Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Да, мисля, че както казваш, до 90 квадрата трябва да излезе.
А какво ще ме посъветвате за тавана? Тъй като искам да се избегне моментът с прояден таван от гадини (съседите са големи мърльовци, а гледат и животни и си прескачат мишки и при нас). Та затова не искам да е с гипсокартон. Приятел ми препоръча термопанели. Хем правели добра изолация, хем не може да ги изядат гадовете. Каза също, че няма практика да се слагат на тавани, затова и майсторите не ги предлагат като вариант, но пък били ефикасни и на добра цена.
Whiskey - специалист
Колеги, използвам темата да задам един въпрос. Прави се нова покривна конструкция с плътна дъсчена обшивка. Интересувам се след полагането на паропропускливото фолио над дъските, колко време покривът може да остане в този вид без по никакъв начин да бъдат нанесени щети върху самото фолио и то да се компрометира. С други думи, колко "отворено време" има да се наковат едните летви, после другите и да се наредят керемидите и проблем ли е ако междувременно попревали.
Svetoslavoff1 - майстор
Преди...май минаха повече от 5г правих припокриване на покрива на вилата точно с фолио върху обшивка, двойна скара и керемиди(всъщнот изпълни го много читав съфорумец, да е жив и здрав!). Доста бях поизчел за материалите и за средна ръка фолио пишеха, че не е проблем да стои открито около месец-два. Предполагам към момента няма някаква драстична промяна. Всеки уважаващ се производител на фолиа дава това "открито" да го нарека време в техн параметри на продуктите си.
nexa - напреднал
Здравейте ,трябва да си иззидам наново около 2м от края на коминно тяло.
В склада имат гръзки керамични тела 35см и сръбски с 25см височина ,кой са по - добрите ?
материала на сръбските изглежда доста по-плътен на вид , а като цвят са много бледо червеникави...
kr1100 - майстор
ср сеп 15, 2021 6:47 pmWhiskey написа:
... С други думи, колко "отворено време" има да се наковат едните летви, после другите и да се наредят керемидите и проблем ли е ако междувременно попревали.
2011 г. препокривах къщата. От Топливовзех 1 мембрана казваъ и мушама. Турска е , но е много здрава. Остана ми едно парче и тогава го метнах на 1 дървена маса, която е на терасата на слънце и вятър и дъжд. Още не е взела да се цепи и разпада.

Тема "Покрив на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: