• 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Вертикалното планиране не е окончателно и съм взел мерки за тази зона понеже проблема ми е основно там, може би ще оставя 10-15см борд над нивото му за да нямам проблеми с водата в дренаж или ще залея бетонна площадка изцяло.. Имам време да го обмислям до пролетта.. Ей от тука се вижда най-добре нивото на пръстта и бетона.. Около основите не е насипано в момента и за това там събира вода, а и плочата няма покрив и iулуци, които да я отвеждат все още.. Мисля, че всичко ще се оправи с пътеките и площадките около къщата, плюс евентуално дренаж или бетонна площадка в тази зона..

Прикачен файл:
IMG_20201216_003741.jpg

Нещо подобно планирам да стане..

Прикачен файл:
1-800x500.jpg
1-800x500.jpg (104.62 KиБ) Видяна 1194 пъти
nikolov333 - майстор
Малко починах, че се преуморих, а и чакам "да се запролети". Кофража стоя 75 дни и утре ще го махат.. Междувременно обмислям разположението на мебелите с конкретни модели за да предвидя окабеляването на инсталацията, за климатиците и уредите. Хола до сега единствено не ми харесваше, понеже дивана беше с гръб към прозореца и нямаше изглед към двора, но с архитекта го измислихме и вече ме кефи. Може би само климатика не е практичен там.. Някой, ако има наблюдение за съвет.. :partyman:
Прикачен файл:
received_164373671916843.jpeg
received_164373671916843.jpeg (36.75 KиБ) Видяна 1035 пъти
Прикачен файл:
IMG_20210202_181535.jpg
Реално само диваните са два за разлика от стария проект..
nikolov333 - майстор
В четръртък и петък за два дни декофрираха, а в събота разчистиха и изнесоха материалите.

Прикачен файл:
IMG_20210207_221738.jpg

Днеска беше мрачно времето и лазера се виждаше добре през деня, та си центрирах успоредноста на осите спрямо външните стени и стрехите. С много мерене и постоянен контрол, губия строеж се получи добре и отклоненията в размерите са до 1см на 18м и то основно заради амортизирания кофраж на колоните. Налепих "пилета" от фибран 1см по стените, за да "хвана" равнината на бъдещата мазилка и да се ориентирам за майките и зидането на вътрешните стени Кефи ме, че мазилката ще е тънка от 0,7 до 1.5см, обаче се замислям какъв вид дебелина и технология за нанасянето и да избера, понеже ми се ще да получа идеална и здрава равнина с минимум операции за нанасяне и финишна обработка..

Прикачен файл

IMG_20210207_220947.jpg

Прикачен файл

IMG_20210207_221019.jpg

Прикачен файл

IMG_20210207_221051.jpg
Последна промяна от nikolov333 на пон фев 08, 2021 12:22 am, променено общо 2 пъти.
resistbody - майстор
Честито ти 5000-но мнение, до колкот разбрах си в Хасково, да се обадя ли да ти помогна с майстори за турбозол или няма нужда... само трябва да знам квадратите.. и трифазен ток..
nikolov333 - майстор
:cool: Благодаря.. не бях обърнал внимание на бройката.. Да от Хасково съм и имам трифазен ток. Майстори ще ми трябват за турбозол и замазки, но съм малко "новатор"в технологиите и не знам кой ще ми се върже на акъла и изискванията на приемлива цена.. :-D :lol: :lol:

Мисля за турбозол с мрежа за изолация в него, но за да се направи ще трябва майките да са хоризонтални, понеже иначе няма как да стане застъпването между ивиците на мрежата и не знам тези които се занимават с турбозол дали ще се навият да го направят така..
BLUEPUPIL - майстор
нед фев 07, 2021 11:44 pmnikolov333 написа:
=== губия строеж се получи добре и отклоненията
в размерите са до 1см на 18м ===
При тази геология, типа фундиране и неподходящо
за конкретните условия дрениране, ще почне да се
цепи плочата, още в рамките на първата петилетка.
Трябваше да оставиш мегдан за движение, като
сложиш един хубав гредоред.
Трябваше повече мислене да се вложи в това
начинание.
nikolov333 - майстор
Коя от плочите требе да се сцепи най-напред. :-D
BLUEPUPIL - майстор
пон фев 08, 2021 12:13 pmnikolov333 написа:
Коя от плочите требе да се сцепи най-напред. :-D
1..Има една в голям и известен
@$€, ама хората си плащат добре и няма
да я кажа.

2..Тая, дето ти е над главата!
Скри армировката от критичните погледи.
И проблематичното армиране на обратните
греди. Значи има нещо което те мъчи. Като
армировката на колоните. Остана неизяснен
фундаменталния въпрос, защо са наблъскани
толкова железа в тях. Опасявам се, че към
тях са отправени нереалистични очаквания
по отношение на тяхното поведение в критични
ситуации и са натоварени със съмнителната
функция да решават проблеми в други колебливи
точки.
nikolov333 - майстор
Не че съм скрил армировката, ама нямаше време за коментари, а и вече беше поръчана.. та след дъжд качулка. :lol:
Ето, ако имаш време да я разгледаш и искаш да анализираш конструкцията.

dwg.. https://www.dropbox.com/s/skpg402kemlsd ... a.dwg?dl=0

pdf.. https://www.dropbox.com/sh/ntgfwqux3zw4 ... WMe1a?dl=0

Иначе разсъждавайки логично, мисля че за да се напука горната плоча ще требе първо да се пукне някоя от тези греди или дългата обратна срещу номер 2 отгоре.. :?:

Основите и долната плоча са наливани с Б25, а колоните и трегерите на горната с Б30.

Прикачен файл

IMG_20210208_135345.jpg
resistbody - майстор
Колко квадрата е това хале бе батко ??
  • 1
  • 22
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: