Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
VLADO66 - майстор
Е сигурно няма да протече, ама посипката ще отиде в улуците
ANGELI - напреднал
нед мар 17, 2019 10:58 amkrasi92 написа:
Има една марка на която керемидите се монтират в легла от стиропор-Може би това е решението за монтаж без летви а евентуално с лепене.

Никога не съм виждал, а и изпълнявал такова нещо, лепене на керемиди с лепило, какъв е ефекта?
ANGELI - напреднал
съб мар 16, 2019 10:25 amsasko12345 написа:
Покрива ми е с битумн и отдолу кофражен шперплат изолация и гипс картон, имам и 10см изолация но усещам вятър в стаята. Чудя се мога ли да наредя и обикновени керемиди отгоре върху битумна и ако ги наредя без летви дали ще фръкнат от вятъра и дали няма да прецакам битумна

Здравейте, преди да предприемете, каквото и да е....
Ако не разбирате и не знаете от къде точно е проблема, препоръката ми към вас е да извикате някой компетентен за да ви помогне със проблема.
Не е сигурно на 100% ако сложите керемиди нещата да се оправят.
Ако ви е трудно със намирането на компетентно лице, мога да помогна с идване и един поглед, но в района на София обл.

Вземете две три мнения, но не написани от форуми, така ще се разбере проблема със сигурност, възможно е да е дребен изпуснат детайл при стрехата,
но без снимки или поглед само се гадае
krasi92 - майстор
пет мар 29, 2019 12:52 pmANGELI написа:
нед мар 17, 2019 10:58 amkrasi92 написа:
Има една марка на която керемидите се монтират в легла от стиропор-Може би това е решението за монтаж без летви а евентуално с лепене.

Никога не съм виждал, а и изпълнявал такова нещо, лепене на керемиди с лепило, какъв е ефекта?
Много ясно че няма да лепиш керемидите а стиропорените легла в които лягат керемидите.Предполагам ти се изясни замисъла щото човека не искаше да кове летви а да сложи по някакъв начин керемиди.

Тема "Керемиди върху битумн" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: