Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Hoвoceлckи - майстор
От какъв материал са тези вълнообразни листове? Цена? С какъв грунд и боя си обработвал керемидите? Гланца (гледжта) са им били зле?
naster - майстор
ср яну 15, 2020 9:33 pmnilro написа:
Улуци и челни дъски не съм сменял-остава за по-късен етап.
Вълнообразните листове и керемидите сме ги дръпнали около 3 см по-навън по цялата периферия на покрива.
Оригинално решение, особено щом е намалило шума. Ламарината играе ролята и на първи ред от двойната скара, както и на водоотвеждащ слой под керемидата. Подпокривното се вижда, че не е обитаемо, така че въпросът с паропропускливостта отпада. Но как сте решили въпроса с конденз под ламаринената обшивка и достатъчно проветриво ли е подпокривното, за да не капе вътре.
nilro - специалист
Това е битум.Като вълнообразните листове за покрив,но с по-ниска височина на вълната и повече вълнички по широчината на листа.Играе роля на двойна скара и същевременно отвежда водата,ако накоя керемида пропуска.Около 10-12 лв./на М2.
Грунда дълбокопроникващ и боята за керемиди са на БОРО.
Водата вече не попива в старите керемиди.
Помещението отдолу се обитава вече 2 години и микроклимата е добър.
Само с вата и гипсокартон е отдолу.
plamen6703 - майстор
Като ковахте летвите толкова ли пък не ви дойде на акъл да пуснете конец да нивелирате летвите и покрива да е равен. На снимките се вижда, че циглите вървят като дунавски вълни. :partyman:
Hoвoceлckи - майстор
Аз не го забелязвам този ефект. Може би така ти изглежда (да го речем оптическа измама). Ако е трябвало да се подлага, то по-скоро би трябвало да е под плоскостите. На моя не сменявах ребрата, а беше трагедия (липови мертеци). Вместо черна ламперия, ползвах капаци от военни сандъци. Беше "луда играчка", но отгоре ги докарах в идеална равнина. Сложих си старите керемиди. Не просмукваха (т.е. глазурата им е позапазена). Имам чуденки дали превантивно да не ги боядисам.
Здравейте!
Не разбирам много от ремонти, затова бързам да потърся мнения при вас.
Купихме стара къща гредоред, каменни основи, на един етаж. 60 кв.м. е. Таванът на места е провиснал и покрива е за смяна. Иска ми се и да вдигна нивото на тавана с около 30 см., че е нисък.
Така че трябва да се бутне тавана, да се вдигне малко и да се направи нов покрив.
Тук идва болният въпрос за цената. Говорих с няколко фирми, също и с майстори на свободна практика. Средно ме офертират за 120 лв. на квадрат като това включвало нови греди, бетонен пояс, керемиди.. уж всичко. Но аз продължавам да се чудя, дали това "всичко" включва и новият таван. Както казах, не разбирам от тия неща и се притеснявам да не си дам парите на вятъра. Какво е вашето мнение? Ще съм благодарен и на предложения :)
шоп - майстор
съб апр 24, 2021 12:26 amPampaec написа:
Но аз продължавам да се чудя, дали това "всичко" включва и новият таван.
Това трябва да го уточниш и то в писмена форма, демек в договора.

Предполагам ще пуснат само през 40 или 60 см хоризонталните ребра за да могат да си работят нагоре.

Лошото е ако ти очакваш изолация, гипскартон, шпакловка и латекс:-)))
Затова подробен договор с обеми работа, срокове, плащания и неустойки.
moimoimoi - майстор
моя покрив с гредоред преди 2 години ми излезе само материалите 100 лева на квадрат,сам си го правих и разхищение на материали не е имало.
относно цената за ремонта договори се с майсторите да плащаш на 5-6 пъти при свършена работа,така ще си спокоен че няма да те прекарат
Мерси за отговорите :-)
Знам, че от 60 кв.м. къща, покривът излиза повече, но един ми казва 80, друг 110 квадрата. Това си е сериозна разлика. Не говорим за навес, стреха или нещо такова, а само за покрива. Как така ги изчисляват не знам.
moimoimoi - майстор
средно може да го смяташ по 1,4 от застроената площ
т.е. ако размера на етажа е 6 метра на 10 метра то площта е 60 квадрата а покрива е 1,4 х60=84м2.
но това по скоро е за покрив със стандартен наклон, ако е с по голям наклон или стрехите са по дълги се увеличава.
ако няма стрехи може и по 1,3 да се смята.
а 110 квадрата покрив е изключено при 60 квадрата застроена площ,то се получава към 45 градуса наклон

Тема "Покрив на стара къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: