• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Иска, ама към края на август ще ходим, че голямата дъщеря ще прескочи от Лондон до Миконос за няколко дни и това ще ни е шанса да се видим, преди Коледа.. :goodman:
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 8:15 pmnikolov333 написа:
Иска, ама към края на август ще ходим, че голямата дъщеря ще прескочи от Лондон до Миконос за няколко дни и това ще ни е шанса да се видим, преди Коледа.. :goodman:
Моята утре си идва за седмица от Германия и това е, следващо идване за Коледа. :partyman:
nikolov333 - майстор
Занемарих си темата, понеже се заиграх с много обекти едновременно, но вече приключвам сезона на ремонтите..
В общи линии всичко е точно с тока и водата вече съм окей, приключих с насипването и подравняването и дръпнах две оградни подпорни стени по 30 и 34 метра от дългите страни на парцела, понеже са ми важни да презимуват за слягане..
Проблема ми е с тази от долния край до дерето, в което се очаква да се отича дъждовната вода, понеже е 34 метра на височина е от 1.3 до 1.6м, та се замислям какво да правя преди да заровим изкопите около нея.
За сега съм оставил 14 бр. барбакани с тръба ф110, през 2.5м, по средата между колоните на около 25-30 см от горното ниво, на което планирам да завършва нивото на терена, а от там нагоре ще зидам с тухли и колони през 2.5м.
Понеже има слаби подпочвени дамари, малко над нивото на рандбалката съм в размисли трябва ли и хидроизолация и дренаж и как-къде, понеже водосбора през дерето тази пролет беше доста сериозен, а тази стена ми е важно да не тръгне нанякъде.. :-D

П.П. Домочадието, беше на море в последния момент.. :lol: :lol:

Прикачен файл

5.jpg

Прикачен файл

4.jpg

Прикачен файл

3.jpg

Прикачен файл

2.jpg

Прикачен файл

1.jpg
nikolov333 - майстор
Понеже, явно няма да получа съвет, та ще трябва да викам неволята.. :-D Дренажа мисля да го направя в основата на стената от към двора, над нивото на рандбалката с мембрана, дренажна тръба ф110 и фракция 20-60.. Опитвам се да начертая нивАта на терена и стените спрямо дерето и пътя, за да планирам наклоните и денивелациите. За момента наклона на терена по късите страни ще е от 30 до 50см в зависимост от нивото на фундамента за къщата.. Междувременно обмислям и площа и разположението на сградата в парцела. За сега се оформя такова разположение с широката страна към двора на югоизток.. Планирам го един етаж, а жената мрънка за мансарден, но ще удържам позициите.. :cool:

Прикачен файл

IMG-5955f3ad38c02b4a6536ff92723578f7-V.jpg
IMG-5955f3ad38c02b4a6536ff92723578f7-V.jpg (108.51 KиБ) Видяна 3173 пъти

Прикачен файл

IMG-32df39844995db67e515db9d2cd70eb8-V.jpg

Прикачен файл

IMG-fd6dfc9d93a9c7eb70477bff81f2d2b9-V.jpg
IMG-fd6dfc9d93a9c7eb70477bff81f2d2b9-V.jpg (70.08 KиБ) Видяна 3173 пъти
gnt69 - майстор
ср окт 02, 2019 12:12 amnikolov333 написа:
За момента наклона на терена по късите страни ще е от 30 до 50см в зависимост от нивото на фундамента за къщата.. Междувременно обмислям и площа и разположението на сградата в парцела. За сега се оформя такова разположение с широката страна към двора на югоизток.. Планирам го един етаж, а жената мрънка за мансарден, но ще удържам позициите.. :cool:
Преди няколко месеца ти писах да отидеш при геодезисти да ти направят теренна снимка на парцела, после при архитект да си кажеш какво ти трябва като застройка. Ако архитекта е оправен и работещ ще ти даде добри съвети, ще ти направи 3-де визуализации на къщата, ще се съобрази с нивата които имаш като даденост на терена, ще се съобрази с изложението и много други подробности за които сега не се сещаш. Да не ти се свидят парите за проектиране щото към днешна дата има архитекти които живеят още в комунизма когато имаше 20 типови проекта на къщи в проектанска организация и те си работят с тях, ще търсиш архитект с пространствено мислене, работещ на който можеш да му видиш работата и къщите които е проектирал. След
3-де визуализациите ще ти се изясни какво представлява мечтания дом. После геодезистите ще ти направят вертикална планировка и всичко ще си дойде на място. :partyman:
nikolov333 - майстор
Геодезиста ми я направи снимката на терена и комуникациите, след моето подравняване, а окончателната вертикалната планировка е ясно, че ще е след архитекта и ще е съобразена с постройката.. За сега съм харесал и типа на сградата. Опитвам се да си подготвя парцела от към външни комуникации и отводняване на дерето и улицата, за да огранича вероятността да влезе дъждовна вода в парцела, както беше при големия дъжд пролетта. Остана ми да се разбера с един от комшиите покрай дерето под мен, как да удълбочим канавката пред парцела му, понеже си е сложил коловете на ограда почти в дерето и ако не стане с багерчето, ще трябва да се копае на ръка.. Архитекта ще го избирам тепърва, понеже чакам да взема плановете на къщата от снимката..

Прикачен файл

IMG_20191002_093710.jpg
IMG_20191002_093710.jpg (19.85 KиБ) Видяна 3152 пъти

Прикачен файл

Screenshot_2019-10-02-09-40-33-604_cn.wps.moffice_eng.png
nikolov333 - майстор
Зазимявам обекта за тази година. Още търся архитект, понеже наистина е проблем да намериш подходящ.. ПУП ще имам до края на месеца. Ток вече имам с трифазна партида, а с водата ще трябва да уточня още някой неща с ВиК, макар че имам водомер захранен от главния водопровод с 1"4(ф40) до мен. Проблема ми беше да канализирам дъждовната вода за да отводня имота и да оправя пътя до него за да е достъпен за бетон помпи и камиони със строителни материали и вече всичко е окей. Най-важното е, че се разбирам с комшиите и успях ги убедя да отстъпят по малко където пречеха старите им огради, като на няколко места местихме колове и мрежи. Сложих си и 6м стълб до имота от 3" поцинкована тръба, за улично осветление и комуникации и чакам тези дни да опънат оптика от местния ни интернет доставчик за телевизия и интернет.. Остава ми да сложа две IP камери и СОТ евентуално.. Засяхме 15-тина дръвчета, да имат време да се оформи засенчване. Останалото на пролет..зимата ще планирам проектите..

Прикачен файл

received_537471540430780.jpeg

Прикачен файл

received_438406097079018.jpeg

Прикачен файл

received_797903587349655.jpeg

Прикачен файл

received_567497664070427.jpeg

Прикачен файл

received_771134196662950.jpeg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Ааа, добра работа си отметнал :-). За върбата завиждам. Късмет и Успех!
nikolov333 - майстор
Върбата е красива, но рязането ми даде зор, че е високо със стълба и корените и са проблем за тръбите. Старите, които разкопах бяха пълни с пръст и жилите и бяха ги запушили отвътре..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: