• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Ми ще си ги внасят от някъде, както е и в момента, но не това е проблема.. Айде да не подклаждаме офтупика, че ще ни отделят в нова тема.. :-D
Virtex - майстор
Няма да има отделяне (поне не от моя страна), че ще стане голяма караница 'за или против провинцията'... :)
nikolov333 - майстор
И на мен ми е същата мисълта.. :-D :partyman:
maxchaos - помощник
Аз съм роден и израснал, 3-то поколение софиянец и с годините се измествам все повече към периферията на града, но и това не стига та сега плановете са да се изселя на около 500 км оттук. Че тази гмеж и задръствания правят живота в столицата все по-непригоден.

А по темата - ще се местя в къща на морето с 150 кв.м. разгърната площ - построена 90 г. и необитавана от тогава. Предвидил съм около 100 хил. лв само за изолация, дограми, инсталации, вътрешни ремонти и обзавеждане - без груби строежи и облагородяване на двор. Всичкото това основно със собствен труд и парите май пак няма да стигнат.
Christo - майстор
Аз съм роден и израснал, 3-то поколение софиянец и с годините се измествам все повече към периферията на града, но и това не стига та сега плановете са да се изселя на около 500 км оттук. Че тази гмеж и задръствания правят живота в столицата все по-непригоден.

А по темата - ще се местя в къща на морето с 150 кв.м. разгърната площ - построена 90 г. и необитавана от тогава. Предвидил съм около 100 хил. лв само за изолация, дограми, инсталации, вътрешни ремонти и обзавеждане - без груби строежи и облагородяване на двор. Всичкото това основно със собствен труд и парите май пак няма да стигнат.
Те и къщите по морето не са без пари..... Най-вероятно е нещо наследствено или от родата. Ако трябва да се купи къща на морето и после да се ремонтира, пак ще стигнем до 200+ бона. Колко от средностатистическите българи имат такива пари? Да си жив и здрав да си я обновиш и да и се радваш!
Поздрави и успех!
VLADO66 - майстор
Имам къща на 6 км. от морето и няколко стари къщи с дворове по декар се изкупиха на доста ниски цени- 20-40 000 евра.Хората ги ремонтираха основно и даже има постоянно заселили се, включително и чужденци.Къщата ми е с РЗП 130 м2 .Преди 2 години махнах керемидите и обшивката, защото покрива протече, а и вятъра от към морето все местеше последния ред керемиди и сложих между ребрата 10см плътна вата, отгоре 20мм OSB 3 и два пласта битумни рула, като горния с посипка,а и смених челните дъски. Това с труда ми излезе 7500 лв. като площта на покрива е 108м2.Смених също така водопровод и плочки в банята като това ми струваше заедно със санитарията към 1700лв. За дограма съм предвидил към 2000 лева за 16м2, защото искам да е отваряема на много места.Изолация още не съм смятал.
radius - майстор
Ааа ти не си представителна извадка, нали си профи ;) .
VLADO66 - майстор
вт фев 19, 2019 12:13 pmradius написа:
Ааа ти не си представителна извадка, нали си профи ;) .
В случая не, защото къщата далече и имах хора за работата.Аз само им доставих материалите, казах им какво да работят и отивах при свършена работа.
valentino76bs - майстор
И аз се запалих да правя къщичка но нещо за една година докато ми излязат документите нещата бая се промениха.Понеже вече имам разрешително за строеж и събирам оферти и май ще се откажа!Груб строеж под 200евро няма .Сиреч 85,90000 лв при мен понеже е 2 етажа понеже е много тясно и дълго.А това е 1/3 от всичко!И тази оферта стана така защото след промяна в закона от март тази година такива къщи нямат право да я строят сульо и пульо а задължително фирма която е в камарата на строителите .Сиреч всичко от до се плаща и това дига цената на труда и почват да извиват ръцете!
Яд ме е че така се постарах и я направих много красива в моите очи пък трябва да дърпам назад щото трябва да и стана роб!
nikolov333 - майстор
Ами те, ако наистина са 200 евро на финала на грубия строеж са горе-долу добре.. Аз се подготвям за 350-400 лева, но планирам къща на един етаж и ще си преценя възможностите за квадратите.. На мен 65м подпорна стена 150*25см тоест към стотина кв.м. ми легна 11000 с труда и материалите от които 3500 за труд, така че смятай, колко остават нагоре от основите..
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 9

Тема "Строеж на къща - съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: