• 1
  • 2
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Tsilkov - майстор
Не е само твърдостта. PUR-а слепва двете ламарини, но по-важното е и че е хидроизолация (ватата е голямо страдание на панелен покрив). Отделно се реже по-лесно самия панел.
Застрахователите отказват да ти изплатят щета при нарушение на Наредба 1з-1971. Например по проект си писал ватни апнели а си сложил полуретанови ;)
В самата наредба си пише на кои сгради може да се слага. Примерно на фасада трябва да го прекъсваш с ивици минераловатен през 100 м2 (което си е гъстичко). Покривът пък зависи от разделянето с брандмауери или отстоянието от други сгради.
Примерно като гледам снимките на тоя пожар от Войводино как нямат един брандамуер, се съмнявам резултата да бил различен с ватни панели. Само пушка нямаше да го има.
viktoriay - помощник
пон фев 11, 2019 10:46 pmTsilkov написа:
Ако на PUR панелите им доиде края, то общо взето щее е края и на панлите като цяло. Минераловатните панеле са доста терсене (като изключим огъня де) спрямо тези с пяна.
Какво е станало в с.Войводиново?
Да разбирам ли, че според вас панелите с полиуретанова пяна са по-добри от тези с мин.вата? Интересувам се защото в момента избирам и не знам какво да предпочета.
kr1100 - майстор
[quote=viktoriay
Да разбирам ли, че според вас панелите с полиуретанова пяна са по-добри от тези с мин.вата? Интересувам се защото в момента избирам и не знам какво да предпочета.
[/quote]
Чети повече. Има инфо.
Пяната поддържа горенето.
BLUEPUPIL - майстор
съб сеп 12, 2020 2:19 pmviktoriay написа:
Да разбирам ли, че според вас панелите с
полиуретанова пяна са по-добри от тези с
мин.вата? Интересувам се защото в момента
избирам и не знам какво да предпочета.
Направи си „сандвич“ и блъскай вътре ватата!!!


Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (61.67 KиБ) Видяна 923 пъти
Прикачен файл:
2.png
Прикачен файл:
3.jpg
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (31.14 KиБ) Видяна 923 пъти
Прикачен файл:
5.png



Последна промяна от BLUEPUPIL на нед сеп 13, 2020 3:44 pm, променено общо 1 път.
BLUEPUPIL - майстор
Или пък долният лист ламарина
го заместваш с „fabric"!!!











  • 1
  • 2

Тема "Полиуретанови термопанели с. Войводиново- пожар" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: