Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Керемидата като гледам е в лошо състояние.Моите бяха такива и голяма част от тях бяха станали на юфка.Не си заслужава след такъв ремонт да ги качваш пак на покрива.Редактирах си поста отгоре.
hidrazin - майстор
ср яну 09, 2019 9:07 pmadasha написа:
...Виждам в нета капаци на младост сърбия на цена 1.20 - никъде не пише дали могат да се монтират със сух монтаж. ...
Същия филм го играх 2017-та. Керемидите като твоите или подобни от 60-70-те години лепени с кал на кофражни дъски без скара.
Запазих старите керемиди и подмених само тези дето бяха счупени или на юфка. Просто купих втора ръка от същите по 20 стинки.
За толкова години керемидите дето не стават си личат ясно.
Капаците подмених изцяло защото моите бяха сбирщайн от три модела.
Овен това понякога е невъзможно старите капаци да се изчистят от подмазването без да се счупят.
Сложих точно от тези сръбските. Всички капаци стават за сух и "мокър" монтаж.
Просто тези за сух монтаж имат дупка през която да се прекара видия за закрепване.
Е,на тези сръбските дупките не бяха пробити докрай и се наложи да ги надупча докрай.
Монтирани са комбинирано - помазани и с видия.
Слагай задължително двойна скара, мембрана и надулучна пола. Или подулучна - както си решиш.
:partyman:
preslav - майстор
чет яну 10, 2019 2:00 pmadasha написа:
Смятам с дъски и мембрана да бъде направен. Мислех да е с двойна скара, но както ти отбеляза ако не става, то може и с единична. Ти ме накара да се замисля, това също трябва са разбера дали стават или не за двойна скара. Снимал съм една паднала керемида. Дали ще станат?
Надявам се с това видео - http://www.misiamoiatdom.com/195-%D0%BF ... 0%B8%D0%B2 - всичко да ти се изясни.
Чираче - майстор
ср яну 09, 2019 9:07 pmadasha написа:
Здравейте! Пролетта ми предстои ремонт на покрив на селска къща от 1950 г. Къщата е със старите български керемиди на стралджа, а за капаци са ползвани турски керемиди.
Убеден съм, че веднага ще бъда нападнат от привържениците на традиционното строителство. :? Поне напишете от къде сте. Преди 4-5 месеца направих такъв покрив, като подмених изцяло дървената конструкция и керемидите с метална конструкция и термопанели. Покрива се олекоти поне 10 ПЪТИ. И съм сигурен, че няма да се качва на него за ремонт поне 100 години. Може би само ще почиства улуците, ако се напълнят с прах и листа от дървета. Все пак предназначението на покрива всички го знаят. А визията е от второстепенно значение. Има начини да не се вижда какъв е покрива. А ако все пак решите да сложите тежест колкото 5 танка Т-55, може да сложите и керамичните керемиди отгоре - за фасон и кеф на сеирджиите. Вие определяте приоритетите.
Благодаря на всички! Мисля че се ориентирах вече как ще се прави.
Чираче - майстор
чет яну 10, 2019 7:51 pmadasha написа:
Благодаря на всички! Мисля че се ориентирах вече как ще се прави.
Мисля, че ще е коректно към всички колеги да споделиш какво е решението. :?
пет яну 11, 2019 8:58 amЧираче написа:
чет яну 10, 2019 7:51 pmadasha написа:
Благодаря на всички! Мисля че се ориентирах вече как ще се прави.
Мисля, че ще е коректно към всички колеги да споделиш какво е решението. :?
Ще се опитам да осъществя вариант - двойна скара, стари керемиди, капаци сух монтаж. Ако не успея ще е с единична скара, стари керемиди и подмазани капаци по с добавено лепило за плочки. За термопанелите не съм мислил и не знам нищо, но ще проверя повече информация в нета. Благодаря ти.
hidrazin - майстор
Кво значи "ако не успея"???
Двойна скара и мембрана. Иначе целият ти труд отива по дяволите.
:partyman:
пет яну 11, 2019 10:39 amhidrazin написа:
Кво значи "ако не успея"???
Двойна скара и мембрана. Иначе целият ти труд отива по дяволите.
:partyman:
Значи задължително ще е двойна скара без значение метода на капаците.
preslav - майстор
Всяко едно нещо във видеото има своя смисъл, аз не бих икономисал от дъсчена обшивка.

Тема "Покрив на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: