• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Проучва се..!
шоп - майстор
ср апр 03, 2019 3:15 pmnikolov333 написа:
Проучва се..!
Има толкова много УПИ та с документи, ток, вода, канал...
Защо се вкарвате в приключения?

Казвам го от опит:-) Дори накрая да се с 10% по-ниска цена от пазарната никой няма да Ви плати нервите и времето. Остава и възможността за 100% набутвация. Темата за имот в Гърция е показателна:-))

П.П.
Индивидуалният случай за имот с дух, гледка, панорама...демек е уникален го разбирам. Ако нещо ми легне на сърцето си заслужава всички нерви, пари, време...дори и загубата накрая.
Успехи!
nikolov333 - майстор
Темата за имот в Гърция си е актуална и по нея скоро ще има развитие, а в момента си е на цена с печалба.. Аз съм от типа на Беар Грилс и нервите за теб за мен са адреналин, така че хич недей да ме мислиш.. :-D Ако искаш да споделиш информация по конкретно за процедурите би било добре за всички.. :partyman:
***************************
За сега имаме зелена светлина за тока, но водата ще е по-големият проблем, а може и една сонда да ударя, понеже около имота има върби и мисля, че и вода ще има.. Със земеделското министерство филма няма да го гледам, понеже района е урбанизирана територия от 2000г. , така че днеска ще го прехвърляме.. Чакам да видя оригинала на скицата и удостоверението за липса на тежести и нотариуса да се задейства.. :cool:
П.П.Въпрос? Проблем ли е, ако Данъчната оценка е по-висока от продажната цена..???
Прикачен файл:
IMG_20190405_134329.jpg
nikolov333 - майстор
Ей го и таблото на комшията.. даже има място в него да присъединят и мене.. :-D

Прикачен файл

IMG_20190405_184111.jpg

Прикачен файл

IMG_20190405_184025.jpg

Прикачен файл

IMG_20190405_184007.jpg

Прикачен файл

IMG_20190405_183934.jpg
nikolov333 - майстор
Започнахме разчистване на "джунглата", докато чакам скицата да излезе на мое име.. Ще чакам две седмици да изсъхне, да вкарам багера за да извади корените и заравни терена.. Мисля си, дали не трябваше да напръскам дърветата и храстите с хербицид или нещо за да им убие корените, но свърши вече..Все пак ако спре да вали ще напръскам останалия нисък шубрак и малинажа в средата.. Ще оставям тук там малините около оградата и плодните дръвчета и орехите, където успея да ги опазя от багера.. От цялата така наречена овощна градина, реално има няколко ябълки, мушмули и череши, орехи и една смокиня.. Дюли и сливи имаше доста, но се падаха в средата на парцела..
Прикачен файл:
IMG_20190418_000836.jpg
Прикачен файл:
received_268766520668272.jpeg
Прикачен файл:
received_2445449965500448.jpeg

П.П.Намерих пръст от строителен изкоп и няма да чакам да съхне, понеже ще ми трябва доста за запълване и утре ще возим доколкото може с малък камион да не затъне..
Прикачен файл:
received_2326258854103189.jpeg
nikolov333 - майстор
Разчистихме до оградите на парцела.. Сега се замислям да взема и парцела с вилата в дъното, ако го продават за нормални пари..

Прикачен файл

received_335839000622393.jpeg

Прикачен файл

received_432558517504906.jpeg

Прикачен файл

received_401202677392522.jpeg
received_401202677392522.jpeg (78.45 KиБ) Видяна 2687 пъти
nikolov333 - майстор
Парцела вече е подравнен и изоран наполовина, като се получи нещо като риголване, понеже почвата е влажна и сбита, та ще изчакам да се "разпраши" малко и ще го изорем"на кръст" втори път, а после ще дискуваме и фрезоваме Целта ми е да се изкоренят остатъците от корените на дърветата и къпинажа и да си улесним последващата обработка и озеленяване..
Прикачен файл:
IMG_20190502_164845.jpg
Извиках и геодезист да ми забие колчетата на реалните бъдещи граници, понеже в доста случаи се разминават с оградите.. В моя случай от трите страни са ми в имота, а от към вилата отсреща са влезли в моя парцел на 60-70см с оградата си, но не е фатален проблем. Квадратурата на парцела се редуцира от 820 на 740м2, заради регулацията на улицата и една алея, която я нямаше на скицата от предварителното проучване. Въпреки, че 80м2 са си площ за малка едноетажна къща, парцела си е добре като размери, понеже е с голямо лице към бъдещата улица и е достатъчно широк за да се разположи вила с хубава поляна пред нея на югоизточно изложение.. Денивелацията се оказа сравнително малка, гледано на око е около 0.8 до 1.2м максимум в най-стръмната част, което на 20м страна си търпи коригиране с пълнеж от изкопа и заравняване до някъде, а и наклон към дерето си е нужен за отичане на водите..
Прикачен файл:
IMG_20190504_234522.jpg
До сегашния вход имаше импровизиран геран с 5-6 гуми от камион и тенекиен капак и багера затъваше близо до него, понеже беше пълен почти до горе и се е заблатило на около, та извадихме гумите и го засипахме с пръст и камъни на първо време.. Не е ясно кога и дали ще изсъхне, но ще решавам допълнително, дали ще го правя близо до същото място или ще е другаде и дали да е кладенец, набита тръба или яма 3*3, понеже комшията на 7-8 метра от мене има такава яма и не е пресъхвала до дъно, а и взех един китайски уред за търсене на вода да го пробвам и него какво ще покаже.. Днеска за два часа направих сканиране на дългата страна, най-близката до дерето и утре ще го кръстосам на две три места за да анализираме резултатите..
Прикачен файл:
IMG_20190505_000247.jpg
IMG_20190505_000247.jpg (112.94 KиБ) Видяна 2619 пъти
Прикачен файл:
IMG_20190505_000313.jpg
IMG_20190505_000313.jpg (83.55 KиБ) Видяна 2619 пъти
gnt69 - майстор
нед май 05, 2019 12:04 amnikolov333 написа:
взех един китайски уред за търсене на вода да го пробвам и него какво ще покаже.. Днеска за два часа направих сканиране на дългата страна, най-близката до дерето и утре ще го кръстосам на две три места за да анализираме резултатите..
Браво за ентусиазма и мерака. За наклона си прав не се стреми за го направиш съвсем равно, каквото си има като даденост парцела се мъчи ти да се напаснеш към него. Всичко друго е скъпо, подпорни стени, насипи. Накарай геодезиста да вземе нивелетния план на проектната улица от общината и се съобрази с нея, да не се окаже че парцела ти ще остане в ниското под улицата.
Я разкажи или покажи китайския уред за сканиране че ми стана интересно. Едно време копаха едни с една сонда в моето място 30 метра но не намериха вода, хем ми се начеса крастата хем още ме сърби че вода има ама на машинките по вярвам. :partyman:
nikolov333 - майстор
За съжаление няма нивелетен план на проектната улица, така, че сигурно ще задигна най-ниската точка на нивото към пътя със 50-60см, за всеки случай, като ползвам от изораната пръст в най-високата точка, за да не остана под нивото и някога, а и без това там наклона е най-голям. Ще обясня за уреда тези дни, като приключа с измерванията, понеже за сега само правя измервания и искам да ги синтезирам за да са реални и полезни..
Вчера взех скицата за проектиране и почвам да действам с проучванията в ЕВН и ВиК.. Някой има ли по-подробна информация за процедурата.. Има ли смисъл да искам трифазна партида преди ПУП-а и какво става с нея след това, ако въобще ми я одобрят ? :?: Подсказаха ми да искам партида за осветление и охрана, понеже имота ми е празен и ставало по-бързо, но не знам каква партида дават за целта и ще ми върши ли работа..

Прикачен файл

IMG_20190510_122004.jpg
D103314 - специалист
По-добре трифазен, че по селата тока идва слабичък на моменти. При мен стана бързо, но "случайно" в една кръчма ме запознаха с шефа на Енергото. Понеже моето място и то беше гола поляна, ми смени жицата от пет стълба по-надолу, и ми монтира лампа. Цялата работа ми отне три седмици, ама това е по скоро изключение :-D
Ще сключите временен договор, партидата ще е за промишлен ток. Другия при готовата къща, вече за битов потребител.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: