре, като така вдигнете първият етаж, какво се случва с втория?
Пари ще летят, ясно е.
Баш Майсторо - специалист
На долния етаж само една от стаите ли е по-ниска или всички, колко стаи има? Прав е Трифон, че ако вдигнеш само там вдигаш на горния етаж нивото на пода и ще трябва стъпало, което не проблем в зависимост от разположението и предназначението на помещенията. Бъди по-подробен и качи малко снимки да добием представа. :partyman:
пон ное 19, 2018 8:18 pmБаш Майсторо написа:
На долния етаж само една от стаите ли е по-ниска или всички, колко стаи има? Прав е Трифон, че ако вдигнеш само там вдигаш на горния етаж нивото на пода и ще трябва стъпало, което не проблем в зависимост от разположението и предназначението на помещенията. Бъди по-подробен и качи малко снимки да добием представа. :partyman:
Снимката, на аватара, баш ти подхожда на ника.
Баш Майсторо - специалист
[/quote]
Снимката, на аватара, баш ти подхожда на ника.
[/quote]

Дано този ник и снимка не будят у Вас истинска асоциация към мен с Баш Майстора от филма , оти он е меко казано гявол и мошенник, което аз не одобрявам в действителния живот, просто съм майтапчия и това е. По някога си позволявам да дам съвет от моя гледна точка и не твърдя, че е най-правилния. Изпуснал съм едно "е" в предния си пост извинявам се , извинява се и малкия дето ми опика клавиатурата :-D . Знам , че хората избират нова къща да направят от колкото да възстановяват стара , но аз харесвам второто защото е по - трудно, стига да си заслужава възстановяването.
Баш Майсторо - специалист
Ако само една от стаите е по-ниска вижте пода на най - долния етаж да не би да е повдиган допълнително
"Дано този ник и снимка не будят у Вас истинска асоциация към мен с Баш Майстора от филма , оти он е меко казано гявол и мошенник,..."


Майсторе, нямах предвид гявал и мошеник. Не помислих от тази гледна точка.
Просто филма ме кефи- предизвиква носталгия у мен.
Поздрави!
Само на едната стая е проблема, другите няма да се пипат. Днес отново ще отида да огледам къщата по обстойно, да не е наистина първия етаж да е повдигнат. Не мисля че ще е проблем да се направи стъпало на втория етаж към стаята която мислим да повдигнем. Ще се постарая и снимки да направя.
Баш Майсторо - специалист
пон ное 19, 2018 10:14 pmТрифон П.Трифонов написа:
"Дано този ник и снимка не будят у Вас истинска асоциация към мен с Баш Майстора от филма , оти он е меко казано гявол и мошенник,..."


Майсторе, нямах предвид гявал и мошеник. Не помислих от тази гледна точка.
Просто филма ме кефи- предизвиква носталгия у мен.
Поздрави!
Поздрави и на теб Трифоне, и мен филма ме кефи , да си Жив и здрав за разбирането! Дано ми прости автора и модераторите за лиричните отклонения от темата, но си чакам обещани снимки, ако можем, дай Боже да помогнем без да хвърляме боб. Защото знам колко е трудно за хора, които не разбират много от сградостроителство закупуване на стара къща за ремонт , когато нямат големи финансови възможности.
Баш Майсторо - специалист
Сисито94 имай в предвид , че ако не стане с копане на долу и се наложи да вдигаш може да не се разминеш само с едно стъпало , защото ако вдигнеш на пример с 45 см. ще трябват 3 стъпала примерно или както е удобно за Вас, защото има правила за височината и широчината на стъпалата по принцип. Но на кой както му е удобно.
  • 1
  • 2

Тема "Стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: