• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kivanov - специалист
вт сеп 24, 2019 2:00 pmшоп написа:
вт сеп 24, 2019 1:33 pmkivanov написа:


Все още не съм сигурен за размерите на басейна, но плувах в 12.5 метров (правя 100 дължини) и 11 метра ми се струват ОК. Аз съм 1.74 и предполагам, че добра дълбочина е нещо от 1.20 (за да може и малки деца да влизат) до около 1.40 (да не кажа и 135). Предполагам, че 3 метра широчина са достатъчни за двама възрастни да си плуват (и двамата сме дребни). Всички идеи са добре дошли.
Имам басейн 9х4х1.4м
За плуване не става. Всичко под 25 м за мен е за плацикане. Сложи си едно насрешно течение и ще се родиш.
Аз половин година плувах в пустинята в 12.5 и за плуване по гръб е ок. Аз плувам по-скоро с медицинска цел и то по гръб. Знам ли. Чувал съм за тия неща за насрещно течение, но нямам реален отзив.
шоп - майстор
вт сеп 24, 2019 3:16 pmkivanov написа:
Чувал съм за тия неща за насрещно течение, но нямам реален отзив.
Ами проучете, поплувайте! Аз имам реален опит. Едно купешко насрешно течение е 2000-3000 лв. самоделно може и за под 500лв. Харчи около 2-5 киловата ток.
Много по лесно и евтино ще е да си направите насрешно течение с вана 3 метра спямо басейн вътрешен отопляем 11 метра:-)))))))

Успехи и карайте поред, първо проучване на терена, после покупка и накрая разходите. Не слагайте каруцата пред коня!
kivanov - специалист
вт сеп 24, 2019 3:24 pmшоп написа:
вт сеп 24, 2019 3:16 pmkivanov написа:
Чувал съм за тия неща за насрещно течение, но нямам реален отзив.
Ами проучете, поплувайте! Аз имам реален опит. Едно купешко насрешно течение е 2000-3000 лв. самоделно може и за под 500лв. Харчи около 2-5 киловата ток.
Много по лесно и евтино ще е да си направите насрешно течение с вана 3 метра спямо басейн вътрешен отопляем 11 метра:-)))))))

Успехи и карайте поред, първо проучване на терена, после покупка и накрая разходите. Не слагайте каруцата пред коня!
Ще чета, но да си призная, че досега само негативи бях чел. Размера на басейна остава. Евентуално ще добавя джаджата :) Иначе аз правя всичко наведнъж. Няма да купя парцела, ако не мога да имам басейна и къщата, която искам. :) Всичко ще отнесе към половин милион лева и ако не е така както е в мечтите ми няма да има смисъл да изхарча парите, които заработих с много мъка.
Руди - майстор
вт сеп 24, 2019 4:17 pmkivanov написа:
...ако не е така както е в мечтите ми няма да има смисъл да изхарча парите...
Това е есенцията на всичко. Желая успех!
kivanov - специалист
вт сеп 24, 2019 6:07 pmРуди написа:
вт сеп 24, 2019 4:17 pmkivanov написа:
...ако не е така както е в мечтите ми няма да има смисъл да изхарча парите...
Това е есенцията на всичко. Желая успех!
Да съживим темата. Не успях да купя парцела тогава. Продавачите имаха нотариален акт, но реално беше върнат от поземлената комисия на други хора. Цирк. Сега обаче намерих и купих точния. 1200 квадрата, ток/вода/газ/шано канализация, супер локация. 140 евро на квадрат. 7мин пеш от входа на ИКЕЯ и Ринг Мол.

- Извадих комбинирана скица и всичко е ток.
- Следва да извадя оценка на растителността и да я заверя в общината на Район "Витоша". След това скица.

Почнах да събирам контакти на строители, архитекти и т.н. Пуснаха ми мухата за плосък покрив...
Pipo71987 - специалист
съб юни 13, 2020 5:06 pmkivanov написа:
вт сеп 24, 2019 6:07 pmРуди написа:
вт сеп 24, 2019 4:17 pmkivanov написа:
...ако не е така както е в мечтите ми няма да има смисъл да изхарча парите...
Това е есенцията на всичко. Желая успех!
Да съживим темата. Не успях да купя парцела тогава. Продавачите имаха нотариален акт, но реално беше върнат от поземлената комисия на други хора. Цирк. Сега обаче намерих и купих точния. 1200 квадрата, ток/вода/газ/шано канализация, супер локация. 140 евро на квадрат. 7мин пеш от входа на ИКЕЯ и Ринг Мол.

- Извадих комбинирана скица и всичко е ток.
- Следва да извадя оценка на растителността и да я заверя в общината на Район "Витоша". След това скица.

Почнах да събирам контакти на строители, архитекти и т.н. Пуснаха ми мухата за плосък покрив...
Здравейте колко пари ви иска ландшаафа за разстителноста ? И като време как става и технология, мисля геодезист трябва та да заснеме или греша.Благодаря и ще следя всичко по темата и ще помагам разбира се ако мога :partyman:
kivanov - специалист
съб юни 13, 2020 5:47 pmPipo71987 написа:
съб юни 13, 2020 5:06 pmkivanov написа:
вт сеп 24, 2019 6:07 pmРуди написа:

Това е есенцията на всичко. Желая успех!
Да съживим темата. Не успях да купя парцела тогава. Продавачите имаха нотариален акт, но реално беше върнат от поземлената комисия на други хора. Цирк. Сега обаче намерих и купих точния. 1200 квадрата, ток/вода/газ/шано канализация, супер локация. 140 евро на квадрат. 7мин пеш от входа на ИКЕЯ и Ринг Мол.

- Извадих комбинирана скица и всичко е ток.
- Следва да извадя оценка на растителността и да я заверя в общината на Район "Витоша". След това скица.

Почнах да събирам контакти на строители, архитекти и т.н. Пуснаха ми мухата за плосък покрив...
Здравейте колко пари ви иска ландшаафа за разстителноста ? И като време как става и технология, мисля геодезист трябва та да заснеме или греша.Благодаря и ще следя всичко по темата и ще помагам разбира се ако мога :partyman:
Ами все още не съм звънял да питам. Дадоха ми 1 фирма. Първо мисля да изрежа каквото преценя (без боровете и някои орехи), защото има много стари овошни дръвчета и не искам да има изненади и проблеми :)

Нямам идея за цената, но очаквам нещо от сорта на 100 лв примерно?

А да преди да купя парцела правих геологическо проучване на почвата. 1200лв без ДДС и 12 метра сондиране и чакам да взема пълния доклад (иначе казаха, че всичко е ок докато копаеха).
Pipo71987 - специалист
съб юни 13, 2020 5:52 pmkivanov написа:
съб юни 13, 2020 5:47 pmPipo71987 написа:
съб юни 13, 2020 5:06 pmkivanov написа:


Да съживим темата. Не успях да купя парцела тогава. Продавачите имаха нотариален акт, но реално беше върнат от поземлената комисия на други хора. Цирк. Сега обаче намерих и купих точния. 1200 квадрата, ток/вода/газ/шано канализация, супер локация. 140 евро на квадрат. 7мин пеш от входа на ИКЕЯ и Ринг Мол.

- Извадих комбинирана скица и всичко е ток.
- Следва да извадя оценка на растителността и да я заверя в общината на Район "Витоша". След това скица.

Почнах да събирам контакти на строители, архитекти и т.н. Пуснаха ми мухата за плосък покрив...
Здравейте колко пари ви иска ландшаафа за разстителноста ? И като време как става и технология, мисля геодезист трябва та да заснеме или греша.Благодаря и ще следя всичко по темата и ще помагам разбира се ако мога :partyman:
Ами все още не съм звънял да питам. Дадоха ми 1 фирма. Първо мисля да изрежа каквото преценя (без боровете и някои орехи), защото има много стари овошни дръвчета и не искам да има изненади и проблеми :)

Нямам идея за цената, но очаквам нещо от сорта на 100 лв примерно?

А да преди да купя парцела правих геологическо проучване на почвата. 1200лв без ДДС и 12 метра сондиране и чакам да взема пълния доклад (иначе казаха, че всичко е ок докато копаеха).
Мисля,че ще е по скъпо даже в пъти,дано не съм прав и на мен ми предстои всичко това което казвате.Успех и смело напред
kivanov - специалист
Ще видим. Нека изрежа дърветата и след това ще пиша кое колко струва.
kr1100 - майстор
нед юни 14, 2020 12:34 pmkivanov написа:
Ще видим. Нека изрежа дърветата и след това ще пиша кое колко струва.
като ги изрежеш нали знаеш, че дънерите остават ? - Багер
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Тема "Строеж на къща - съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: