• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 29
Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
nikolov333 - майстор
Не си прав.. Човека е създаден за да твори, а творчество винаги е добра инвестиция.. Разума е разтегливо понятие и в масовия случай си е е чист егоизъм в първична форма, граничещ с тарикатлък.. Аз залагам на добрата локация, цена и разбрани комшии, а ландшафта си е приятно предизвикателство и въобще не ме плаши. Трудно се намират парцели на добра цена и локация като твоя, но и ти имаш подпорни стенички..:-D :drinkers:
egomen66 - майстор
нед юни 23, 2019 12:09 amnikolov333 написа:
Не си прав.. Човека е създаден за да твори, а творчество винаги е добра инвестиция.. Разума е разтегливо понятие и в масовия случай си е е чист егоизъм в първична форма, граничещ с тарикатлък.. Аз залагам на добрата локация, цена и разбрани комшии, а ландшафта си е приятно предизвикателство и въобще не ме плаши. Трудно се намират парцели на добра цена и локация като твоя, но и ти имаш подпорни стенички..:-D :drinkers:

Прав си... :partyman:
nikolov333 - майстор
:partyman: Сложихме и 2 тръби ф315, че бетонните не стигнаха и пътя е готов чакълиран.. Сега чакам пороя да видя ще има ли ефект. :-D

Прикачен файл

received_399038040702110.jpeg

Прикачен файл

received_1150528561802207.jpeg

Прикачен файл

received_1682930608517469.jpeg
nikolov333 - майстор
До сега нещата се развиват добре. ЕВН ще ми пуснат партида до края на другата седмица. Подадох документите за ПУП и чакам, но поисках партида за охрана и СОТ и ми дадоха становище, че могат да ме присъединят в съществуващото табло на 15 метра от границата на имота ми с 6kW трифазна партида за около 400лв. с перспективата да ми "сложат" по-голям предпазител на "частно" в последствие.. :-D Таблото е до имота на комшията, което снимах в предишните постове.. Фатката е, че за да ми сложат стълб и електромер има сумати процедури и като нямам ПУП още не става, така че от електромера до имота ми си е мой проблем.. Днес изкопахме с багера с 40см-та кофа, една траншея дълбока 60см и дълга към 30 метра и утре ще слагам САВТ 4*25мм2 от електромерното табло до мен. Харесах си едно място в имота за помощно стълбче за таблото с предпазителите и утре заравяме гофрирана двуслойната тръба ф75/63 мм за подземно полагане на кабелите. В началото на изкопа, багера "захапа" една желязна тръба 1/2 и водата потече.. :roll: Оказа се, че в имота е имало чиста вода и намерихме водомерната шахта, барабар с водомера си вътре.. :drinkers: Та с един изкоп си реших два проблема, горе-долу като със зайците или с две приказки, имам за черпене.. :partyman:
Руди - майстор
И ти изпреварваш събитията, токът го няма,
кабелът заровен. И аз бях така нетърпелив.
Направи си цифрово заснемане на трасето,
да си знаеш къде е кабелът, сложи
сигнална лента отгоре в изкопа, да не вземе
следващият багер да го удари тока.
nikolov333 - майстор
Трасето го направих на 1 метър от вътрешната страна на границата на имота ми за да имам място за основа на оградата, ако се наложи, а на входа на имота, където ще минават отгоре камиони, съм приготвил железни обсадни тръби, освен гофрираните, така че имам ясни точки и ориентири от къде върви, но и сигнална лента съм предвидил. Сега разсъждавам как да организирам подредбата на тръбите в изкопа, понеже реших да заложа и HDPE за водата и една гофрирана за отичане на чистите "чешмяни"води..
nikolov333 - майстор
Последно така ги измислих.. Понеже копахме на тъмно и изкопа е малко дъговиден в този участък, видях малко зор да подредя добре тръбите, но днеска приключих.. Всички тръби в изкопа са обсадени с железни и бетонови и съм ги вкарвал и подреждал сам, по спешност днеска, преди да завали.. В железните ще са тока и водата в допълнителни двуслойни гофрирани и едно гофре ф 160 мм в бетонните ф200, за "белите" отпадни води ..

Прикачен файл

received_2355484658112571.jpeg

Прикачен файл

received_399387607349589.jpeg
BLUEPUPIL-2 - специалист
Преди време, прокарвах силов кабел и се наложи да го защитя. Решението беше, стари тръби Ф110 от поливни машини с пръскало на шейна. И за да не стане „срязване“ за снадки се ползваха по-тънки тръби от рула за балатум, които идеално пасваха на вътрешния диаметъра на полиетиленовите маркучи. :cool:
Може и да са били от полипропилен. :?
nikolov333 - майстор
И малко ВиК, направи си сам.. :)

Прикачен файл

IMG_20190713_195226.jpg

Прикачен файл

received_2246492752064413.jpeg
gnt69 - майстор
съб юли 13, 2019 7:53 pmnikolov333 написа:
И малко ВиК, направи си сам.. :)
Браво, нямаш умора. Домочадието не иска ли море. =D> =D> =D>
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 29

Тема "Въпроси за статута и строежа..овреме!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: