Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
Lisko - майстор
Привет на всички и благодаря предварително за съветите.
Въпроса е за подарък за много близък роднина за нова къща.
Ценови диапазон не искам да казвам, щото ще е тъпо ако роднината го види тук.
Не искам да казвам и какви идеи вече имам, пак от съображения за секретност, както и да не ви вкарвам в конкретна посока, която може и да не е най-правилната.
Очевидно е че имат някакви недостатъци наличните идеи, щом питам за още.

Бих искал да е нещо което се вижда/ползва всеки ден, не се изхабява, или поне не в обозримо бъдеще.
Картина - не. Картина е тривиална идея.

:partyman:
plamen6703 - майстор
По руски обичай се подарява котка :wink: , иначе на икона и картина бих се зарадвал, ако ми подарят за нова къща и ще ги виждат всеки път като ми дойдат на гости.
Честито на новодомците! :partyman:
preslav - майстор
Съвсем наскоро подарявах за нова къща стенен барометър с термометър - намерих го в един антикварен магазин. На щерката за 30 г. юбилей подарих настолен часовник от същия антиквариат - дървена кутия, механизъм за отброяване на всеки час и половин час. Мисля, че на барометъра пазя някъде снимки за да имаш обща престава.
На щерката подаръкът беше нещо такова, но механичен, с камбанен звън и доста по-дърт от мен.
Прикачен файл:
настолен часовник.jpg
Допълвам си мнението за пореден път защото на кандидат зетя съм замислил за подарък телефон - също за ново жилище, но вече обзаведено в подобен стил.

Прикачен файл

телефон.jpg

Прикачен файл

IMG_1950.JPG
Последна промяна от preslav на съб мар 30, 2019 5:08 pm, променено общо 2 пъти.
kozl - майстор
Ако собствениците имат финансови бариери за обзавеждането, подаръкът може да е в тази част. Примерно в тукашните условия подарихме неръждаем бойлер към преди 20-ина години. Още служи.
На други познати - два плафона в коридора (с монтажа), щото беха си още с фасунгите - новодомци. Години минаха с тези плафони.

Но когато собствениците нямат финансови бариери :? Тогава и моята фантазия не работи :sad:

Преди време като разчиствахме строеж и излезна някаква метална склуптура на измислено животно. На мен ми стана любопитно какво е това и я почистих. И докато се чудех кво да го прая тоя метал и я виде познат и така му пасна на колекцията...
Само дето не се вписва в темата като новодомец :roll:
hidrazin - майстор
Щом е къща, вероятно ще може да си сложат нещо ТАКОВА.
Ще се вижда/ползва всеки ден, не се изхабява ...
Е, ако си нямат вече де.
съб мар 30, 2019 9:40 amЧираче написа:
Гоблен
:lol: :lol: :lol:
Още ли има хора дето си окачват теа простотии? Пък и Лиско каза - "Картина - не. Картина е тривиална идея."
Картина, гоблен - все тая.
:partyman:
BLUEPUPIL-2 - специалист
Домашен Functional Trainer!

Прикачен файл:
488.jpg
488.jpg (65.79 KиБ) Видяна 2874 пъти
torbalan - Дървен философ
На мен ми подариха тенджера под налягане. Кофтито на този тип подарък е, че сега като видя някоя, дето ми харесва, жената вика "Ааа, не. Вече си имаме..." :)
KingLin - майстор
Щом е къща значи все някъде ще има огнище. Един хубав комплект аксесоари за камина от ковано желязо пасва на всеки вид обзавеждане ако е вътре пък на двора направо заспива. ЦЪК
liverpool-64 - специалист
Има едни хубави стелки с надпис НОМЕ , доста добро впечатление правят като човек влиза в къща или където и да е дом.

Тема "Идеи за подарък за нова къща?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: