Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
fbr - майстор
Един термометър със сонда във въздушната междина между гипсокартона и ватата може да ни даде насоки върши ли работа изолацията. Данните от тренда на тоя термометър ще ни даде основания за работата на ватата. Ако термометъра следи вътрешната температура, добре, ако следи външната, значи изолацията не работи.
chapara - майстор
И една свещ би свършила работа :wink:
sasko12345 - специалист
Той и гипс картона има изолационни функции пък и самия факт че има въздушна междина 10-15 см между ватата и картона си е пак изолация ама ватата си е рехава честно казано на места е каменна на места е минерална и аз знам че 40см е минимума за да върши работаа мойта е 10см.
Но темата много се отклони от въпроса ми мога ли да сложа керемиди без летви върху покрива понеже имам от стария покрив и така и така ми пречат.И мисля че все пак придават някаква изолация макар и минимална
krasi92 - майстор
Не.Щом са от старите не става
preslav - майстор
ср мар 20, 2019 12:38 pmkrasi92 написа:
Не.Щом са от старите не става
И нови да са пак не става - ставането е с демонтаж на гипсохартията, монтаж на парна преграда, топлоизолация над нея и т.н. мероприятия, които са повече от логични. Нека не се пренебрегват и постовете преди мен, защото е напълно възможно пространството над гипса да се вентилира интезивно от незапълнени фуги между греди и носеща стена.
шоп - майстор
ср мар 20, 2019 1:26 pmpreslav написа:
ставането е с демонтаж на гипсохартията, монтаж на парна преграда, топлоизолация над нея и т.н. мероприятия, които са повече от логични. Нека не се пренебрегват и постовете преди мен, защото е напълно възможно пространството над гипса да се вентилира интезивно от незапълнени фуги между греди и носеща стена.
+1

Липсата на паробариера е най-големия проблем или поне силно комплицира проблема.

Демонтажа на ГК е мръсна и скъпа процедура. Има и по-лесен вариант за монтиране на паробариера, ако обаче топикстартера е сигурен в носещата конструкция.

П.П. Иначе доста неща могат. Мога да монтирам и нови и стари керемиди без никаква скара върху ОСБ или кофражен шперплат без значение наклона, обаче ефекта ще е 0, и само ще сложим тонове тежест над главата си :shock:
krasi92 - майстор
ср мар 20, 2019 2:37 pmшоп написа:
ср мар 20, 2019 1:26 pmpreslav написа:
ставането е с демонтаж на гипсохартията, монтаж на парна преграда, топлоизолация над нея и т.н. мероприятия, които са повече от логични. Нека не се пренебрегват и постовете преди мен, защото е напълно възможно пространството над гипса да се вентилира интезивно от незапълнени фуги между греди и носеща стена.
+1
Точно.
Липсата на паробариера е най-големия проблем или поне силно комплицира проблема.

Демонтажа на ГК е мръсна и скъпа процедура. Има и по-лесен вариант за монтиране на паробариера, ако обаче топикстартера е сигурен в носещата конструкция.

П.П. Иначе доста неща могат. Мога да монтирам и нови и стари керемиди без никаква скара върху ОСБ или кофражен шперплат без значение наклона, обаче ефекта ще е 0, и само ще сложим тонове тежест над главата си :shock:
sasko12345 - специалист
Стрехите са запълнени с тухли вар и отвънка почва 10см изолация плътно от самите летви на покрива . Ще сложа керемидите и ще видиме
VLADO66 - майстор
Обзалагам се, че няма да има ефект слагането на керемиди.На всичкото отгоре, ще си прецакаш и битумните керемиди.
jgt - специалист
ср мар 27, 2019 8:13 amVLADO66 написа:
Обзалагам се, че няма да има ефект слагането на керемиди.На всичкото отгоре, ще си прецакаш и битумните керемиди.
Може пък и да не протече?...., знае ли се? :rolleyes:

Тема "Керемиди върху битумн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: