Предимства, недостатъци, цени, материали, планове, пасивни къщи и т.н.
istefanov87 - специалист
Здравейте,

имам питане към по-знаещите относно изпълнението на покрив. В момента имаме сложена дървентата конструкция и другата седмица строителя ще започва останалите неща - фолио, ламарини, керемиди и т.н.

Аз след известно четене по сайтове, виждам че примерно Брамак имат всичко необходимо - фолио, улуци, улами и т.н. Говорих със строителя обаче и той е на мнение, че трябва да си викне тенекиджии да вземат размери и да направят улуците и другите ламарини конкретно за моята къща, защото тези на Брамак били "стандартни" за определен тип покрив и не ставали за всичко (той буквално си каза, че това няма как да се изпълни с техните неща).

Аз нищо не разбирам и няма как да оборя едно такова твърдение, но все пак ми е малко странно и ме кара да се съмнявам - колко вариации на улук от поцинкована ламарина може да има, все пак ? Отделно, че Брамак имат улами от алуминий, което ми звучи по-сериозно от ламарината, отделно обшивките им за комини са някакви уж "специални" и т.н., като цяло на хартия си имат всичко, което ми трябва, с високо качество.
Възможно е да е просто реклама и строителят ми да е прав, че трябва да се изработи конкретно за моя покрив, но така идват много въпросителни, например кой къде и как ще изработва нещата и дали ще ги направи наистина с качеството на голямата фирма с голямата производствена база и т.н...

Интересно ми е дали някой има мнение/опит относно тези компоненти и дали има смисъл да задълбавам и да настоявам да взимаме конкретни неща или действително може да има пречки да се използват при конкретен покрив ?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Архитект - строителен инженер - майстор - изпълнител...
Според архитектурата ви, инженерът Ви ще препоръча, майсторът ще съобрази, работникът ще изпълни...

Вашата работа е странан, Опитвате да поставите думата на никому неизвестен майстор , с никому неизвестни умения, срещу думата на непознати хора в интернет...
Конкретно, майсторията бива всякаква. Човекът работи с тенекеджии. Ако искате Брамак, си наемете майстор на Брамак. Съвсем серозно стоя зад думите си. Успех!
istefanov87 - специалист
нед окт 09, 2022 10:23 amn_a написа:
Архитект - строителен инженер - майстор - изпълнител...
Според архитектурата ви, инженерът Ви ще препоръча, майсторът ще съобрази, работникът ще изпълни...

Вашата работа е странан, Опитвате да поставите думата на никому неизвестен майстор , с никому неизвестни умения, срещу думата на непознати хора в интернет...
Конкретно, майсторията бива всякаква. Човекът работи с тенекеджии. Ако искате Брамак, си наемете майстор на Брамак. Съвсем серозно стоя зад думите си. Успех!
Не бих взел за чиста монета прочетеното в интернет, но се надявам на насоки с които да отида и да задълбоча дискусията. Не говорим за конкретен майстор изпълнител, а за шефа на фирмата която ми строи къщата - той може да има повече от една причина да върви в една или друга посока и аз няма как да разбера без да задам правилните въпроси, които не виждам защо да не могат да възникнат и от мненията на непознати хора в интернет ..
И го правя точно защото у нас майсторията бива всякаква, но твърде често съмнителна, и досега нито един път търсенето на второ, трето и пето мнение не е било излишно.
joro_kem - специалист
в такава ситуация бих казал на строителя какво искам и не бих му се месил как или с кого ще го направи. иначе рискуваш да излезеш виновен, ако нещата не се получат, както ти искаш.

Тема "Въпроси за покрив" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: