Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
kistbam - специалист
Здравейте. Искам да попитам как се прави такъв фундамент за ограда.
Става въпрос за фаската. Искам да направя фундамент 20см от земята,
на който ще анкерирам оградни пана като на снимката.
Но как да направя тази фаска?
Прикачен файл:
2014-05160610011333.jpg
nikolov333 - майстор
Прави се първо подложен бетон.. после лека армировка и кофраж с кофражни платна с дистационерни шпилки. На горната нивелационна линия, ковеш триъгълни чамови летви за оформяне на скосения горен ръб и наливаш бетона с вибриране.. Работата не е много проста и си е цифра за труд да ти го "избарат"за да е право и"мазно"..
kozl - майстор
kistbam написа:
Здравейте. Искам да попитам как се прави такъв фундамент за ограда.
Става въпрос за фаската. Искам да направя фундамент 20см от земята,
на който ще анкерирам оградни пана като на снимката.
Но как да направя тази фаска?
Изображение
По-добре си излей фундамент и стеничка, като предвидиш място за готови пресовани бетонни шапки.
Фаската ли ти е най-важна? Ами основите под земята?
М-у другото продават се предварително заготвени стоманобетонови елементи за ограда
radius - майстор
Прави се с дървени первази за паркет. При мен стана право и мазно, но и майсторите бяха добри, защото си е пипкаво, особено на стъпалата.
Тук има снимки viewtopic.php?f=47&t=48215&hilit=%D0%BE ... 0&start=10
nikolov333 - майстор
При мен се опитаха да го направят така, но се пръсна кофража.. Имаш ли напукване на тази дължина в надземната част..?
kistbam - специалист
Благодаря за бързите отговори.
пон сеп 30, 2019 9:28 amradius написа:
Прави се с дървени первази за паркет. При мен стана право и мазно, но и майсторите бяха добри, защото си е пипкаво, особено на стъпалата.
Тук има снимки viewtopic.php?f=47&t=48215&hilit=%D0%BE ... 0&start=10
При мен стъпала няма да има (всичко е ранво), така че ще стане една идея по-лесно. Иначе искам да те питам самия кофраж от какво е? Метални пана като гледам? И как е захванат - една за друга двете страни или отвън е укрепен?
Тъй като моята ограда съм я замислил да е 20-25см. широка, 20см в земята и 20см над земята, като през 4м. ще има стъпки 50х50х50.
Армировката ще е заварена мрежа 6-ца положена надлъжно по оградата- в двата края на изкопа. Тя съответно ще е хваната с армировката на стъпките.
От горе ще е с метални пана като на снимката не по-високи от 1,20м.
шоп - майстор
пон сеп 30, 2019 11:52 amkistbam написа:

Тъй като моята ограда съм я замислил да е 20-25см. широка, 20см в земята и 20см над земята, като през 4м. ще има стъпки 50х50х50.
Не те е ли страх, че зимата всичко ще замръзне, земята ще се надигне и всичко ще спука?
kistbam - специалист
[/quote]
Не те е ли страх, че зимата всичко ще замръзне, земята ще се надигне и всичко ще спука?
[/quote]
Ами надявам се стъпките да държат цялата ограда.
Каква ми е алтернативната?
Да направя стъпките по-дълбоки или без стъпки, но по-дълбока ограда по цялата дължина?
radius - майстор
Николов, има пукнатини, но по-скоро около коловете и засега са декоративни.
Кофража беше шперплат и с едни оставащи в бетона тръби, които да дадат разстоянието за нужната дебелина ( 15см май беше).

Тема "Фундамент за ограда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: