Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
plamen6703 - майстор
Нещата почват да приличат на приказката за "Нероден Петко" нито има щори, нито има капаци, но се обсъжда как да се монтира нещо, което го няма!
Картинките по темата са по-скоро веселые картинки для поднятия настроения :-D
На мен ще ми бъде много полезно, ако някой посочи фирми в БГ, които произвеждат и монтират показаните капаци за прозорци, но не да си търся аз начин за окачване, а да ги монтира фирмата и да договоря гаранция за изпълнение и монтаж! :partyman:
preslav - майстор
чет фев 07, 2019 4:03 pmBLUEPUPIL-2 написа:
чет фев 07, 2019 3:53 pmpreslav написа:
Не виждам какъв е проблема с тези 20 см. че толкова се дискутират ===
Покажи му на човека, как да монтира тежки капаци или щори през 20см изолация.
Преварили са ме с отговора - едни търсят фирма и гаранции, други запрятат ръкави и си го набутват сами. Въпрос на пресмятане е, което аз не мога да направя, но всеки що годе инженер би трябвало да може. Това, което знам от обща култура е, че шпилките (анкерите) ще бъдат основно натоварени на огъване, леко на срез и николко на усукване. Другото е въпрос на избор на материал със съответните характеристики. Като се има предвид, че такива капаци надали само ще висят, а ще (стъпват) и върху водача на земята сметките се опростяват и остава да се мисли за хлопането от вятъра.
miliad - майстор
чет фев 07, 2019 3:57 pmBLUEPUPIL-2 написа:
чет фев 07, 2019 12:41 pmmiliad написа:
Интересното е, че за тези готини капаци се показаха само разни водачи с произволно взети картинки от нета, но не и системни решения предлагащи се в България. Не че няма да се намери кой да скалъпи нещо, но една камара пари за нещо което може би ще работи добре достатъчно дълго време. Иначе провокиран от темата се разрових в каталозите на един от лидерите в Бг на фасадни,прозоречни и слънцезащитни системи. И не, няма нищо от типа.
За БГ вносителите не ми говори, че ще настане напрежение. И няма да се плашиш защото: Ето ти системно решение, дето ще те надживее. Два „П“ или „С“ профила сдвоени по подходящ начин плюс стоманени ролки с лагери от стругаря. И окачай, ако искаш и дъбови капаци! Ако автора иска лъскави и вносни решения като тези от снимките има начини да си докара до БГ.
Умен си, инженер или архитект си. Не мисля че на теб трябва да обяснявам какво значи системно решение.
Това не са само двете ролки и водещата шина, това са и всички варианти на носещи конзоли с възможност за реглажи и различни захвати към повърхности, това са и лицевите детайли криещи механизмите, буфери, стопери, заключващи механизми, профили за рамки( за различни по размери и различна статика рамки), ъгли, усилители, ламели и т.н. дреболии необходими за един завършен продукт.
И под лидер нямах предвид вносител, а производител присъстващ вероятно в 1/3 от новите обществени, промишлени а не рядко и жилищни сгради в Бг.
BLUEPUPIL-2 - специалист
чет фев 07, 2019 4:18 pmplamen6703 написа:
Нещата почват да приличат на приказката за "Нероден Петко" нито има щори, нито има капаци, но се обсъжда как да се монтира нещо, което го няма! Картинките по темата са по-скоро веселые картинки для поднятия настроения.
Има такива щори, има такива капаци, има и начини да се монтират. Вмъкването на руски език си е полит. некоректно поведение.
чет фев 07, 2019 4:18 pmplamen6703 написа:
На мен ще ми бъде много полезно, ако някой посочи фирми в БГ, които произвеждат и монтират показаните капаци за прозорци, но не да си търся аз начин за окачване, а да ги монтира фирмата и да договоря гаранция за изпълнение и монтаж!
И като ти кажат цената, ще се откажеш. Или пък ще поискаш да си купиш само нещата, дето смяташ, че не можеш да си направиш сам и ги няма при колегите вносители.
чет фев 07, 2019 12:41 pmmiliad написа:
Интересното е, че за тези готини капаци се показаха само разни водачи с произволно взети картинки от нета, но не и системни решения предлагащи се в България. Не че няма да се намери кой да скалъпи нещо, но една камара пари за нещо което може би ще работи добре достатъчно дълго време. Иначе провокиран от темата се разрових в каталозите на един от лидерите в Бг на фасадни,прозоречни и слънцезащитни системи. И не, няма нищо от типа.
Няма и да има скоро, с този смешен Брутен Вътрешен Продукт. Винаги подобни проблеми са провокирани от купувача. Търговеца може да внесе абсолютно всичко. И накрая повтарям, че водачи, ролки и релси могат да се направят на разумна цена и при това доста по-здрави и надеждни от тези показани на снимките!!! Ролетните щори за къща са едно неприятно решение, което се прилага само в краен случай.
miliad - майстор
Всъщност, въпроса е за външни ламелни щори, не за ролетни. Не го ли разбрахте до сега!?
BLUEPUPIL-2 - специалист
пет фев 01, 2019 8:09 amvsterev написа:
Въпросът ми какъв тип външни щори да използвам алуминиеви ламелни /венециански/ или стандартни алуминиеви ролетни. === аз желая да намаля топлината влизаща перз розорците лятно време. === Според мен ролетните са по грозни и с тези кутии горе за голям прозорец може би няма да изглеждат добре, ламелните според мен изглеждат по-добре, но пък са два пъти по-скъпи и не ми е ясно какъв е реалният ефект от тях, шумят ли от вятъра, засенчват ли добре и т.н.
пет фев 08, 2019 2:34 pmmiliad написа:
Всъщност, въпроса е за външни ламелни щори, не за ролетни. Не го ли разбрахте до сега!?
Приемаме, че решенията ги вземаш ти, а не автора на темата. И уточнение в названията- ролетните щори също са ламелни. И сега остава да кажеш, колко ще струват въпросните щори, ако са направени както трябва- със собствена рамка и с достатъчна дебелина и маса за да не вибрират и танцуват от вятъра. И всеки отделен ламел да е закрепен подвижно или статично към въпросната рамка.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (33.55 KиБ) Видяна 1449 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (33.07 KиБ) Видяна 1448 пъти
Прикачен файл:
20.jpg
20.jpg (43.14 KиБ) Видяна 1448 пъти
Прикачен файл:
30.jpg
Прикачен файл:
40.jpg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
100.jpg
Прикачен файл:
200.jpg
Прикачен файл:
300.jpg
Прикачен файл:
400.jpg
miliad - майстор
Въпрос 1:
"Здравейте, смятам да слагам външни щори на къщата, с южно изложение съм и лятото напича много, още повече прозорците ми са френски по 240 см. високи.
Въпросът ми какъв тип външни щори да използвам алуминиеви ламелни /венециански/ или стандартни алуминиеви ролетни. Някой ползвал ли е ламелни и може ли да ми каже какъв е ефекта, аз желая да намаля топлината влизаща перз розорците лятно време. Бих приел съвети, ако някой е имал подобна дилема от вас. Според мен ролетните са по грозни и с тези кутии горе за голям прозорец може би няма да изглеждат добре, ламелните според мен изглеждат по-добре, но пък са два пъти по-скъпи и не ми е ясно какъв е реалният ефект от тях, шумят ли от вятъра, засенчват ли добре и т.н. Предварително ви благодаря."


Коментар пореден с въпрос от 3 та страница:
"На мен последните ми допадат, обаче това решение поражда няколко въпроса:
1) трудно ще намеря такива водачи, може би ще се наложи да се правят специално
2) подобна контрукция от дъски ще е доста тежка и най-вероятно ще трябва и долен водач
3) как ще се монтират водачите с изискванията за товароносимост върху 20 см излоация

Може би по-лесното решение е това
Image
Някой ползвал ли е подобни щори ?"


BLUEPUPIL-2, помогни ми да намеря съществени и конкретни отговори на въпроса в 4те страници тема.
Твоя принос какъв е, изключвам обогатяването с картинки.
Това че си пуснал един мим-маш от картинки на капаци, ламелни щори, слънцезащитни панели с регулируеми ламели, сенници, с какво отговаря на въпроса и обогатява познанията на четящите.

Относно последния коментар: Аз, не правя такива щори. Иначе щях да му дам цялата информация която имам. А за цени ,той автора и не пита, запознат е вече. Написал го е там горе, в първи пост.
Четете!
Четете с разбиране!!!

Стига спам.
Аз приключвам с губенето на време.

Тема "Въпрос за щори" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: