Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
vaniosl - специалист
вт мар 19, 2019 4:50 pmVirtex написа:
вт мар 19, 2019 12:40 pmvaniosl написа:
се търси възможно най-бюджетното решение и за сега съм се спрял на бетонни блокчета или газобетонни блокчета.
Когато гледах наскоро, при еднаква дебелина тухли четворки, че дори и винебергер излизат почти колкото газобетон.

Бетонните не са ли прекалено тънки за гаражна стена ?
Ами аз съм виждал подобни гаражи и не е имало проблем.То реално стените нали няма да са носещи,така че не би трябвало да има проблем.
шоп - майстор
Вчера си купих две палета бетонни с дебелина 20 см
ulieliadi - специалист
Не се занимавай с тухли и тем подобни производни, а строй с метална или дървена конструкция :wink:
Миналото лято строих гараж 6х5,50м с метална конструкция и дървен покрив с битумни керемиди. Стените са затворени с осб и дървен сайдинг за финиш, вратата е секционна 5,00х2,12м. Излезе ми около 8500лв с мой труд и на някой приятел, разбира се :partyman:
П.С.Ако имаш интерес мога да ти пратя снимки на лс.
pgt - специалист
Ей тва следенето по интернет вече е страшна работа :-D
Защо го казвам, докато си четех тази тема и от долу ми излезе тази реклама,
та си помислих, че и това е вариант за гараж - 2,4/6 м го дават 3600 лв., ако колегата ще го ползва само за гарж, а не иска да го ползва и за работилница става. То май има и други размери, но аз го погледнах бегло и май няма цени за другите размери, ама предполагам може да се пита при интерес. Та при този вариант колегата ще мине с по-малко строителни работи :wink:
vaniosl - специалист
вт мар 19, 2019 9:06 pmulieliadi написа:
Не се занимавай с тухли и тем подобни производни, а строй с метална или дървена конструкция :wink:
Миналото лято строих гараж 6х5,50м с метална конструкция и дървен покрив с битумни керемиди. Стените са затворени с осб и дървен сайдинг за финиш, вратата е секционна 5,00х2,12м. Излезе ми около 8500лв с мой труд и на някой приятел, разбира се :partyman:
П.С.Ако имаш интерес мога да ти пратя снимки на лс.
Ще се радвам да ми изпратиш снимки да видя как ти се е получило.

Аз даже започвам много да се навивам за такъв гараж.Ще е много добре ако успея да избегна всичките тези бетони ,зидарии и т.н.
Гаража ще се използва само и единствено да си прибирам колата,ще е добре да има и малко място за някой и друго колело и толкова.Няма да се използва за работилница или нещо подобно.Като,че ли започвам да се спирам на подложен бетон и отгоре метална конструкция,която да затворя
със термопанели с дебелина 30мм.За покрив ще ползвам покривните панели и толкова.Ще разгледам и тези готовите решения ,които колегата по горе е споделил.Ако ми го доставят и сглобен,а аз да отлея само бетона ще е наистина перфектно.За мен е важно колата да не я брули вятъра ,както и да е на сухо,нищо друго няма значение.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Тогава си направи един стоманен скелет и на него закачай врати, стени и покрив, каквито ти душа иска.
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
1.jpg
1.jpg (35.24 KиБ) Видяна 2098 пъти
Прикачен файл:
2.jpg
Прикачен файл:
3.jpg
3.jpg (84.86 KиБ) Видяна 2098 пъти
Прикачен файл:
4.jpg
4.jpg (72.49 KиБ) Видяна 2098 пъти
BLUEPUPIL-2 - специалист
Прикачен файл:
7.jpg
7.jpg (66.1 KиБ) Видяна 2097 пъти
Прикачен файл:
8.jpg
8.jpg (76.61 KиБ) Видяна 2097 пъти
Прикачен файл:
9.jpg
Прикачен файл:
10.jpg
10.jpg (82.01 KиБ) Видяна 2097 пъти
pgt - специалист
То на картинка добре изглеждат нещата, ама до като станат готови е зора.
Този стоманен скелет и после сандвич панели да ли няма да излезе по дебела работата. Скоро не съм се занимавал с такива работи ама на първо четене така ми се струва, ама всеки сам си знае колко пари му се дават и какво иска да получи :wink:
шоп - майстор
пет мар 22, 2019 3:36 pmpgt написа:
То на картинка добре изглеждат нещата, ама до като станат готови е зора.
+ 1

На картинки е лесно, а на практика разхода става Х2

П.П. Един съвет от мен. Ако ползвате изолационни панели нека те не бъдат с пълнеж пяна, а каменна вата.

Доста често коли се палят от късо ел.съединение или техническа неизправност. То чирепа ще изгори, обаче едно каско решава проблема. Гаража ако е от панели с пяна се топява за минути :?

П.П.П. Поради тази причина няма по-добро нещо от масивен стоманобетонен гараж изграден от негорими елементи + ст. бетонна плоча. :idea:

Тема "Гараж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: