• 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
BLUEPUPIL - майстор
пон фев 08, 2021 1:52 pmnikolov333 написа:
Не че съм скрил армировката, ама нямаше време за коментари, а и вече беше поръчана.. та след дъжд качулка. Ето, ако имаш време да я разгледаш и искаш да анализираш конструкцията.
Той анализа ще глътне цяла седмица.
Чак като съм абсолютно сигурен, ще мога
да се конфронтирам с колегата. Нямам такова
време. Ако беше преди години, щах да го направя
от любопитство и за да усетя адреналина и тръпката.

Не се обиждай и не го приемай като упрек, но
решенията на колегите не ми допадат много. Аз
съм конструктивен естет и не обичам, когато
конструкцията се нагажда неудачно към
вътрешното разпределение. Все пак иде реч за
едноетажна къща, която дава огромни
възможности за реализация на идеите. А не за
нещо сложно, при което да трябва да се движиш
по границите на допустимото и опциите са силно
редуцирани.

Та с думи прости, ако на теб ти харесва, аз ще
бъда доволен. Гложди ме, обаче, натрапливата
максималистична мисъл, че с дадените пари,
вложения труд и многото тичане насам натам,
можеше да стане по-добре. Или казано по-друг
начин, къщата ще излезе скъпа за това което е.

Обаче, кеф цена няма. Радвай и се и се захейвай с нея.

Защото:
Слънце изгрява, и слънце залязва и бърза към мястото
си, дето изгрява.
nikolov333 - майстор
Съгласен съм.. Виж ми подписа. :-D Пращах проекта на Руди тогава да го погледне и каза, че би го"подписал", като ми обясни и кое би направил по друг начин, което за мен е достатъчно. Слабостите и на мен са ми ясни, но основния проблем е изпълнението и се надявам поне то да е горе-доло добре.. :cool:
nikolov333 - майстор
пон фев 08, 2021 9:35 pmresistbody написа:
Колко квадрата е това хале бе батко ??
Ми общо е 208м2 от които 55 са гараж и 45 веранда. Тоест жилищната остава към 105, но като махнеш площа на зидовете се намаля още. Не съм смятал чисто квадратите..

Прикачен файл

IMG_20201214_104745.jpg
resistbody - майстор
Оф ти после ще вдигаш стените, помислих че е едно помещение... относно турбозола, мога да потърся телефон на едни хасковски майстори, ама не вярвам да се съгласят на твоята система...
naster - майстор
Гипсова или варова в не-сервизните помещения? Помисли и обръщанията на прозорците дали да не са с апо-лайсни, много добре става според мен. И една естетическа препоръка, най-приятелски поднесена, разбира се: ако е възможно, раззидай онези полу-пистолети на предполагаемите спални и пусни прозорците на ниво с вратите, след като всички са под козирка. Лично мнение - прозорецът до долу си е прозорец до долу.
nikolov333 - майстор
Мисля го и това за прозорците и от югоизток в хола ще ги оставям до долу, но за спалнята, кабинета и детската вероятно ще си останат, понеже пред прозорците може да има бюро в някой момент, та няма смисъл от махането на пистолетите..+ евентуалните радиатори или конвектори в зоната под прозорците.. Някоя снимка на монтажа с апо-лайстните качвал ли си из темите да погледна..? :?:
resistbody - майстор
Задължително с такива лайстни ги прави, ние обаче гледахме голям зор с намирането им... и накрая бяха без мрежа намерихме само в Маркита, та натиквахме мрежата ръчно.. май са за картон тея без мрежата... както и да е много културно става с тях..
nikolov333 - майстор
То намирането е голям филм по-принцип по "наще земи".. :x
  • 1
  • 23
  • 24
  • 25
  • 26
  • 27
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: