• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Въпросите ми са за овощна градина 800-900м2 по нотариален акт във вилна зона на добра цена и локация. До тук проучих колко ще отнеме, бъдещия път, които ще минава покрай парцела и цената е нормална, но искам да си изясня процедурата по ПУП и всичко свързано с евентуална промяна на статута за вилно/жилищно застрояване.. Това което ми обясниха за сега е абстрактно..
ПУП, до заповед на кмет и виза ~ 1100~1200лв.
Проект за сгради с такси (6 части мин.)~4000лв.
Време~5-6 месеца, като най-много е за ПУП-те.
Отделно ще има и такси за Ел.и ВиК~???
Та въпроса ми е реално ли е това за нашата мила родина и къде са заровени кучетата.. ? :-D
Прикачен файл:
received_346768842613576.jpeg
received_346768842613576.jpeg (94.52 KиБ) Видяна 4892 пъти
VLADO66 - майстор
Най-много кучета са заровени в последните две точки. За електрото могат да ти кажат, че няма мощност и или чакаш или купуваш трафопост и плащаш подвързването му, като ще имаш да си чакаш парите в необозримо бъдеще. С водата нещата са по леки- там си плащаш довеждането от където ти кажат.
stefanjor - специалист
Добре ще бъде да провериш за настоящи и бъдещи сервитути.
Ако минава или ще минава нещо под/над земята.
Ако има ОУП задължително го разгледай.
nikolov333 - майстор
Мисля, че няма да има проблем с ОУП, защото разположението е такова, че ако има предвидено нещо, би трябвало да е около пътя. Ще го проуча все пак.. Стълбове за НН има на 30-40м.до имота и всички съседни имоти за захранени, така че трафопост мисля, че няма да се слага.. Въпроса за тока е дали ще слагат стълб до имота, понеже на съседните ел.таблата им са на стълбовете или ще ми пуснат "въздушна"захранваща линия..
VLADO66 - майстор
Ще ти боднат един стълб като за улична ламба пред имота и на него ще сложат таблото.
nikolov333 - майстор
Ясно. Иначе за тази зона няма ОУП, а само улични регулации, за това се прави ПУП само за конкретния имот..
Руди - майстор
Промяната на предназначението в оптимистичен вариант
трае 6-8 месеца. Нормално откарва до година, ако има
проблеми и повече. А може и да не се разреши изобщо
Пропуснал си таксата по чл.5 на тая Наредба
Ще има и някакъв разход за подготовка на документите.
След тая процедура получаваш нова скица и виза.
5-6 месеца стартират след това за проектиране и одобряване на проектите.
Хонорара за проектиране зависи от големината на проекта, да кажем че
4000 лева ще стигнат за 150-200 квадрата без екстри.
Таксата във ВиК не е голяма, но разходите по изграждането са за твоя сметка.
Таксата в Енергото е голяма, в нея влиза стълб, захранващи кабели до стълба,
таблото и електромера - оттам нататък си ти.
BLUEPUPIL-2 - специалист
вт апр 02, 2019 9:28 amnikolov333 написа:
Стълбове за НН има на 30-40м до имота и всички съседни имоти за захранени, така че трафопост мисля, че няма да се слага..
Въпроса е, че това НН идва от трафопост с вероятно малък капацитет и на преклонна възраст.
nikolov333 - майстор
Мерси за информацията Руди.. Предполагам, че нещата са относителни и за конкретната община, та за сроковете ще разчитам и на познати, до колкото зависи от тях, а и аз не съм се разбързал чак толкова, но държа да съм "информиран"..
П.П. За възрастта на трафопоста съм сигурен, че не е преклонна, тъй като в района има много настоящи и бивши ресторанти малки хотели и заведения, а и местния панаир се провежда в близост до имота, така че с мощността май няма драма, но съм го вписал в списъка за проучване като главна задача.. :cool:
Последна промяна от nikolov333 на вт апр 02, 2019 11:59 am, променено общо 1 път.
Руди - майстор
Промяната на предназначението на земята не зависи от
общината. Преписката се внася в Областната управа, а
оттам в Министерството на земеделието, където следите
се губят. Някъде там са "хората", които могат да съкратят
времето.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: