• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
По отношение на "връзките" нещата у нас са си още като едно време, макар че току що подадох искането във ВиК и стана за 5 минути макс, срещу 66лв...сега ще чакам две седмици за отговора.. Помниш ли каква партида ти пуснаха и колко са разходите? Кое дружество е при вас?
gnt69 - майстор
пет май 10, 2019 12:06 pmnikolov333 написа:
За съжаление няма нивелетен план на проектната улица, така, че сигурно ще задигна най-ниската точка на нивото към пътя със 50-60см, за всеки случай, като ползвам от изораната пръст в най-високата точка, за да не остана под нивото и някога, а и без това там наклона е най-голям.
Не може да няма поне проектни коти на осовите точки в кръстовищата.
Руди - майстор
При мен мощност 15 kW, трифазен, излезе ми около 800-900 лева в EVN.
Чаках 1 месец за проучване и предварителен договор, това е достатъчно
за проекта.
След строително разрешение се иска окончателен договор, той също се
чака месец. Понеже бяха сбъркали номера на стълба (добре, че внимавах),
поправката отне още две седмици.
Срокът за реално присъединяване беше 3 месеца.
При мен след РС от 15 октомври 2018 имах ток и електромер на
18 февруари 2019. Без връзки, но и без да забавям моите ангажименти -
заявления, плащания...
Прикачен файл:
tablo.jpg
tablo.jpg (63.37 KиБ) Видяна 1751 пъти

Добре е да се поиска и временно захранване, което след акт 16
се превръща в постоянно, като се сменя само начинът на отчитане.
nikolov333 - майстор
пет май 10, 2019 4:40 pmgnt69 написа:
пет май 10, 2019 12:06 pmnikolov333 написа:
За съжаление няма нивелетен план на проектната улица, така, че сигурно ще задигна най-ниската точка на нивото към пътя със 50-60см, за всеки случай, като ползвам от изораната пръст в най-високата точка, за да не остана под нивото и някога, а и без това там наклона е най-голям.
Не може да няма поне проектни коти на осовите точки в кръстовищата.
От всички скици, само на тази има цифри върху улицата, но едва ли са коти това..

Прикачен файл

IMG_20190504_234522 (1).jpg
D103314 - специалист
[quote=nikolov333 post_id=976127 time=1557488947 user_id=66491]
По отношение на "връзките" нещата у нас са си още като едно време, макар че току що подадох искането във ВиК и стана за 5 минути макс, срещу 66лв...сега ще чакам две седмици за отговора.. Помниш ли каква партида ти пуснаха и колко са разходите? Кое дружество е при вас?
[/quote]

Пуснаха ми 6KW трифазен, към 670 лева беше. Фирмата е EVN. Дойдоха първия ден и сложиха нов кабел от 5 стълба по-надолу, че досега не била предвидена къща на моя парцел. На другия ден монтираха таблото и лампата над нея. Досега - четири години, проблеми с тока не съм имал. С Вик-то стана аналогично като при теб: 60-70 лева и разрешение за присъединяване мисля беше. Постоянния договор с тях преди месец, след пломбиране на водомера.
nikolov333 - майстор
При мен стълба на комшията е на 20-тина метра от моя имот, та сигурно ще ми сложат още един с лампа и табло.. Иначе в таблото на комшията има място за още една партида, но едва ли ще ме захранят по въздух или под земно, ако става..

viewtopic.php?f=47&t=61892&start=20#p971893
gnt69 - майстор
пет май 10, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
От всички скици, само на тази има цифри върху улицата, но едва ли са коти това..
Това са номерата на осовите точки, питай геодезиста за котите на осовите на картинката, трябва да ги има.
После гледаш от теренната снимка какви коти пише и виждаш на къде ще бъде улицата.
Като поръчаш проекта би трябвало който ти прави вертикалната планировка да се съобрази с тях. :partyman:
D103314 - специалист
Най-добре наистина би станало от комшията - и най-бързо. Подземния кабел за мен е за предпочитане. На моята къща така го направих, не пречи на по-голяма техника ако влиза. И зимата също не го мисля :) Би могъл да ги попиташ. Комшията не го бърка, а и не зависи от него, тъй като таблото е на енергото.
nikolov333 - майстор
С комшията ще се разберем/на комшии съм много доволен, че случих/, а и той ще съдейства за партидата, понеже е пенсионер от енергото и има парафите..
nikolov333 - майстор
пет май 10, 2019 10:32 pmgnt69 написа:
пет май 10, 2019 6:49 pmnikolov333 написа:
От всички скици, само на тази има цифри върху улицата, но едва ли са коти това..
Това са номерата на осовите точки, питай геодезиста за котите на осовите на картинката, трябва да ги има.
После гледаш от теренната снимка какви коти пише и виждаш на къде ще бъде улицата.
Като поръчаш проекта би трябвало който ти прави вертикалната планировка да се съобрази с тях. :partyman:
Ще питам пак, че вчера като говорих с годезиста, каза че в общината нямали нивелетен план, но за точките не знаех, че може да имат коти . :prayer: :partyman:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: